Ембріон в програмі ЕКЗ

Багато наших пацієнтів запитують, чи відрізняється ембріон “з пробірки” від зачатого природним шляхом.
Ми вирішили розповісти докладно, як відбувається процес вирощування з клітин жінки (яйцеклітина) і чоловіка (сперматозоїд) ембріонів і їх підсадка в організм жінки.
Після цієї статті Ви зрозумієте, чому ЕКЗ-вагітність практично нічим не відрізняється від звичайної. Більш того, ми доведемо, що застосування допоміжних репродуктивних технологій значно знижує ймовірність виникнення вроджених аномалій у дитини.

Культивування ембріонів

Зародження і ранній розвиток ембріонів при ЕКЗ відбуваються в умовах, максимально наближених до природного середовища.

Уявімо, що етапи стимуляції і пункції ви вже пройшли.

І ось ембріолог отримує ваші яйцеклітини і сперматозоїди.

Що далі?

Культивування (розвиток ембріона) починається з запліднення добутих яйцеклітин відібраними і підготовленими сперматозоїдами. Отриманий біоматеріал поміщають в спеціальний інкубатор, де підтримуються оптимальна температура і рівень pH, ідентичні показникам в здоровому жіночому організмі.

Рідке середовище, в якому будуть знаходитися ембріони протягом декількох днів, містить повний комплекс поживних речовин, необхідних для підтримки життєдіяльності.

Після злиття чоловічого і жіночого генетичного матеріалу в заплідненої яйцеклітини починають відбуватися ті ж процеси, що і при звичайному заплідненні. Клітини багаторазово діляться, потім ущільнюються, утворюючи згладжену поверхню ембріона.

У «Центрі репродукції професора Феськова О.М. ®» за всіма цими процесами спостерігає лікар-ембріолог за допомогою відеокамер, розміщених в інкубаторі. Що дозволяє виключити неперспективні ембріони для перенесення. Залишаються тільки найкращі.

Які ембріони вважаються гарними

Оцінка і відбір ембріонів відбуваються в кілька етапів, на різних стадіях розвитку, починаючи з першого дня.

У нормі після запліднення в яйцеклітині спостерігаються 2 пронуклеуса – чоловічий і жіночий генетичні матеріали, готові до злиття. Іноді запліднення не відбувається або в яйцеклітину при ЕКЗ потрапляють більше одного сперматозоїда.

Такі ембріони відсіваються, і ембріолог продовжує спостереження за рештою.

На цьому етапі лікар репродуктолог може повідомити, скільки яйцеклітин запліднені, і ми продовжуємо культивування.

На третій день розвитку фахівці оцінюють співвідношення обсягу зародка і без’ядерних елементів в клітці. Останніх має бути менше, щоб ембріон був визнаний перспективним.

Після третьої доби, як правило, деякі аномальні зародки припиняють свій розвиток і відсіваються за принципом природного відбору.

Добрими вважаються ті ембріони, які до 5 дня зберегли життєздатність, мають розвинений ембріобласт і трофектодерму необхідних розмірів. Найчастіше при ЕКЗ підсаджують саме ембріони 5 дня – бластоцисти.

Бластоцисти – найперспективніші для подальшого розвитку, їх перенесення в порожнину матки жінки підвищує ймовірність настання вагітності.

Як вибирають день підсадки ембріонів

День для перенесення ембріонів вибирають з міркувань максимального наближення до природних процесів.

При зачатті звичайним шляхом, без допоміжних репродуктивних технологій, зародок потрапляє в порожнину матки приблизно на 5 день. На цей термін лікарі орієнтуються і при екстракорпоральному заплідненні.

До даного етапу розвитку зародок вважається більш витривалим, ніж 2-3 днями раніше. Як правило, більшість ембріонів з хромосомними аномаліями відсіваються до 5 дня. Тому шанси на запліднення здоровим зародком на цьому терміні набагато вище.

Скільки ембріонів підсаджують при ЕКЗ

Зазвичай підсаджують один-два ембріона для успішного впровадження в порожнину матки та підвищення ймовірності настання вагітності. Більша кількість не рекомендовано, щоб уникнути багатоплідної вагітності.

Найчастіше в прогресивних клініках лікарі намагаються підсаджувати один, найбільш перспективний ембріон, якщо є всі передумови до його успішної імплантації.

Виношування одну дитину найбільш сприятливо відбивається на стані жіночого організму і на здоров’я самого малюка. Тому в «Центрі репродукції професора Феськова А.М. ® »при допоміжної репродуктології прагнуть до того, щоб вагітність була одноплодной з самого початку.

Що робити, щоб ембріон прикріпився

Для успішного прикріплення необхідна підготовка організму жінки. З метою коригування гормонального фону до відповідності початковій стадії природної вагітності лікарі прописують препарати, які сприяють зростанню ендометрію в порожнині матки.

Зазвичай гормональну терапію починають ще на стадії взяття яйцеклітини, щоб процеси підготовки організму жінки і розвиток ембріона протікали синхронно.

Після перенесення ембріонів

Відразу після підсадки ембріонів жінці достатньо буде спокійно полежати 30-40 хвилин в лікарняній палаті. Це необхідно більше для того, щоб пацієнтка могла заспокоїтися і прийти в емоційну рівновагу після медичних процедур.

Для закріплення ембріона в порожнині матки постільний режим не потрібно. Цей процес відбувається природним чином, незалежно від положення тіла жінки. Легка фізична активність не стане перешкодою для імплантації.

Що стосується запобіжних заходів, то лікарі рекомендують протягом 2 тижнів після процедур утриматися від занять сексом, інтенсивних фізичних навантажень, а також уникати сильної тряски (поїздка на транспорті сюди не відноситься) і підйому важких предметів.

Відчуття після перенесення ембріонів

Після підсадки ембріонів при ЕКЗ, як і при природному заплідненні, жінка, як правило, не відчуває незвичайних відчуттів.

Іноді може виникати легка тягне біль. Через 1-1,5 тижні можуть з’явитися незначні кров’янисті виділення, і це нормально. Зазвичай вони є ознакою успішної імплантації ембріона.

Турбуватися варто, якщо виділення рясні. Такий симптом може свідчити про гормональний збій або про відторгнення плодового яйця. Необхідно терміново звернутися до лікаря. Ситуацію можна виправити.

ХГЛ після перенесення ембріонів

Гормон ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) є одним з головних індикаторів настання вагітності.

При ЕКЗ аналіз на ХГЛ здають через 2 тижні після підсадки ембріонів.

Якщо рівень цього гормону більше 100 мед / мл, значить можна впевнено сказати, що вагітність настала. Але говорити про те, що ЕКЗ успішно прийнято через 3 тижні після підсадки, коли на УЗД візуалізується плідне яйце в порожнині матки.

При значеннях від 10 до 100 мед / мл тактика дій визначається лікарем.

У таких випадках тест на в-ХГЛ здається кілька разів в динаміці, щоб відстежити зміну показника. Лікар проводить УЗД і оцінює зростання ембріона в матці.

У програмі ЕКЗ у вас є вірний помічник – це лікар репродуктолог, тому всі виникаючі питання можна адресувати йому. Дізнайтесь вартість програми ЕКЗ за телефонами нашого контакт-центру.

Чи була інформація про ембріони в програмі ЕКЗ корисною? Напишіть нам питання, на які відповідатимуть фахівці клініки – репродуктолог і ембріолог.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок