Головна Послуги Безпліддя Лікування безпліддя

Лікування безпліддя

Вартість послуги
Консультація репродуктолога з питань лікування безпліддя + УЗД

від680грн

Консультація репродуктолога онлайн

від410грн

Оплатити онлайн

Лікування безпліддя включає в себе діагностику причин, відновлення роботи репродуктивної системи у майбутніх батьків, та якщо це неможливо, то використання допоміжних технологій для отримання парами вагітності і виношування повноцінної дитини.

Причини безпліддя

До неможливості зачаття дитини можуть привести різні порушення в організмі.

 

Жіноче безпліддя найчастіше виникає при наступних відхиленнях:

 • порушення в ендокринній системі;
 • неправильному функціонуванні органів малого таза;
 • негативних наслідках операцій та хвороб;
 • генетичних аномаліях;
 • внаслідок реакцій з боку імунної системи.

 

Безпліддя у чоловіків викликають наступні групи факторів:

 • хвороби сечостатевої системи;
 • порушення гормонального балансу;
 • порушення в імунній системі;
 • порушення еректильної функції;
 • генетичні мутації;
 • патології в сім’явивідних каналах.

Жіноче та чоловіче безпліддя: статистика

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні кожна п’ята сімейна пара не може зачати дитину природним шляхом.

 

З усіх випадків безпліддя 40% пов’язані зі збоями в жіночої репродуктивної системи, 45% – з патологіями в чоловічому організмі, інші 15% – пов’язані з обома партнерами, коли в парі присутні фактори і чоловічого і жіночого безпліддя.

Сучасні методи лікування безпліддя

На першому прийомі сімейної пари лікарі призначають ряд обстежень, які покликані виявити ключову причину нездатності зачати дитину. Від цього буде залежати подальша програма лікування.

 

Якщо є можливість відновлення природної репродуктивної функції, то сили лікарів будуть спрямовані в першу чергу на цю задачу. У тих випадках, коли домогтися відновлення дітородної функції не вдається, вдаються до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ).

 

При непрохідності або відсутності маткових труб у жінки, поєднаних факторах чоловічого і жіночого безпліддя, високу ймовірність спадкових патологій у дитини і деяких інших показаннях вдаються до методу екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). В ході проведення цієї програми яйцеклітини запліднюють сперматозоїдами поза жіночим організмом. Отримані ембріони вирощують в спеціальному інкубаторі протягом 5-6 днів, а потім підсаджують в порожнину матки для подальшого розвитку в природних умовах.

 

Іноді в програму ЕКЗ включають передімплантаційну генетичну діагностику (ПГД, PGD), яка дозволяє виявити мутації і виключити народження дитини зі спадковими захворюваннями.

 

Лікування безпліддя у чоловіків може включати застосування штучної інсемінації – введення сперматозоїдів в порожнину матки. У разі непрохідності каналів, проводять операцію по отриманню сперматозоїдів з різних ділянок яєчка.

 

Коли у лікарів не залишається варіантів отримання власних ооцитів від подружньої пари, вдаються до донорських програм. При цьому можуть використовуватися запозичені яйцеклітини, сперматозоїди або донорські ембріони. При нездатності жінки виносити дитину рекомендують сурогатне материнство.

Як відбувається лікування від безпліддя в клініці професора Феськова О.М.

У нашому центрі репродуктивної медицини використовуються самі передові методики лікування безпліддя, в тому числі засновані на власних запатентованих наукових розробках.

 

Перший візит

 

При першому зверненні пари в Центр репродукції Феськова А. М. буде проведена бесіда з репродуктологом. Лікар поставить питання про тривалість спроб завагітніти, про перенесені захворювання та хірургічних втручаннях, про протікання періоду статевого дозрівання, про можливі тривожні сигнали з боку ендокринної системи, про спадкові захворювання в сім’ях пацієнтів та ін.

 

За результатами опитування буде складена програма обстеження, спрямована на виявлення причин безпліддя.

 

Діагностика

 

Для чоловіків діагностика на безпліддя може включати наступні етапи і аналізи:

 1. Огляд у андролога-уролога. Дозволяє оцінити стан зовнішніх статевих органів
 2. Спермограмма. Результат аналізу дає уявлення про якість сперми.
 3. УЗД чоловічих статевих органів. Дозволяє перевірити на патології, запальні процеси, різні захворювання.
 4. Аналіз крові на вміст гормонів. Необхідний при підозрі на гормональне безпліддя.
 5. Мазок з уретри, бакпосев сперми. Проводяться для перевірки на наявність статевих інфекцій і простатиту. Можуть бути також призначені додаткові дослідження. Зокрема, на наявність антитіл до власних сперматозоїдів і на носійство мутацій в генах, відповідальних за репродукцію.

 

У жінок план обстеження часто складається з наступних пунктів:

 1. Огляд у гінеколога.
 2. УЗ-обстеження органів малого таза.
 3. Аналіз крові на гормони.
 4. Бакпосів і мазок на інфекції.
 5. Фолікулометрія для аналізу процесів дозрівання яйцеклітин.
 6. Іноді вдаються до лапароскопічним дослідження для перевірки прохідності маткових труб.

 

Консультація

 

За результатами діагностичних процедур лікар проводить консультативну зустріч і пропонує пацієнтам шляхи вирішення проблем з дітородної функцією.

 

При плануванні проведення допоміжних репродуктивних технологій можуть знадобитися консультації суміжних фахівців.

 

Лікування

 

Лікування в нашому медичному закладі має ряд особливостей, які вигідно відрізняють нас від інших подібних лікувальних центрів:

 1. Індивідуальний підхід до стимуляції овуляції, який враховує особливості кожної пацієнтки. Лікарі більше схиляються до м’яким і коротким протоколами стимуляції.
 2. Перенесення ембріонів відбувається на стадії бластоцисти, що наближає етапи розвитку ембріона до природних. Культивація відбувається в умовах пониженого вмісту кисню, що також близько до умов природного середовища.
 3. Спостереження за розвитком ембріона відбувається безпосередньо в інкубаторі за допомогою системи камер відеоспостереження.
 4. Кріоконсервація біоматеріалів проводиться методом вітрифікації, при якому рідина в клітинах немає кристалізується, а переходить у склоподібний стан. В результаті ефективність ЕКЗ після кріопротоколов зросла до 70%. Криобанк в нашій клініці оснащений системою автономного енергопостачання.
 5. Активно використовуються спеціальні методики підготовки ендометрія до імплантації зародка.
 6. У деяких випадках вдаються до застосування мононуклеарних клітин крові для підвищення ймовірності імплантації.
 7. Застосовуються prp-методики (prp яєчок, prp яєчників, prp ендометрія)
 8. Практикуються дослідження методом NGS і каріомапінг для отримання здорового потомства.

Лікування чоловічого безпліддя

Методи терапії в першу чергу залежать від причин, що викликали патологію.

 

При варикоцеле, захворюваннях яєчок і інших органів репродуктивної системи часто використовують хірургічні способи лікування. Після усунення причини репродуктивна функція відновлюється самостійно через деякий час.

 

Запальні процеси, як і інфекційні захворювання, в більшості випадків лікують медикаментозно, з використанням антибіотиків та протизапальних засобів. Додатково призначають фізіотерапевтичні процедури.

 

Збої в імунній системі усувають в кілька етапів, поступово знижуючи вироблення антитіл.

 

Якщо причину, що викликала чоловіче безпліддя, вилікувати не вдається, вдаються до допоміжних технологій.

 

Для відбору зрілих сперматозоїдів використовують метод Пікс. Саме запліднення виконують методом ІКСІ (ICSI) – введенням сперматозоїда в цитоплазму яйцеклітини. Цей метод істотно підвищує шанси на успішну вагітність.

 

При азооспермії – відсутності сперматозоїдів в еякуляті – використовують хірургічну процедуру microTESE, яка дозволяє витягти статеві клітини безпосередньо з яєчок і використовувати їх в процедурах штучного запліднення.

Лікування жіночого безпліддя

Безпліддя у жінок буває первинним і вторинним. Первинне встановлюють, коли у жінок раніше не було вагітностей і пологів.

 

Терапія залежить від виявлених патологій. Гормональне безпліддя лікується медикаментозно. Деякі вади розвитку органів можуть бути усунені хірургічним шляхом.

 

При непрохідності фаллопієвих труб рекомендують процедуру ЕКЗ, лікарі отримують яйцеклітини з яєчників і запліднюють їх спермою чоловіка поза організмом жінки. Потім один відібраний ембріон підсаджують в порожнину матки. І таким чином вдається замістити функцію маткових труб. У разі відсутності яєчників рекомендуються донорські програми.

 

При вторинному безплідді – коли жінка не може завагітніти або виносити дитину повторно, в першу чергу з’ясовують причину, яка призвела до такого результату.

 

У такому випадку лікування залежить від виявлених патологій:

 • інфекції, вірусні захворювання і гормональні збої лікують медикаментозно;
 • непрохідність фаллопієвих труб і патологічні утворення в матці і яєчниках усувають оперативними методами.
 • якщо природну репродуктивну функцію відновити не вдається, рекомендують програму ЕКЗ та інші допоміжні технології.

 

Для пацієнток зрілого віку, у яких знижений запас яйцеклітин, рекомендують андрогенний праймінг. Він передбачає підвищення рівня тестостерону в жіночому організмі до значень, характерних для раннього репродуктивного періоду. Це сприяє дозріванню більшого числа яйцеклітин, які можна використовувати при екстракорпоральному заплідненні.

 

Дізнатися більше про репродуктивні технології, які використовуються в наших клініках, Ви зможете на консультаціях у наших фахівців в Харкові та Києві.

 

Для запису на консультацію зателефонуйте нашим координаторам: 

0 800 50 77 90
098 100 76 76
066 100 76 76
093 100 7676

Переваги клініки

Тільки за результатами всебічного обстеження і жінки і чоловіка можна з точністю діагностувати причини безпліддя. Це дозволить вибрати ефективну для вас тактику подолання безпліддя. У клініці професора Феськова О.М. ви можете пройти повний цикл: від діагностики причин ненастання вагітності до досягнення результату — вагітності та народження дитини. Лабораторні клінічні та генетичні дослідження, хірургічні методи діагностики та лікування та 25-ти річний досвід у подоланні безпліддя дозволяють домогтися успіху навіть у найскладніших випадках.

Регулярний пошук нових методик та рішень, участь в міжнародних конференціях, публікації в наукових виданнях, підвищення кваліфікації лікарів клініки професора Феськова О.М. дозволяє поєднувати науку і практичні навички. Завдяки новим методам, дослідженням, принципам доказової медицини, ми досягаємо успіху в лікуванні пацієнтів.

Понад 25 років наші лікарі успішно боряться з жіночим і чоловічим безпліддям, руйнуючи міф, що воно нездоланне. Накопичені знання, навички та методики дозволяють лікарям підібрати індивідуальне лікування кожній парі. І до сих пір — кожен випадок унікальний. Ми маємо все необхідне, щоб допомогти вам стати батьками: кваліфіковані фахівці, навички, методики, устаткування та інструменти і те, що безцінне — досвід, завдяки котрому тисячі сімей вже отримали щастя батьківства.

Вартість послуги
Консультація репродуктолога з питань лікування безпліддя + УЗД

від680грн

Консультація репродуктолога онлайн

від410грн

Оплатити онлайн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Виберіть місто
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок