Діагностика безпліддя: первинні заходи

Зміст

Безпліддя є однією з глобальних проблем сучасності, адже з кожним роком збільшується число людей стикаються з цим явищем. У чому ж причина безпліддя, і які первинні заходи, що проводяться для діагностики цієї недуги? Спробуємо знайти відповіді на ці питання!

Причини безпліддя

Основними причинами безпліддя у обох статей є порушення в гормональному фоні організму, рідше причиною можуть стати вроджені патології.

Як всім відомо, репродуктивна система жінки – досить складна структура, оскільки для зародження життя чоловічому насіння доводиться пройти довгий шлях для “побачення” з жіночою яйцеклітиною, а тому будь-які перешкоди на цьому шляху можуть привести до неможливості цієї зустрічі і, відповідно, відсутності вагітності.

Серед поширених перепон на цьому шляху виділяють спайки в маткових трубах, а також в області малого тазу. До утворення таких спайок можуть привести як перенесені захворювання, так і придбані патології.

Також в 5-8% випадків причинами безпліддя може бути імунологічний фактор, що обумовлює неприйняття чоловічих клітин, а також психологічний фактор, який виникає через страх жінки перед вагітністю і пологами.

Згідно з класичним визначенням, безпліддя – це відсутність вагітності у жінки протягом року (а при віці старше 35 років, протягом півроку) при регулярному статевому житті без використання засобів запобігання.

Безпліддя у чоловіків проявляється в порушенні якості чоловічого сім’я або наявності проблем з його достатнім викидом при статевому акті. Такі порушення найчастіше виникають в результаті перенесених інфекційних захворювань, причому, не тільки венеричних, наприклад, звичайна свинка теж може привести до безпліддя (але далеко не завжди).

Також серед причин проблем із зачаттям можна виділити наслідки хірургічних операцій, порушення в гормональному здоров’я організму, зловживання алкоголем і курінням, рідше причиною може виступати спадковість.

Як уже згадувалося вище, якщо подружжю при наявності регулярного статевого життя протягом року без застосування при цьому засобів контрацепції не вдається стати батьками, то для виявлення причин цього необхідно звернутися до лікаря, причому, обом партнерам, оскільки випадки чоловічого безпліддя зустрічаються не рідше жіночого .

Діагностика безпліддя

Як і при будь-якій хворобі, діагностика безпліддя починається з опитування і збору відомостей про здоров’я.

У жіночій діагностиці особлива увага приділяється періодичних циклів, їх тривалості, наявності хворобливості або сторонніх виділень при цьому, визначається наявність попередніх вагітностей і встановлюється картина їх протікань, також звертають увагу на інфекційні захворювання та спадковість.

На початковому етапі лікарі можуть призначити проведення наступних заходів:

 • ультразвукове дослідження органів малого таза: для виявлення патологій і визначення стану маткових труб та інших органів;
 • здача аналізів крові і сечі на гормони і наявність статевих інфекцій;
 • лапароскопія для детального обстеження матки, маткових труб і інших органів малого таза;
 • проведення специфічних маніпуляцій для дослідження мікрофлори в дітородної системі;
 • здача аналізів на схильність імунологічному безпліддя
 • вимір базальної температури: при необхідності вимірювання проводять протягом певного періоду, аж до 3 місячних циклів. На підставі аналізу даних можна судити про стан яєчників і наявності овуляції;

 

Для діагностики чоловічого безпліддя лікарем можуть бути призначені наступні заходи:

 • здача спермограми: для виявлення якості, життєздатності та рухливості насіння.
 • ультразвукове дослідження: для виявлення патологій репродуктивної системи, передміхурової залози;
 • здача аналізів крові і сечі на гормональний фон і наявність статевих інфекцій;
 • здача аналізів на схильність імунологічному безпліддя;

 

Виходячи з результатів цих первинних заходів діагностика безпліддя може або завершитися (і увагу буде приділено ліквідації причин неможливості зачаття), або продовжитися вужче спрямованими дослідженнями.

У будь-якому випадку при належній відповідальності всіх учасників процесу ймовірність позитивного результату велика!

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок