28 – 36 тиждень вагітності

28-й тиждень вагітності

Оптимальна надбавка у вазі до цього тижня становить 9 кг. починаючи з цього тижня, ви будете відвідувати свого лікаря раз на тиждень. Можливо, ви помітили, що іноді з молочних залоз виділяється рідина — молозиво. Цього лякатися не варто, все в порядку речей. Воно може і не з’явитися до самих пологів — в цьому теж нічого страшного немає. Довжина плоду – 35 см, Вага — 1000-1100 грамів. Народжений на даному терміні дитина як правило виживає при відповідному догляді. Відкриваються очі, зникає зрачковая мембрана. З’явилися вії. Хрящі носа і вух м’які. Нігті не закривають кінці пальців рук і ніг. У хлопчиків яєчка ще не опустилися в мошонку, а знаходяться в черевній порожнині, у дівчаток малі статеві губи не прикриті великими.

29-й тиждень вагітності

Ласкаво просимо в 3й триместр. Це час прийняття найвідповідальніших рішень-вибору: де і як відбудеться головна подія — поява на світ вашого малюка. Саме час вибрати пологовий будинок і лікаря, який буде приймати пологи. А, можливо, ви прихильник домашніх пологів. Довжина плоду 35 см, Вага – 1100 гр. Він вже навчився більш-менш регулювати власну температуру тіла. Малюк виділяє в навколоплідні води майже півлітра сечі щодня!

30-й тиждень вагітності

На цьому тижні Вам належить відвідати окуліста, здати аналіз крові на СНІД, сифіліс і гепатити і мазок на флору. Зростаючий животик зміщує ваш центр ваги, тому як ніколи важливо дотримання постави. Можна виконувати нескладні вправи вдома. Сутички Брекстона-Хігса (провісники, помилкові сутички). Про сутички Брекстона-Хігса прийнято говорити напередодні пологів. Тим часом, вони з’являються вже на 20 тижні вагітності – матка починає готуватися до пологів, і періодично скорочується. Як правило, до закінчення другого триместру, а то і аж до 36 тижнів ці “тренувальні маневри” залишаються непоміченими. До них варто бути готовою і не боятися. Більшість жінок описує свої відчуття так: (матка збирається в грудку,” потягує ” внизу живота, ниє поперек). Найчастіше це відбувається вечорами. Насправді, матка може скорочуватися в будь-який час доби, але майбутні мами відволікаючись на повсякденні клопоти, часом, не звертають на це увагу. 30-32 тижні-саме час зробити УЗД. Мета УЗД на цьому терміні – визначити темпи росту плода, положення його в матці, розташування плаценти, наявність вад розвитку, які можуть проявитися тільки в цей період (такі як непрохідність кишечника, сечовивідних шляхів, пороки серця і т.п.). На цьому тижні ви отримаєте призначення на ще одне обстеження: допплерометрію. Допплерометрія-це метод ультразвукового дослідження, що вимірює швидкість кровотоку в судинах матки, пуповини і плода. Проведення допплерометрії дозволяє оцінити, як плід себе почуває: в достатній мірі надходять до плоду поживні речовини і кисень. Без інших показань проводиться один раз на терміні 30-32 тижні. На цьому терміні вона не несе шкоди для розвитку плода. Вага плоду 1200 грамів, зріст 35-37 см.швидше за все, ви вже чітко відчуваєте руху вашого малюка. Серед цих рухів особливо слід відзначити реакцію на подразники: світло і звук. Зауважте, якщо поруч з Вами пролунає різкий звук, дитина ворухнеться, також буде і якщо ви вийдете на яскраве світло з напівтемного приміщення, адже крізь шкіру і стінки матки світло проникає до малюка. Можливо, у дитини вже виробився своєрідний режим дня.

28 - 36 тиждень вагітності фото 1

31-й тиждень вагітності

Часто майбутніх матусь охоплює паніка: “залишилося всього якихось 10 тижнів, а у мене нічого не готово”. Насправді 10 тижнів-це не так мало, але і не так багато. Краще вже почати готуватися до того, що скоро вас чекає — До зустрічі з малюком! Так що ж це таке-пологи? Як вони відбуваються? Що потрібно, щоб народити легко? Складіть список того, що потрібно приготувати до народження малюка. Пройдіть по магазинах, подивіться і запишіть моделі, які вам сподобалися. Розподіліть покупки між родичами і друзями — це істотно знизить ваші витрати і вирішить проблему подарунка — адже так чудово, коли Вам дарують те, що дійсно потрібно, а не те, що першим підвернулося в магазині. Якщо ви очікуєте двійню, то цей огляд допоможе вам. Зріст 40-42 см, Вага: 1500-1700 грамів. Малюк бачить сни весь час, поки спить.

32-й тиждень вагітності

Оптимальна надбавка у вазі до цього тижня становить 11 кг.Тепер ви уявляєте, що буде відбуватися з Вами під час пологів. Можливо, ви замислюєтеся: а чи не взяти з собою чоловіка? Він домовитися з лікарями, якщо щось піде не так, як ви планували, відстоїть ваші права, підтримає, зробить масаж і відверне розмовами. Чи потрібен тато на пологах? Чи не пошкодуєте ви про прийняте рішення? Якщо ви прийняли тверде рішення народжувати разом з чоловіком, то можете відвідати прискорені курси для мам і тат, на яких вам розкажуть, як правильно дихати, а майбутньому татові покажуть, як зробити знеболюючий масаж і пояснять, чим він зможе допомогти Вам у відповідальний момент.

Майбутньому татові там розкажуть:

1. Як відбуваються пологи: скільки вони тривають і на які періоди діляться.

2. Як потрібно дихати в момент кожного з цих періодів.

3. Прийоми знеболюючого масажу

4. Ознаки відхилення від нормального перебігу пологів.

Бажано походити також і на практичні заняття, де досвідчений інструктор допоможе відпрацювати вам пози і дихання. Майбутньому татові потрібно буде обов’язково мати з собою результати флюорографії. Також уточніть заздалегідь в пологовому будинку, які ще обстеження йому треба буде пройти, які здати аналізи — в кожному пологовому будинку свої вимоги. Татові бажано мати з собою змінне взуття, чисту футболку або сорочку і що-небудь перекусити. Головне завдання тата на пологах-відволікати дружину від болю. До речі про біль. Можливо, ви чули від знайомих, що пологи – це пекельний біль, а на курсах вам говорили, що все повинно бути легко і приємно. Однозначної відповіді на питання “Чи боляче це” немає. Дізнатися про досвід і думку інших матусь ви можете на нашому форумі в темі пологи-чи боляче це? Довжина плоду-40 — 42см, вага-близько 1800 грамів. Ваш малюк навчився фокусувати зір у всіх напрямках. З’являється візуальне увагу. Зморшки на обличчі майже розгладилися. На голові з’явилися волоссячко.

33-й тиждень вагітності

На цьому тижні Вам можуть призначити КТГ. КТГ-кардіотокографія-метод оцінки стану плода шляхом реєстрації частоти серцевих скорочень і їх змін в залежності від скорочень матки, дій зовнішніх подразників або активності самого плоду. Проводити КТГ раніше 32 тижнів не має сенсу, тому що до 32-му тижні формується взаємозв’язок між і руховою активністю плода і його серцевою діяльністю. До 32-му тижні відбувається становлення циклу спокій-активність. Середня тривалість активного стану-50-60 хвилин, спокою-20-30 хвилин. Запити КТГ відбувається наступним чином. На животі вагітної зміцнюють спеціальний ультразвуковий датчик, який генерує сигнал, що відбивається від серця плода і повертається назад в датчик, де він перетворюється і результатом видається миттєва частота серцевих скорочень (ЧСС) – кількість ударів серця в хвилину на момент дослідження. Результати КТГ оцінюються укупі з результатами допплерометрії і УЗД. Довжина плоду – 42 см, Вага — 2000-2200 грамів. Вся поверхня тіла стає чутливою. А при маминому оргазмі сердечко малюка починає битися частіше. Починає вироблятися речовина – сурфактант-яке не дає спадатися легким під час видиху. Легкі закінчують формуватися. Якщо малюк зараз народиться, проблем з диханням буде набагато менше. Про ступінь формування легенів вам скаже останнє УЗД, яке доцільно провести на цьому терміні.

34-й тиждень вагітності

На цьому тижні вам призначать КТГ. Активізуються плацентарні гормони – вони “дають команду” до початку вироблення молока. Так що якщо у Вас посилилися виділення з молочних залоз, не лякайтеся, ваш організм щосили готується до близьких пологів. Довжина плоду-45см, маса — 2400.

35-й тиждень вагітності

Довжина плоду – 45-47 см, маса — 2500-2600 грамів.

36-й тиждень вагітності

Вітаємо! ваша вагітність вважається доношеною! На цьому терміні, як правило, укладається договір з пологовим будинком. Саме час згадати список того, що Вам знадобиться в пологовому будинку, зібрати сумку і поставити її в коридор. Також складіть список телефонів, які можуть знадобитися, і носіть його з собою. Це Телефони чоловіка, який спостерігає лікаря, пологового будинку, швидкої (дізнайтеся, як викликати її з вашого стільникового телефону), а також друзів і родичів, які допоможуть під час вашої відсутності доглянути за вашими дітьми і будинком. На цьому тижні вам належить останній раз здати аналізи на СНІД, сифіліс, гепатити, А також мазок з піхви на флору. Оптимальна надбавка у вазі до цього тижня становить 11-12 кг.до речі, з 36-го тижня ви можете помітити, що ваш живіт прийняв дещо іншу форму — як би опустився. Це означає, що пологи вже зовсім близько. Довжина плоду близько 47 см, вага — 2500-2800 грамів.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок