Головна Послуги Безпліддя Ендометріоз та безпліддя

Ендометріоз та безпліддя

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога

від750грн

Первинна консультація репродуктолога

від750грн

Консультація онлайн аналітична

950грн

Оплатити онлайн

Згідно з медичною статистикою, однією з найпоширеніших причин безпліддя (майже ¾ всіх випадків) є гінекологічне захворювання ендометріоз, що виражається в тому, що клітини ендометрію, які зазвичай встилають внутрішню поверхню матки, починають з’являтися і розвиватися в незвичних місцях репродуктивної системи жіночого організму, наприклад, у маткових трубах, яєчниках тощо. Ендометріоз та безплідність — проблема, з якою часто стикаються на консультаціях репродуктологи. Завдяки багаторічній практиці та досвіду наших фахівців, у жінки є всі шанси на вагітність.

Ендометріоз та безпліддя фото 1

Такі осередки ураження провокують появу спайок у маткових трубах, порушують нормальний процес овуляції та знижують «функціональність» ендометрію в матці, тим самим сприяючи неможливості зачаття або викликаючи різні проблеми при настанні вагітності. Про цю хворобу, її симптоми, діагностування та лікування йтиметься у цій статті.

Утворення ендометріозу

Розберемо менструальний цикл докладніше, оскільки життєвий цикл ендометрію залежить від цього процесу.

Фолікул, що містить яйцеклітину, готову до запліднення, розкривається і яйцеклітина потрапляє в черевну порожнину, потім захоплюється фимбріями і потрапляє в маткову трубу, в якій за сприятливих умов, власне, і відбувається зустріч із чоловічим сім’ям, і починається зародження ембріона.

Якщо запліднення не відбувається, то фолікул вступає у зворотну фазу, а в матці, підготовленій до прийому майбутнього ембріона, відбувається відторгнення ендометрію, що вистилає її порожнину і живиться за рахунок кровоносних судин навколо.

Внаслідок цього судини лопаються та спостерігаються зовнішні прояви менструації у вигляді виділень. Нескладно здогадатися: якщо ендометрій виявляється поза маткою, що і відбувається при ендометріозі, такі метаморфози за умови ослабленої імунної системи можуть призвести до негативних наслідків, наприклад, стати причинами появи спайок у фалопієвих трубах.

Саме тому дане захворювання посідає 3 місце у рейтингу небезпечних хвороб гінекологічної спрямованості після запальних захворювань та міоми (фіброми) матки. Ендометріоз діагностується у кожної 2-3 жінки, яка страждає на безпліддя.

Причини ендометріозу

Причини виникнення ендометріозу досі залишаються загадкою для лікарів, і щодо цього є кілька версій. Серед причин утворення та розвитку ендометріозу називають:

 • гормональні порушення, що викликають зміни рівня вироблення естрогену та, як наслідок, нерегулярний менструальний цикл;
 • генетичну схильність: за спостереженнями лікарів при успадкуванні захворювання близькими родичами його перебіг важчий, ніж у попередника;
 • вплив екології (скоріше як припущення).

Сприятливими факторами розвитку ендометріозу виступають, по суті, ті ж, що й при інших захворюваннях репродуктивної системи — запальні захворювання статевих органів, травми (аборти, оперативне втручання), шкідливі звички, ослаблений імунітет.

Симптоматика захворювання може бути як яскраво вираженою, і майже непомітною. Найчастіше симптомами захворювання виступають порушення тривалості та періодичності менструального циклу, наявність болючості при цих циклах (тягнучі болі в нижній частині живота, районі крижів та попереку), кров’яні виділення в паузах між менструаціями, а також дискомфорт та болі при сексуальному контакті.

Залежно від розташування осередку ураження розрізняють генітальний та екстрагенітальний ендометріоз. Перший тип зустрічається частіше і вражає репродуктивну систему, у той час як другий тип може вразити інші органи, наприклад, сечовий міхур, сечоводи, кишківник, у поодиноких випадках легені та печінка.

Діагностика захворювання

Діагностика ендометріозу у пацієнтки проводиться на підставі:

 • аналізу крові — підвищений вміст глікопротеїну (онкомаркер CA-125) сигналізує про негаразди в репродуктивній системі, але робити висновок про наявність ендометріозу тільки на підставі цього онкомаркера не варто, такі ж підвищені показники спостерігаються і при інших захворюваннях статевої системи;
 • УЗД органів малого тазу;
 • гістероскопія, яка дозволяє отримати реальне зображення, а тому візуально розглянути та виявити захворювання;
 • гістеросальпінгографії, заснованої на застосуванні рентгенографії, при цьому робиться рентгенівський знімок матки та маткових труб;
 • лапароскопії, яка використовується в основному для виявлення генітального типу ендометріозу.

Чи можливо завагітніти при ендометріозі?

Практичний досвід наших фахівців свідчить про те, що вагітність можлива. Безпліддя при ендометріозі — проблема сучасних жінок. Але при ретельній діагностиці та правильно обраній тактиці лікування шанси на успішну вагітність максимальні.

Завдання лікаря — відновити функціонування яєчників та маткових труб. Якщо захворювання було виявлено на пізній стадії (кісти, спайки), то лікування буде не найлегшим, але все ж таки реальним. Якщо форма ендометріозу виявилася занедбаною, наші фахівці можуть запропонувати варіант запліднення методом ЕКЗ.

Лікування безплідності при ендометріозі

Лікування при зазначеному гінекологічному захворюванні може бути показане медикаментозне та хірургічне, суть яких полягає у локалізації та руйнуванні вогнищ ураження.

При цьому можливі два підходи до лікування: повне видалення таких осередків або тимчасове відключення функції менструації для атрофування тих же осередків. Найчастіше лікування безпліддя при ендометріозі комбінується. Для «вимикання» функції менструального циклу використовують гормональні препарати. Зазвичай така терапія триває не менше ніж півроку, але навіть після закінчення лікування з високою ймовірністю можливий рецидив.

Ще 15-20 років тому хірургічні операції при ендометріозі закінчувалися повним видаленням уражених органів або матки, що ставило хрест на прагненні жінки стати матір’ю. Але з приходом нових методів оперативного втручання, зокрема лапароскопії, стало можливим часткове видалення уражених областей, з наступною гормональною терапією.

Своєчасна діагностика та лікування ендометріозу дозволить уникнути проблем у майбутньому.
Тому кожній жінці необхідно щороку проходити профогляд у гінеколога.
Подбайте про своє репродуктивне здоров’я!

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Переваги клініки

Тільки за результатами всебічного обстеження і жінки і чоловіка можна з точністю діагностувати причини безпліддя. Це дозволить вибрати ефективну для вас тактику подолання безпліддя. У клініці професора Феськова О.М. ви можете пройти повний цикл: від діагностики причин ненастання вагітності до досягнення результату — вагітності та народження дитини. Лабораторні клінічні та генетичні дослідження, хірургічні методи діагностики та лікування та 26-ти річний досвід у подоланні безпліддя дозволяють домогтися успіху навіть у найскладніших випадках.

Регулярний пошук нових методик та рішень, участь в міжнародних конференціях, публікації в наукових виданнях, підвищення кваліфікації лікарів клініки професора Феськова О.М. дозволяє поєднувати науку і практичні навички. Завдяки новим методам, дослідженням, принципам доказової медицини, наши пацієнти досягають успіху в подоланні безпліддя.

Понад 26 років наші лікарі успішно боряться з жіночим і чоловічим безпліддям, руйнуючи міф, що воно нездоланне. Накопичені знання, навички та методики дозволяють лікарям підібрати індивідуальне лікування кожній парі. І до сих пір — кожен випадок унікальний. Ми маємо все необхідне, щоб допомогти вам стати батьками: кваліфіковані фахівці, навички, методики, устаткування та інструменти і те, що безцінне — досвід, завдяки котрому тисячі сімей вже отримали щастя батьківства.

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога

від750грн

Первинна консультація репродуктолога

від750грн

Консультація онлайн аналітична

950грн

Оплатити онлайн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвівул. Юлії Здановської, 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковівул. Холодногірська, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок