Озонотерапія в підготовці до вагітності

Зміст

Розглядаючи нові методи лікування безпліддя, викликаного захворюваннями геніталій запального характеру, вчені відкрили озонотерапию як сучасну і життєздатну техніку, яка ніколи досить стабільні результати. Було проведено чимало досліджень, які довели ефективність застосування лікування озоном в галузі репродуктивної медицини.

Незважаючи на те, що технології зробили крок далеко вперед, безпліддя і сьогодні залишається однією з найбільш значних медичних, а також соціальних проблем світу. Приблизно 8-10% сімей класифікуються як безплідні. Це означає, що безпліддя є досить глобальним явищем і зачіпає близько 50 – 80 мільйонів пар.
Одним з поширених видів нездатності зачати дитину є безпліддя запальної етіології. Наприклад, організм жінки часто страждає від закупорки фаллопієвих труб, що тягне за собою проблеми з фертильністю. На жаль, традиційні консервативні та інтервенційні методи лікування в більшості випадків не вінчаються успіхом, особливо у пацієнтів з дистальної трубчастої обструкцією.

Трохи історії

Озонотерапія, а точніше, основна озонована аутогемотерапия використовується вже більше 40 років, але лише з недавніх пір була розглянута в якості допоміжного методу при лікуванні безпліддя. Перший звіт про озонотерапії був опублікований ще в 1974 році, і хоча сьогодні дана процедура використовується у всьому світі, вона ще не прийнята як ортодоксальна медицина.

Озон – безпечний антибіотик?

Широко відомо, що озонова терапія стимулює вироблення імуноглобулінів (IgG, IgA, IgM), підвищує стійкість організму до мікробів, покращує реологічні властивості і механізм перенесення кисню в крові, а також руйнує всі контакти вірусу з клітинами. Ці властивості аналогічні властивостям антибіотиків, але, на відміну від останніх, озон не робить негативного впливу на організм, а мікроби не здатні розвивати до нього стійкість. Це дозволяє використовувати озонотерапію при лікуванні різних гінекологічних захворювань.
Беручи до уваги хронічний характер запальних захворювань з частими загостреннями, депресивним імунологічних станом і відсутністю ефекту звичайних процедур, лікування з використанням озону в якості одного з методів лікування безплідних жінок цілком виправдано.
Озонотерапія показує хороші результати в лікуванні бактерій, хламідій, мікоплазми, уреаплазми, гарднерели, вірусних інфекцій і токсоплазмозу. Володіючи противірусною, антибактеріальною, протигрибковою дією, озон усуває запалення і, отже, полегшує проходження сперми через фаллопієві труби, таким чином, благотворно впливаючи на лікування безпліддя запального походження.

Позитивні властивості озонотерапії

Серед численних переваг застосування озону можна виділити основні, серед яких:

 • Поліпшення макро- і мікроциркуляції, що призводить до нормалізації гормональної функції плаценти;
 • Зниження активності процесів перекисного окислення ліпідів і одночасна стимуляція антиоксидантної захисної системи організму людини;
 • Імуномодулююча дія, яке розвивається, зокрема, за рахунок зниження рівня циркулюючих імунних комплексів крові;
 • Зниження гиперкоагуляционной активності крові;
 • Інтенсифікація білкової синтезуючої функції печінки;
 • Стимуляція вироблення лейкоцитів;
 • Знищення вірусів, бактерій, грибків і інших мікробів;
 • Висновок з хворих клітин токсинів і шкідливих вільних радикалів;
 • Вивільнення тромбоцитарних факторів росту, які сприяють загоєнню і більш швидкому відновленню тканин;
 • Виділення імуносупресивних цитокінів TGF-B і IL-10, що веде до уповільнення запальних процесів;
 • Інгібіція протеолітичних ферментів і ендогенних ROS;
 • Зняття набряків, що призводить до поліпшення кровообігу, змивання молочної кислоти і знеболення.

 

Озон також допомагає в поліпшенні якості ооцитів, знижує резистентність до інсуліну у діабетиків, покращує судинну систему, матку, середу ендометрія, підвищує швидкість запліднення, сприяє успішної трансплантації ембріонів, зменшує ефекти ендометріозу, гидросальпинкса, аденомиоза, коригує гормональні порушення.
Таким чином, озонотерапія сприяє життєздатною вагітності та народження здорових дітей.

Озонотерапія при чоловічому безплідді

Не менш важливу роль лікування озоном грає і при чоловічих формах безпліддя. Завдяки своїм корисним властивостям озон посилює циркуляцію крові у всіх органах, включаючи репродуктивні, стимулює функцію яєчок, природним чином сприяючи поліпшенню їх роботи, а також корисний при таких явищах, як лейкоцитоспермия.

Як відбувається лікування озонотерапією?

Прийняття рішення про необхідність застосування озонотерапії проводиться на підставі лабораторних аналізів і ультразвукового дослідження. У кожному конкретному випадку прописується індивідуальна методика лікування, а також визначається тривалість курсу.
Слід зазначити, що для проведення процедури існує ряд протипоказань, тому фахівці призначають лікування озонотерапією тільки в тих ситуаціях, коли воно дійсно виправдано і абсолютно безпечно.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок