Міома матки і вагітність

Зміст

Останнім часом з розвитком технологій і вдосконаленням методів медичної діагностики при обстеженні вагітних жінок частіше стали виявляти міому матки. І причин цьому кілька. Одна з них криється в тому, що середньостатистичні матусі стали старше, і тут вже зовсім не рідкість гормональні порушення, внаслідок яких може розвинутися патологія.

Незважаючи на страшне назву діагнозу, не варто його надмірно боятися. Міома матки – це доброякісна пухлина, яка ніколи не провокує зростання ракових клітин, однак же, без належного контролю і лікування пухлини захворювання може доставити масу неприємних моментів і плачевних наслідків. Розберемося докладніше з цією недугою і його впливом на вагітність.

Причини виникнення міоми матки

Яка ж природа виникнення міоми? Точної відповіді на це питання у лікарів немає, але все ж медики виділяють деякі фактори, які спонукають до розвитку міоми:

  • спадковість: якщо у прямій родички спостерігалося таке захворювання, то, з високою часткою ймовірності, воно буде і у нащадків по жіночій лінії;
  • гормональні порушення: зростання числа вироблюваних жіночим організмом гормонів, а саме прогестерону і естрогену, може спровокувати розвиток міоми, саме тому хвороба найчастіше визначається у жінок дітородного віку; крім цього, до групи підвищеного ризику потрапляють жінки із зайвою вагою, оскільки естрогени виробляються і жировою тканиною;
  • оперативні втручання, в тому числі і аборти;
  • малорухливий спосіб життя.

Симптоматика захворювання

На ранніх етапах, ніяких зовнішніх проявів хвороба не дає і про її наявність жінка дізнається лише при огляді у гінеколога або при проведенні УЗД органів малого таза.

Однак в окремих випадках симптоми схожі з іншими захворюваннями, що викликають порушення статевої функції. Це можуть бути відхилення в протіканні менструальних циклів, наприклад, збільшена тривалість циклу або сильна кровотеча, болі в поперековому відділі і нижньої частини живота, часті позиви в туалет по малій нужді, іноді запори, в разі, коли пухлина може чинити тиск на кишечник.

Міома і зачаття

Важливим фактором є форма, розташування й напрямок росту пухлини, адже від цього безпосередньо залежить успішність зачаття. Якщо міома виявлена ​​до вагітності, то є резон порадитися з лікарем про вибір лікування і усунути проблему на етапі планування «цікавого» положення.

Однією з причин невдалих спроб завагітніти може бути наявність у майбутньої мами міоми матки, оскільки вона може викликати здавлювання маткових труб, а це може привести до утруднення просування сперматозоїдів по трубах.

Як правило, при невеликому розмірі міоми лікарями консервативне лікування, після чого ймовірність зачаття значно зростає. Якщо ж розмір пухлини досить великий, то тут може бути присутнім оперативне лікування. У деяких випадках, коли інших варіантів немає, потрібне видалення матки.

У разі, коли міома була виявлена ​​у вагітної, але її розміри і розташування в репродуктивній системі некритичні, і тим більше, коли пухлина не зачіпає плаценту, медики рекомендують не турбуватися і не переривати вагітність. За статистикою зростання міоми спостерігається в першому і другому триместрах вагітності, і то, на думку більшості фахівців це носить фіктивний характер, оскільки в цей час збільшується і матка, на тлі чого і здається, що пухлина збільшується. У переважній більшості випадків в заключному триместрі розміри пухлини значно зменшуються.

У разі несприятливого розташування міоми і її розмірів, це може стати причиною викиднів або спровокувати передчасні пологи, оскільки міома займає корисну площу матки, як би відбираючи місце у плода, а також сприяє порушенням у кровопостачанні матки і перебоїв в роботі її мускулатури. Крім цього є дані, що міома може стати причиною народження дитини з деформованим черепом або викривленою шиєю.

Міома матки і пологи

Як правило, серед жінок, у яких виявлена ​​міома, високий відсоток пологів шляхом кесаревого розтину або ж затяжних пологів при природному розродженні. Протягом останнього триместру і безпосередньо перед пологами лікарі обстежують майбутню маму і приймається рішення про те, яким шляхом буде проводитися розродження.

Сама міома може і не заважати природному виходу плода по родових шляхах, проте висока ймовірність неправильного передлежання, а це може утруднити проведення звичайних пологів. Крім того, в разі кесаревого розтину є ймовірність при виконанні розрізу потрапити на пухлину, і тоді лікар зможе видалити її.

Таким чином, виявлення міоми у вагітної жінки не повинно лякати, сучасна медицина володіє достатніми знаннями для збереження плоду, але все-таки, не варто сподіватися на його величність випадок і необхідно серйозно підходити до питання планування вагітності, пройти заздалегідь обстеження і виявити можливі перешкоди на шляху до заповітної мети. Адже з будь-якою хворобою на ранній стадії її розвитку простіше впоратися, ніж з вже запущеним недугою.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок