Вітаміни для майбутніх мам

Рекомендують приймати вітаміни і жінці, і чоловікові за 3 місяці до передбачуваного зачаття. Жінкам, щоб необхідні речовини заздалегідь накопичилися в організмі, так як всі органи ембріона закладаються на перших тижнях життя, а потім тільки розвиваються, і треба, щоб на самому початку був запас необхідних речовин. А чоловікам вітаміни треба пити за 3 місяці до зачаття, так як сперматозоїди дозрівають 72 доби. А так як при зачатті потрібні кращі сперматозоїди, то заздалегідь за 3 місяці треба, щоб чоловік почав приймати вітаміни, щоб ці найкращі сперматозоїди встигли дозріти.

Недостатня забезпеченість вітамінами жінки в період зачаття дитини і вагітність може бути причиною вроджених аномалій розвитку, гіпотрофії, недоношеності, порушень фізичного і розумового розвитку дітей. Ось чому, плануючи вагітність, необхідно подумати про прийом полівітамінних комплексів.

Дані групи вчених з Атланти (США) виявили, що вживання полівітамінних комплексів жінками за 3 місяці до настання вагітності і протягом першого триместру істотно знижує ризик виникнення вроджених вад серця.

У дослідженні, проведеному в Бостонському Університеті показано, що прийом полівітамінів, що містять фолієву кислоту і вітаміни групи В призводить до зниження частоти виникнення патологій та інших вад розвитку, таких як “заяча губа”, “вовча паща”, дефект міжшлуночкової перегородки, вади розвитку органів сечової системи, вродженою гідроцефалії, пілоростенозу. Прийом мультивітамінів в період зачаття знижує ризик серйозних вроджених дефектів, передчасних пологів і низької ваги при народженні на 50% та покращує материнське здоров’я протягом вагітності. Полівітаміни і мультімінерали збільшують активність імунних реакцій і обмінних процесів.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

ВІТАМІНИ ГРУПИ В.

Вітаміни групи В (фолієва кислота, вітамін В6 і В12) впливають на рівень гомоцистеїну в крові – фактор ризику розвитку судинних захворювань і ускладнень вагітності (гестоз, гіпотрофія плода, дефект нервової трубки у плода). Додаткове надходження цих вітамінів призводить до зниження і нормалізації рівня гомоцистеїну в крові.

ФОЛІЄВА КИСЛОТА.

Зменшує ризик розвитку вад нервової системи у плода; забезпечує зростання ембріона, забезпечує потрібну швидкість росту і розвиток плода. Фолієва кислота призначається лікарем всім які планують вагітність і вагітним незалежно від раціону харчування. Це найважливіший з полівітамінних інгредієнтів, оскільки навіть короткочасний дефіцит загрожує народженню недоношеної дитини, порушеннями в його психічного і фізичного розвитку, появою вроджених аномалій. Настільки значна роль фолієвої кислоти пояснюється тим, що без неї неможливе повноцінне формування головного мозку плода, який закладається вже на 2-му тижні вагітності. У Західній Європі жінкам, ще тільки планують зачаття, призначаються полівітамінні препарати з високим вмістом фолієвої кислоти. Дефіцит фолієвої кислоти у вагітних є пусковим фактором для розвитку невиношування, часткового або повного відшарування плаценти, спонтанного аборту або мертвонародження, підвищує ризик розвитку у плода вроджених вад, зокрема дефектів нервової трубки, гідроцефалії, аненцефалії, мозкових гриж. Крім того, фолієва кислота запобігає передчасним пологам, народженню недоношених дітей і передчасному прорив навколоплідної оболонки. Фолієва кислота незамінна для зняття післяпологової депресії, так що її по праву можна назвати самим головним “жіночим” вітаміном.

У високих дозах фолієва кислота має естрогеноподібним дією, вона може сповільнити настання менопаузи й послабити її симптоми, а у дівчат-підлітків вона може коректувати затримку статевого розвитку.
Норма – 600 мкг на добу.

ВІТАМІН В1 (тіамін).

Попереджає розвиток токсикозів, розладів кровопостачання, післяпологових кровотеч; має знеболюючу дію. Вітамін В1 (тіамін) необхідний вагітним для підтримки нормального апетиту і сну, забезпечення енергією м’язових і нервових тканин плода. Із недоліків вітаміну спостерігається дратівливість, м’язова слабкість, швидка стомлюваність. Можливі набряки і порушення роботи серця.
Норма – 1,5-1,7 мг на добу.

ВІТАМІН В2 (Рибофлавін).

Вітамін зростання малюка: підтримує кровотворення, регенерацію шкіри і слизових, зір; сприяє профілактиці тріщин сосків. Вітамін В2 (рибофлавін) захищає від анемії, сприяє нормальному розвитку плода. Недолік призводить до передчасних пологів і появи у дітей вроджених аномалій. У вагітних при дефіциті вітаміну В2 може з’явитися себорейний дерматит.
Норма – 1,6-2,0 мг на добу.

ВІТАМІН В6 (піридоксин).

Попереджає розвиток токсикозів, знімає набряклість і зменшує дратівливість, стимулює зростання ембріона. Його нестача найчастіше позначається токсикозом на ранніх стадіях вагітності. Особливо важливий для жінок, які викростовували до вагітності оральні контрацептиви, які виснажують запас піридоксину, вітаміну В6, в організмі. При його недоліку у новонароджених спостерігаються судоми і порушення процесів гальмування центральної нервової системи.
Норма – 2,0-2,2 мг на добу.

ВІТАМІН В12 (кобаламін).

Забезпечує кровотворення і стимулює зростання плоду, підтримує кровотворення матері. Вітамін В12 (кобаламін) необхідний для нормального розвитку у плода нервової і кровоносної систем. При його недоліку у майбутніх мам спостерігаються запаморочення, слабкість, недокрів’я, порушення серцебиття.
Норма – 4 мкг на добу.

ВІТАМІН РР (нікотинамід).

Вітамін РР – компонент В-комплексу (нікотинамід), що має вирішальне значення для вироблення енергії і підтримки благополуччя на багатьох рівнях, особливо для здоров’я серця і оптимального кровообігу. Можливо, що він фактично є найефективнішими “ліками”, що нормалізує вміст холестерину в крові, з усіх існуючих.
Норма – 19-20 мг на добу.

ВІТАМІН Е (токоферол).

Вітамін Е захищає від стресів, м’язової слабкості і анемії. Вітамін Е надає особливий вплив на передні частки гіпофіза, який контролює роботу статевих органів. Відсутність його в дієті вагітної жінки може спричинити смерть зародка.

Відомо, що вітамін E надає цілючу дію на здатність жінки до зачаття і виношування вагітності. При дефіциті вітаміну E в раціоні лабораторних щурів в експерименті у самок, під час вагітності гинув плід. При нормальній овуляції і зачатті, у вагітних самок щурів відбувалася загибель плода при виключенні з раціону жиророзчинного харчового фактора, наявного в зеленому листі і зародках зерна. Вітамін Е допомагає при порушенні менструального циклу, загрозі переривання вагітності, Назва вітаміну E – токоферол походить від грецького tos (дітонародження) і phero (народжувати). Дефіцит вітаміну E збільшує ймовірність ускладнень, таких як токсикози вагітності на пізніх термінах і викидні на ранніх термінах. Антиоксидант, сприяє попередженню передчасних пологів, бере участь в синтезі гормонів вагітності і лактації, забезпечує кровотворення плоду.
Норма – 10-15 мг на добу.

ВІТАМІН А (ретинол).

Вітамін А під час вагітності забезпечує зростання плоду. При його дефіциті у матері виникає сухість внутрішніх покривів піхви, знижується імунітет, спостерігається схильність до бронхолегеневого захворювання. Ретінол необхідний для нормального ембріонального розвитку, харчування зародка і зменшення ризику таких ускладнень вагітності, як мала вага новонародженого. Крім того, недолік вітаміну А негативно позначається на зовнішньому вигляді: з’являються вугрі і фурункули, порушується структура волосся, сповільнюється їх зростання. Антиоксидант. Необхідний для розвитку плаценти, освіти зорових пігментів і нормального росту плода. Підвищує стійкість жіночого організму до шкідливих факторів зовнішнього середовища.
Норма – 1-1,2 мг на добу.

ВІТАМІН Д (кальциферол).

Вітамін Д необхідний для засвоєння організмом кальцію і фосфору, без яких неможливе формування кісток і зубів. Попереджає можливість рахіту у немовляти, сприяє правильному формуванню скелета та зубів. При його недоліку у вагітних спостерігаються підвищена нервова збудливість, судоми литкових м’язів, руйнування зубів. Вітамін D бере участь в регуляції артеріального тиску (зокрема, при гіпертонії у вагітних) і серцебиття.
Норма – 10 мкг на добу.

ВІТАМІН С (аскорбінова кислота).

Антиоксидант; забезпечує імунний захист; підтримує душевну рівновагу матері. Вітамін С покращує засвоєння заліза, зміцнює імунітет. Її недолік супроводжується постійним відчуттям втоми.

Фізіологічний рівень вітаміну С в крові вагітної важливий для формування плаценти. Норма – 90 -100 мг на добу.

ПАНТОТЕНОВА КИСЛОТА.

Пантотенова кислота бере участь в обміні жирів і вуглеводів, регулює утворення статевих гормонів. При її нестачі можливо раннє посивіння і випадання волосся, лущення шкіри.
Норма – 4-7 мг на добу.

ЗАЛІЗО.

Попереджає анемію у матері і кисневе голодування у плода, підтримує імунітет.
Норма – 50-60 мг на добу

ЙОД.

Бере участь в утворенні гормонів щитовидної залози, сприяє дозріванню головного мозку плода. Оптимальна кількість йоду в період вагітності необхідно для формування нервової, імунної та репродуктивної систем плода, а також для підтримки гормонального балансу. Йод особливо важливий в перший і другий триместр вагітності – період формування органів і систем плода, включно зі щитовидною залозою.
Норма близько 1 мг на добу

КАЛЬЦІЙ.

Забезпечує формування скелета плода і зберігає кісткову тканину матері, запобігає токсикоз і нейро-вегетативні порушення.
Норма 800-1200 мг на добу.

МАГНІЙ.

Запобігає судомний синдром і підвищення тонусу матки, має антистресову дію, нормалізує сон.
Норма близько 3 мг на добу

МАРГАНЕЦЬ.

Сприяє правильній мінералізації кісток і розвитку хрящів у малюка, допомагає в засвоєнні глюкози; антиоксидант.
Норма близько 1 мг на добу

МІДЬ.

Запобігає розвитку анемії, забезпечує роботу залоз внутрішньої секреції.
Норма близько 1 мг на добу

СЕЛЕН.

Антиоксидант; підтримує імунітет. Селен завдяки антиоксидантним властивостям має захисну дію на імунну систему, запобігаючи утворенню вільних радикалів, які надають шкідливу дію на організм.
Норма близько 1 мг на добу

ЦИНК.

Імуностимулятор; знижує ризик розвитку внутрішньоутробних аномалій (пороки серця, розщеплення верхнього піднебіння, гідроцефалія). Цинк необхідний для нормального формування скелета плода, впливає на синтез статевих гормонів, відповідає за функціональний стан інсулярного апарату, знижує ймовірність ряду внутрішньоутробних аномалій.
Норма близько 10-20 мг на добу

ФОСФОР і його похідні.

Входить до складу основного мінерального компонента кісткової тканини. Бере участь в процесі кодування, зберігання та використання генної інформації, синтезу нуклеїнових кислот, білків, зростання і ділення клітин. У вигляді АТФ в організмі накопичується енергія.
Норма – 1200-1600 мг на добу.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок