Головна Послуги Безпліддя Лікування чоловічого безпліддя

Лікування чоловічого безпліддя

Вартість послуги
Консультація андролога з питань чоловічого безпліддя

від750грн

Консультація андролога з питань чоловічого безпліддя

від550грн

Консультація онлайн аналітична

800грн

Оплатити онлайн
Спермограма

435грн

Спермограма

400грн

Чоловіки дедалі частіше стикаються із проблемами зачаття дитини. Статистика МОЗ за 2019 рік підтверджує — у 60-70% випадків, коли парі не вдавалося досягти вагітності, безпліддя діагностувалося у чоловіка. Розбираємо, які причини викликають таку проблему, як діагностується, чи лікується безпліддя у чоловіків, і які методи можуть застосовуватись у сучасній медицині.

Ознаки безпліддя у чоловіків

Про чоловіче безпліддя говорять, якщо зачаття у пари не настає протягом 12 місяців регулярного статевого життя без використання контрацептивів. Конкретних симптомів, які б вказали на таку проблему, не виявлено.

Фактори чоловічої безплідності включають еректильну дисфункцію, хворобливі відчуття під час статевого акту, скорочення кількості сперми, що виділяється, гормональні порушення. При виникненні подібних станів варто записатись на консультацію до лікаря уролога-андоролога.

Причини чоловічої безплідності

Спровокувати розвиток проблеми можуть різні фактори: інфекційні хвороби, генетичні розлади, особливості способу життя (шкідливі звички, стреси, екологія).

Лікування чоловічого безпліддя фото 1

Чому може бути безпліддя у чоловіків:

 • патології яєчок. Внаслідок захворювань, станів або вроджених аномалій може бути знижено вироблення сперматозоїдів, у деяких випадках — їх повна відсутність (азооспермія);
 • варикоцеле. Причиною появи можуть бути хвороби, генетичні чинники, збільшені фізичні навантаження. При розширенні вен мошонки відбувається застій крові, температура в яєчках підвищується, у сперматозоїдів, що виробляються, знижується здатність до запліднення яйцеклітини;
 • порушення сперматогенезу. Причинами може бути куріння, зловживання алкоголем, певні лікарські препарати, хіміотерапія, променева терапія;
 • інфекційні, запальні, хронічні захворювання, травми або хірургічні втручання, що вплинули на прохідність сім’явивідного каналу або спричинили зниження сперматогенезу;
 • імунологічні збої. Стани, при яких імунна система починає виробляти антитіла проти сперматозоїдів, що призводить до їх руйнування;
 • порушення роботи ендокринної системи. Гормональний дисбаланс може призводити до зменшення яєчок у розмірах, зниження кількості або відсутності в еякуляті сперматозоїдів;
 • порушення еякуляції. Така проблема призводить до того, що сперматозоїди не потрапляють у маткову трубу;
 • генетичні захворювання, до яких належать неопущення яєчок, різні форми недорозвинення чоловічих статевих органів, перекрут яєчка та інші патології.

Види (класифікація) безпліддя у чоловіків

У випадках, коли жодна жінка не змогла завагітніти від чоловіка, діагноз ставиться первинне безпліддя. Якщо у чоловіка є діти або вагітність від нього траплялися, безпліддя є вторинним.

Залежно від причин, що спричинили проблему, виділяють:

 • імунне безпліддя у чоловіків, при якому організм виробляє антитіла, що руйнують сперматозоїди;
 • секреторне, що розвивається внаслідок патологій яєчок;
 • обтураційне, що характеризується порушеннями прохідності сім’явивідних шляхів;
 • відносне, за якого не вдається виділити конкретні причини такого стану.

Методи діагностики захворювання

Для встановлення діагнозу чоловікові необхідно звернутися в клініку для консультації. Лікар збере інформацію про стан здоров’я пацієнта, умови життя, роботи, шкідливі звички, перенесені операції, захворювання, травми. Лікар також уточнить про можливі спадкові фактори. На основі зібраної інформації лікар визначить набір обстежень, які потрібно буде пройти.

Діагностика чоловічої безплідності включає такі методи:

 • спермограма. У ході аналізу досліджується якість статевих клітин, їх рухливість та кількість;
 • візуальний огляд, під час якого лікар оцінює стан зовнішніх статевих органів;
 • УЗД;
 • аналіз сечі;
 • мазок із уретри;
 • аналізи крові, у тому числі на гормони;
 • бакпосів сперми;
 • аналізи прохідності сім’явиносної та сім’явикидаючої проток;
 • MAR-тест, який дозволяє визначити наявність антиспермальних антитіл;
 • дослідження генів, які відповідають за репродуктивну функцію.

Лікування чоловічої безплідності у Києві та Харкові

На основі даних досліджень лікар визначає причину проблеми і призначає оптимальну програму лікування, яка допоможе в короткі терміни усунути фактори, що пригнічують сперматогенез. У клініках професора Феськова О. М. пацієнти можуть пройти всю необхідну діагностику та терапію. Під час консультації лікар розповість про обрану схему, передбачувані терміни лікування, повну ціну всіх необхідних медичних послуг.

Залежно від поставленого діагнозу комплексна терапія може включати такі методи:

 • медикаментозне лікування та фізпроцедури. Такі методи призначаються за наявності інфекційних захворювань, запальних процесів, а також для корекції гормональних порушень;
 • оперативне втручання. Хірургічні методи допоможуть усунути непрохідності сім’явивідної протоки, варикоцеле;
 • стимуляція сперматогенезу. За допомогою певних препаратів можна покращити якість сперми. Це необхідно як підвищення шансів на природне зачаття, і у програмах внутрішньоматкової інсемінації чи ЭКЗ.

У випадках, коли зачаття природним шляхом є складним або неможливим, лікар порадить звернутися до процедур TESA або TESE, в ході яких сперматозоїди отримуються з допомогою біопсії. Отримані в такий спосіб статеві клітини використовуються для ЕКЗ.

Переваги клініки

Тільки за результатами всебічного обстеження і жінки і чоловіка можна з точністю діагностувати причини безпліддя. Це дозволить вибрати ефективну для вас тактику подолання безпліддя. У клініці професора Феськова О.М. ви можете пройти повний цикл: від діагностики причин ненастання вагітності до досягнення результату — вагітності та народження дитини. Лабораторні клінічні та генетичні дослідження, хірургічні методи діагностики та лікування та 26-ти річний досвід у подоланні безпліддя дозволяють домогтися успіху навіть у найскладніших випадках.

Регулярний пошук нових методик та рішень, участь в міжнародних конференціях, публікації в наукових виданнях, підвищення кваліфікації лікарів клініки професора Феськова О.М. дозволяє поєднувати науку і практичні навички. Завдяки новим методам, дослідженням, принципам доказової медицини, ми досягаємо успіху в лікуванні пацієнтів.

Понад 26 років наші лікарі успішно боряться з жіночим і чоловічим безпліддям, руйнуючи міф, що воно нездоланне. Накопичені знання, навички та методики дозволяють лікарям підібрати індивідуальне лікування кожній парі. І до сих пір — кожен випадок унікальний. Ми маємо все необхідне, щоб допомогти вам стати батьками: кваліфіковані фахівці, навички, методики, устаткування та інструменти і те, що безцінне — досвід, завдяки котрому тисячі сімей вже отримали щастя батьківства.

Вартість послуги
Консультація андролога з питань чоловічого безпліддя

від750грн

Консультація андролога з питань чоловічого безпліддя

від550грн

Консультація онлайн аналітична

800грн

Оплатити онлайн
Спермограма

435грн

Спермограма

400грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвіул. Юлии Здановской (бывшая Ломоносова), 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковіул. Холодногорская, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок