Головна Послуги Екстракорпоральне запліднення: ЕКЗ (IVF) Процедури, що підвищують
результативність ЕКЗ

Процедури, що підвищують
результативність ЕКЗ

Вартість послуги
ІКСІ (ICSI)

від7680грн

ІМСІ (IMSI)

від4605грн

Лазерний хетчинг

від2600грн

Мононуклеари

від5930грн

ІКСІ (ICSI)

від7680грн

ІМСІ (IMSI)

від4605грн

Лазерний хетчинг

від2600грн

Мононуклеари

від4510грн

Процедура ЕКЗ останнім часом стала головною надією для безлічі пар, які зіткнулися з неможливістю зачати дитину природним шляхом. Багато хто вважає її універсальним вирішенням проблеми безпліддя. Але ті, хто вдався до неї, знають, що не завжди вагітність настає з першої спроби, а вартість самої процедури є досить високою. Як же підвищити шанси завагітніти?

Для ЕКЗ (екстракорпорального запліднення – досить нового у гінекології терміну) яйцеклітини запліднюються у IVF лабораторії з використанням сперми чоловіка чи донорського матеріалу. Запліднені клітини протягом 3-5 днів утримуються у спеціальних умовах, де відтворюються умови матки. Вся процедура здійснюється під наглядом спеціалістів.

Від чого залежить успіх ЕКЗ

Щоб максимально підвищити ймовірність зачаття, необхідно враховувати ключові фактори, що впливають на результативність ЕКЗ:

 • вік жінки (імовірність вдалого ЕКЗ падає зі збільшенням віку);
 • спосіб життя майбутньої матері;
 • причина безпліддя;
 • тривалість періоду самостійних спроб завагітніти природним шляхом;
 • наявність спроб ЕКЗ в анамнезі та їх результативність;
 • стан слизової оболонки матки на момент імплантації ембріонів;
 • якість ембріонів.

Зауважимо, що ця процедура призначається лише за наявності певних медичних показань, наприклад, за відсутності маткових труб, неможливості операційного лікування захворювань, що викликають безпліддя, або безрезультативного використання індукції овуляції або внутрішньоматкової інсемінації.

Яка ймовірність успішного ЕКЗ з першого разу?

Щоб максимально збільшити шанси успішне зачаття, слід врахувати деякі рекомендації перед перенесенням ембріонів, які дають репродуктологи. Насамперед бажано відмовитися від шкідливих звичок, що негативно впливають на репродуктивну функцію.

Репродуктологи також рекомендують носити вузький одяг (джинси, штани, спідниці, ремені і тим більше корсети) після процедури ЕКЗ, щоб не спровокувати зрив вагітності. Дотримання лікарських рекомендацій акушерів, використання сучасних методик запліднення та здоровий спосіб життя значно збільшують шанси на успішну вагітність.

За допомогою яких процедур можна збільшити шанси на вдале ЕКЗ

 • Шанси на ЕКЗ з одним ембріоном значно підвищує програма ІКСІ (ICSI – Intra Cytoplasmic Sperm Injection). Вона передбачає, що спеціально підібраний оптимальний сперматозоїд вводиться до цитоплазми певної яйцеклітини. Ця процедура показана у разі поганих аналізів спермограми.
 • Хороші результати показує технологія лазерного хетчингу. Вона підвищує шанси на прикріплення ембріона до стінки матки. Для цього за допомогою лазера стоншується і розривається оболонка, з якої має вийти ембріон. Часто без такої процедури неможливе настання вагітності у жінок після 36 років або за наявності невдалих спроб ЕКЗ в анамнезі. Також процедуру рекомендують, якщо причина безпліддя не встановлена або порушена морфологія самої оболонки (вона потовщена або має підвищену щільність).
 • Технологія ІМСІ (IMSI – Intracytoplasmic Morphologically Selected Sperm Injection) дає можливість збільшити шанси на успішне ЕКЗ у разі поганої спермограми. Під час такої процедури відбираються живі морфологічно нормальні сперматозоїди за допомогою спеціального мікроскопа, що збільшує більш ніж 6300 разів, це дозволяє фахівцю точно відібрати матеріал.
 • Процедура ПІКСІ (PICSI) дозволяє вибрати зрілий сперматозоїд, за допомогою якого буде запліднена яйцеклітина. Для цього використовується гіалуронова кислота. Найбільш зрілий сперматозоїд матиме більш високий рівень зв’язування з цією кислотою. Завдяки використанню такої технології вдається значно підвищити відсоток успішного запліднення.
 • Вибрати найбільш життєздатні ембріони без вилучення планшетів з ембріонами з інкубатора дозволяє технологія Timelapse: зйомка покадрового розвитку ембріонів, яка ведеться в реальному часі.
 • Перед імплантацією лікарі визначають імплантаційне вікно – готовність ендометрію до такої процедури. Одним з найважливіших факторів для такої готовності є високий рівень прогестерону, тому внутрішньоматочно вводять мононуклеарні клітини крові, що мають рецептори прогестерону. Це дозволяє значно підвищити шанси на успіх у тих, хто мав невдалі процедури ЕКЗ у минулому.
 • Значно підвищує шанси на успіх перенос в матку зріліших ембріонів (бластоцит). Хоча за протоколом допускається трансфер вже триденних ембріонів, кращі результати досягаються, коли пересаджують 5-6-денні бластоцити.
 • При необхідності перед імплантацією пацієнтам рекомендується провести хромосомний аналіз ембріона, що показує наявність у нього генних захворювань, як для виношування вагітності, так і для здоров’я майбутньої дитини. У клініці професора Феськова ми використовуємо метод NGS.

Процедури, що підвищують результативність ЕКЗ фото 1

Що не залежить від лікарів в ефективності ЕКЗ

Хоча лікарі додають максимальні зусилля або застосовують всі сучасні технології для досягнення бажаного результату, є певні фактори, що не залежать від їх зусиль.

Поліпшити якість ембріонів при ЕКЗ може і сама жінка, якщо вестиме здоровий спосіб життя. Фізичний та емоційний стан майбутньої матері також дуже впливає на успішність зачаття. Тому перед спробами ЕКЗ бажано пройти повне медичне обстеження, а щонайменше за півроку відмовитися від усіх шкідливих звичок та збалансувати свій раціон.

Як підвищити шанси на імплантацію ембріона: поради лікаря

На думку лікарів, приживаність ембріонів при ЕКЗ зростає у таких випадках:

 • першу добу після ЕКЗ не приймати ванну та душ;
 • щодня гуляти мінімум по півгодини на свіжому повітрі;
 • не піднімати тяжкості;
 • уникати емоційних навантажень;
 • не займатися сексом упродовж двох тижнів до результату тесту ХГЛ.

Пам’ятайте, що саме перші дні після перенесення ембріона – найважливіші у всій процедурі. Тому неухильне дотримання рекомендацій, максимальний фізичний та емоційний комфорт підвищують шанси на вагітність. Відразу після процедури може відчуватися тяжкість внизу живота, паморочитися в голові, а тонус матки може бути підвищеним. До лікаря без зволікань потрібно звернутися лише, якщо протягом тижня після запліднення з’являться виділення з матки.

Рекомендації після екстракорпорального запліднення

Не варто дотримуватися постільного режиму – прогулянки на свіжому повітрі підуть на користь майбутньої матері та позитивно вплинуть на перебіг вагітності. Але при цьому, зрозуміло, особливо перші дні після запліднення, варто уникати фізичних навантажень.

Після ЕКЗ жінкам важливо дотримуватися певної дієти, щоб унеможливити утворення метеоризму. Для цього потрібно прибрати з раціону бобові, капусту, свіжі овочі та фрукти. А також уникати свіжої випічки, кукурудзи, газованих напоїв та продуктів бродіння.

Якщо ви хочете взяти участь у програмі ЕКЗ в Україні, звертайтесь до Клініки професора Феськова О. М., розташованої у Києві та Харкові. Тут ви отримаєте консультацію, пройдете всі необхідні дослідження та генетичну діагностику, після чого лікар підбере найбільш підходящу вам процедуру лікування безпліддя.

Ціни на ЕКЗ стартують від 30 747 грн.

Переваги клініки

Ми вже допомогли тисячам сімей з усього світу стати батьками. Сьогодні більш ніж у 52-х країнах живуть діти, що народилися в результаті наших успішних програм ЕКЗ. Це можливо завдяки згуртованій професійній команді, безперервному вдосконаленню технологій, що застосовуємо у клініці. Ми спеціалізуємося на програмах з генетичною діагностикою ембріона заради народження здорової дитини в кожній родині, яка до нас звернулася. А більш ніж 25-ти річний досвід дав можливість створити програму «Гарантоване ЕКЗ», в котрій клініка бере на себе відповідальність за результат.

У кожному менстуральном циклі при ідеальних умовах ймовірність завагітніти природнім шляхом близько 25%. Технологія ЕКЗ підвищує ці шанси. Відсоток успішного лікування методом ЕКЗ з першої спроби в Клініці професора Феськова О.М. — близько 45%, після кріопротоколів він досягає 70%. Дані підкріплені щорічним звітом відділення ЕКЗ клініки. Ці показники відповідають світовим стандартам. Результат ЕКЗ залежить в першу чергу від індивідуальної історії та віку пацієнтів і далі — від правильно обраної програми. Тому персональний прогноз може відрізнятися від цих даних як в більшу, так і в меншу сторону. Отримати його можна після обстеження і формування тактики лікування.

Двох однакових програм ЕКЗ не буває. Аналізуючи медичну історію жінки або подружньої пари, яка планує ЕКЗ, лікар складає програму таким чином, щоб досягти позитивного результату з першої спроби ЕКЗ. Важливо все: вік, причини ненастання вагітності, результати обстежень, попередній досвід лікування. Застосовуючи накопиченні за 25-ть років знання, навички та сучасні репродуктивні технології ми досягаємо позитивних результатів.

Ми використовуємо безпечне передове обладнання. Автономна система енергозабезпечення робить незалежними і невразливими усі лабораторії та ембріологічний бокс від зовнішніх факторів і ситуацій. Це означає, що ваші ембріони знаходяться в безпеці при будь-яких позаштатних ситуаціях.

Вартість послуги
ІКСІ (ICSI)

від7680грн

ІМСІ (IMSI)

від4605грн

Лазерний хетчинг

від2600грн

Мононуклеари

від5930грн

ІКСІ (ICSI)

від7680грн

ІМСІ (IMSI)

від4605грн

Лазерний хетчинг

від2600грн

Мононуклеари

від4510грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвіул. Юлии Здановской (бывшая Ломоносова), 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковіул. Холодногорская, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок