Warning: Undefined array key "HTTP_USER_AGENT" in /home/admin/web/feskov.ua/public_html/wp-content/themes/feskov/functions.php on line 385

Гестоз вагітних: тактика поведінки

Зміст

Про токсикозі чули, напевно, все. Цей стан часто на слуху, і не викликає питань. А ось що ж таке гестоз — спробуємо розібратися!

Гестоз — ускладнення, що виникає при вагітності, яке іноді називають пізнім токсикозом. Ці два стани — гестоз і токсикоз — схожі тим, що організм жінки не справляється з виношуванням плоду, і це проявляється в проблемах з роботою різних органів. Але токсикоз проходить, найчастіше, самостійно, коли організм адаптується до свого становища. А ось гестоз в тяжкій формі може призвести і до летального результату, а виявлений в легкій формі (навіть!) Вимагає не тільки контролю, але і активного лікування.

Механізм виникнення гестозу досі точно не відомий, хоча виділяють жінок певної групи ризику з більш високою ймовірністю виникнення цього ускладнення. До них відносяться ті, у кого вагітність перша або багатоплідна, вік старше 30 років, є хронічні захворювання, пов’язані з нирками або системою кровопостачання, виношування відбувається в несприятливій психологічній обстановці і т.д. Навіть якщо жоден з цих чинників не підходить до конкретної вагітності, від гестозу жінка все одно не застрахована.

Симптоми гестозу

Найперша ознака гестозу — поява набряків через затримку рідини в організмі. Приховані набряки виявляються при регулярному зважуванні, якщо додалося 2 і більше кг за тиждень — це викликає підозри, навіть якщо зовні ноги, руки і обличчя виглядають як зазвичай.

Якщо рідина крізь стінку кровоносних судин проникає в тканини і там накопичується, то кров стає густішою. Щоб транспортувати її з достатньою швидкістю, організм підвищує тиск. Постійне значення більш 140/90 мм рт.ст. — ще один привід насторожитися.

Третій симптом — підвищення рівня білка в сечі (протеїнурія). У нормі білок взагалі повинен бути відсутнім в сечі, а при вагітності допустимі його виділення в концентрації до 0,033 мг / л в добовому обсязі.

Якщо рівень постійно перевищений і в динаміці видно його зростання, то це вже говорить про проблему з роботою нирок і вимагає негайного прийняття терапевтичних заходів.

Зовсім не обов’язково, щоб гестоз поєднував в собі все три основні симптоми. Іноді досить одного або двох, щоб діагностувати цей стан.

Тактика ведення вагітності з гестозом

Основні загрози, які виходять від гестозу — нестача кисню у дитини через погане кровопостачання. Це загрожує усіма можливими наслідками аж до відшарування плаценти і загибелі плоду. Блювота у вагітної (як ще один симптом гестозу) може призвести до зневоднення, а порушення в роботі кровоносної системи – до відмови будь-яких органів, особливо якщо до вагітності вони вже функціонували недостатньо добре.

За сукупністю симптомів і поведінки їх в динаміці виділяють три стадії гестоза, які і визначають подальшу тактику ведення вагітності.

На першій, легкої стадії

Визначається тільки наявність набряків. Щоб боротися з ними, потрібно дотримуватися дієти з пониженим вмістом солі (вона затримує рідину в організмі), пити більше рідини (хоча тут думки фахівців розходяться і часто рекомендується зворотне), уникати стресів, приймати вітаміни і препарати для поліпшення згортання крові. Контроль тиску кілька разів на добу і регулярна здача аналізів крові і сечі — обов’язкові. Якщо гестоз не прогресує, а терапія робить позитивний вплив, то вагітність можна успішно доносити до повного дозрівання плоду.

Друга, середня стадія гестозу

Це поєднання декількох симптомів, причому вони значно виражені (набряки чітко видно, тиск підвищується до 150/110 мм рт.ст. і вище). Загроза здоров’ю і мами, і плоду серйозна, тому лікування проводять вже в стаціонарі, де призначають препарати для поліпшення кровотоку, седативні засоби і вітаміни, а за суворими показаннями — діуретики або інші гіпотензивні препарати.

Третя стадія гестозу (еклампсія)

Виражається настільки важкими симптомами, що потрібна негайна госпіталізація — це відмова органів (нирок, печінки та ін.), Відшарування плаценти або сітківки ока у матері, судоми, кома. Якщо медикаментозна терапія не дає ефекту протягом декількох годин, то проводять кесарів розтин або стимулюють пологи. Закінчення вагітності — єдиний спосіб зупинити розвиток гестозу, навіть якщо дитина ще недостатньо дозрів для появи на світло.

Оскільки гестоз може дуже швидко розвиватися і мати найтрагічніші наслідки, то лікарі, провідні вагітність, уважно стежать за надбавкою у вазі, артеріальним тиском жінки. Важливим є монітрінг результатів аналізів сечі вагітної.

Звичайно, ці показники можуть змінюватися і з інших причин, однак, саме вони викликають підозру в першу чергу. Контролювати тиск і вагу, наприклад, можна і в домашніх умовах, що дозволить вчасно помітити негативну динаміку, звернутися до фахівців і почати терапію.

Будьте уважні до свого здоров’я!

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок