Везикуліт — це запалення сім’яних пухирців. Він завжди розвивається як ускладнення іншого інфекційно-запального захворювання. Найчастіше це буває хронічне захворювання сечостатевої системи (простатит, уретрит, епідидиміт), але може бути і загальне інфекційне захворювання (грип, ангіна, остеомієліт). Однак найчастіше даний запальний процесс розвивається у чоловіків, які тривалий час страждають на хронічний простатит. У переважній більшості випадків везикуліт протікає хронічно.

Сім’яні пухирці розташовані між сечовим міхуром і прямою кишкою. Вони являють собою парний орган довжиною 4-5 см, шириною 2 см, товщиною 1,0-1,5 см. Сім’яні пухирці прилягають до основи передміхурової залози і являють собою звивисті трубки з безліччю поглиблень. Вивідні протоки  сім’яних пухирців з’єднуються з кінцевим відділом сім’явивідної каналу, утворюючи загальний сім’явиверженний проток.

Виникненню везикуліта сприяють всі ті ж фактори, які сприяють появі простатиту:

 • загальне переохолодження організму,
 • часті закрепи,
 • робота в сидячому положенні,
 • тривале статеве утримання,
 • надмірна статева активність,
 • малорухливий спосіб життя,
 • хронічні запальні захворювання,
 • пригнічення імунної системи.

Хворі везикулітом скаржаться на загальні симптоми: слабкість, підвищену стомлюваність, регулярне підвищення температури тіла до 37 градусів. Виникають болі над лобком, в промежині, що віддають в пах, крижі або поперек. Біль посилюється при наповненому сечовому міхурі і при дефекації. Під час дефекації можуть з’являтися виділення з уретри. Еякуляція стає болючою, в спермі з’являється кров. Всі ці прояви можуть бути виражені незначно або відсутні.

Лікування везикуліту

Везикуліт необхідно лікувати. При відсутності лікування процес загострюється — температура тіла підвищується до 38-39 градусів, болі і всі інші прояви захворювання різко посилюються. Може розвинутися нагноєння сім’яних пухирців, і допомогти хворому можна буде тільки хірургічно. Хронічне запалення сім’яних пухирців також може поширитися на придатки яєчка, що викличе двосторонній хронічний епідидиміт, який може привести до обтураційній формі безпліддя.

Лікування везикуліту консервативне. Проводиться антибактеріальна терапія, застосовують м’які проносні засоби, ректальні свічки з анестетиками. При відсутності гострого запалення проводяться фізіотерапевтичні процедури, масаж насінних бульбашок, гарячі мікроклізми і т.д. При нагноєнні пухирців необхідна операція.

Діагностика везикуліту

При діагностиці везикуліта проводиться ректальне дослідження, УЗД, пацієнт здає загальні аналізи крові і сечі, посів секрету сім’яних пухирців. У більшості випадків цих обстежень буває досить для постановки остаточного діагнозу.

Профілактика

Профілактика везикуліту полягає в лікуванні основного захворювання (хронічного простатиту) і усуненні чинників, що сприяють розвитку захворювання. Намагайтеся не переохолоджуватися, при запорах користуйтеся проносними засобами, при сидячій роботі обов’язково влаштовуйте собі паузи активного відпочинку, ведіть регулярне статеве життя без тривалих періодів утримання і без надмірностей, лікуєте наявні хронічні захворювання.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок