Головна Послуги Безпліддя Ендометріоз та безпліддя

Ендометріоз та безпліддя

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога з ЕКЗ + УЗД

680грн

Первинна консультація репродуктолога з ЕКЗ + УЗД

750грн

Первинна консультація репродуктолога онлайн

410грн

Оплатити онлайн

Згідно з медичною статистикою, однією з поширених причин безпліддя (майже ¾ всіх випадків) є гінекологічне захворювання ендометріоз, що виражається в тому, що клітини ендометрія, зазвичай вистилають внутрішню поверхню матки, починають з’являтися і розвиватися в незвичних місцях репродуктивної системи жіночого організму, наприклад, в маткових трубах, яєчниках і т.п.

 

Такі вогнища ураження провокують появу спайок в маткових трубах, порушують нормальний процес овуляції і знижують “функціональність” ендометрія в матці, тим самим сприяючи неможливості зачаття або викликаючи різні проблеми при настанні вагітності. Про цю хворобу, її симптоми, діагностування та лікування піде мова в даній статті.

Утворення

Розберемо менструальний цикл докладніше, оскільки життєвий цикл ендометрію безпосередньо залежить від цього процесу.

 

Фолікул, що містить яйцеклітину, готову до запліднення розкривається і яйцеклітина потрапляє в черевну порожнину, потім захоплюється фімбріями і потрапляє в маткову трубу, в якій при сприятливих умовах, власне, і відбувається зустріч з чоловічим сім’ям, і починається зародження ембріона.

 

Якщо запліднення не відбувається, то фолікул вступає в зворотну фазу, а в матці, підготовленої до прийому майбутнього ембріона, відбувається відторгнення ендометрію, що вистилає її порожнину і харчується за рахунок кровоносних судин навколо.

 

Внаслідок цього судини лопаються і спостерігаються зовнішні прояви менструації у вигляді виділень. Нескладно здогадатися: якщо ендометрій виявляється поза маткою, що і відбувається при ендометріозі, то такі метаморфози за умови ослабленою імунною системи можуть привести до негативних наслідків, наприклад, стати причинами появи спайок в фаллопієвих трубах.

 

Саме тому дане захворювання посідає 3 місце в рейтингу небезпечних хвороб гінекологічної спрямованості після запальних захворювань і міоми (фіброми) матки. Ендометріоз діагностується у кожної 2-3 жінки, яка страждає безпліддям.

Причини ендометріозу

Причини виникнення ендометріозу до цих пір залишаються загадкою для лікарів, і з цього приводу є кілька версій. У числі причин освіти і розвитку ендометріозу називають:

 • гормональні порушення, що викликають зміни рівня вироблення естрогену і, як наслідок, нерегулярний менструальний цикл;
 • генетичну схильність: за спостереженнями лікарів при спадкуванні захворювання близькими родичами його протікання тяжче, ніж у попередника;
 • вплив екології (скоріше, як припущення).

 

Факторами до розвитку ендометріозу виступають, по суті, ті ж, що і при інших захворюваннях репродуктивної системи – запальні захворювання статевих органів, травми (аборти, оперативне втручання), шкідливі звички, ослаблений імунітет.

 

Симптоматика захворювання може бути як яскраво вираженою, так і майже непомітною. Найчастіше симптомами захворювання виступають порушення тривалості і періодичності менструального циклу, наявність хворобливості при цих циклах (тягнуть болі в нижній частині живота, районі крижів і попереку), кров’янисті виділення в паузах між менструаціями, а також дискомфорт і болі при сексуальному контакті.

 

Залежно від розташування вогнища ураження розрізняють генітальний і екстрагенітальний ендометріоз. Перший тип зустрічається частіше і вражає репродуктивну систему, в той час як другий тип може вразити інші органи, наприклад, сечовий міхур, сечоводи, кишечник, в рідкісних випадках легені і печінку.

Діагностика ендометріозу

Діагностика ендометріозу у пацієнтки проводиться на підставі:

 • аналізу крові – підвищений вміст глікопротеїну (онкомаркер CA-125) сигналізує про негаразди в репродуктивній системі, але робити висновок про наявність ендометріозу тільки на підставі цього онкомаркера не варто, такі ж підвищені показники спостерігаються і при інших захворюваннях статевої системи;
 • УЗД органів малого тазу;
 • гистероскопии, яка дозволяє отримати реальне зображення, а тому візуально розглянути і виявити захворювання;
 • гистеросальпингографии, заснованої на застосуванні рентгенографії, при цьому робиться рентгенівський знімок матки і маткових труб;
 • лапароскопії, використовуваної в основному для виявлення генітального типу ендометріозу.

Лікування ендометріозу

Лікування при зазначеному гінекологічному захворюванні може бути показано медикаментозне і хірургічне, суть яких полягає в локалізації та руйнуванні осередків ураження.

 

При цьому можливі два підходи до лікування: повне видалення таких вогнищ або тимчасове “відключення” функції менструації для атрофування тих же осередків. У більшості випадків обидва підходи комбінують. Для “виключення” функції менструального циклу використовують гормональні препарати. Зазвичай така терапія триває не менше півроку, але навіть після закінчення лікування з високою часткою ймовірності може бути рецидив.

 

Ще 15-20 років тому хірургічні операції при ендометріозі закінчувалися повним видаленням уражених органів або матки, що ставило хрест на прагненні жінки стати матір’ю. Але з приходом нових методів оперативного втручання, зокрема, лапароскопії, стало можливим часткове видалення уражених областей, з подальшою гормональною терапією.

 

Переваги клініки

Тільки за результатами всебічного обстеження і жінки і чоловіка можна з точністю діагностувати причини безпліддя. Це дозволить вибрати ефективну для вас тактику подолання безпліддя. У клініці професора Феськова О.М. ви можете пройти повний цикл: від діагностики причин ненастання вагітності до досягнення результату — вагітності та народження дитини. Лабораторні клінічні та генетичні дослідження, хірургічні методи діагностики та лікування та 25-ти річний досвід у подоланні безпліддя дозволяють домогтися успіху навіть у найскладніших випадках.

Регулярний пошук нових методик та рішень, участь в міжнародних конференціях, публікації в наукових виданнях, підвищення кваліфікації лікарів клініки професора Феськова О.М. дозволяє поєднувати науку і практичні навички. Завдяки новим методам, дослідженням, принципам доказової медицини, наши пацієнти досягають успіху в подоланні безпліддя.

Понад 25 років наші лікарі успішно боряться з жіночим і чоловічим безпліддям, руйнуючи міф, що воно нездоланне. Накопичені знання, навички та методики дозволяють лікарям підібрати індивідуальне лікування кожній парі. І до сих пір — кожен випадок унікальний. Ми маємо все необхідне, щоб допомогти вам стати батьками: кваліфіковані фахівці, навички, методики, устаткування та інструменти і те, що безцінне — досвід, завдяки котрому тисячі сімей вже отримали щастя батьківства.

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога з ЕКЗ + УЗД

680грн

Первинна консультація репродуктолога з ЕКЗ + УЗД

750грн

Первинна консультація репродуктолога онлайн

410грн

Оплатити онлайн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Виберіть місто
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок