Що впливає на здатність жінки до зачаття

Хочу дитину. Або що впливає на здатність жінки до зачаття і виношування дитини.

Останнім часом збільшується число сімей, де за відсутності видимих медичних проблем виникають складнощі з настанням вагітності. Здавалося б, чоловік і жінка молоді, здорові, ведуть активне життя, багато працюють і вирішують народити дитину. У нормі, вагітність настає протягом від 6 місяців до року при сексуальних відносинах без контрацепції. Імовірність зачаття в перші ж місяці активного планування вище у подружжя до 30 років. Взагалі, з точки зору фізіології, вірогідність зачаття не дуже велика — приблизно 20-30% протягом місяця, цим же пояснюється невисока вірогідність настання вагітності і при процедурі ЕКЗ.

Вік жінки

На здатнність до зачаття відображається вік жінки, встановлено, що найлегше вагітність наступає у жінок у віці 20 – 25 років. Цей вік вважається оптимальним для народження першої дитини. За спостереженням лікарів, вагітність і пологи у жінок цієї вікової групи проходять набагато легше, ніж у більш молодих мам. Це пояснюється тим, що жіночий організм продовжує зростання і розвиток аж до 20 років. Після 25 років здатність жінки до зачаття починає незначно знижуватися, але залишається досить високою до 35 років. Ось з цього віку і можуть починатися складнощі – якщо жінка старше 35 років планує народження дитини, то їй треба бути готовою до підвищеної уваги доктора в жіночій консультації, також буде необхідно під час вагітності проконсультуватися у генетика, тому що з віком збільшується ймовірність народження дитини з синдромом Дауна.

Хронічна втома та стрес

Негативно позначаються на здатності до зачаття синдром хронічної втоми і хронічний стрес, яким страждає чимала кількість жителів мегаполісів. Причому стреси впливають як на жіночу репродуктивну сферу, так і на чоловічу. Сучасний темп життя часто змушує людину поспішати, відкладати на потім зустрічі з друзями, прогулянки на природі, та й просто можливість добре виспатися. Виходить, що ми позбавляємо себе повноцінного відпочинку і спілкування. Практично будь-яка працююча жінка відчуває стреси на роботі і вдома через нестачу вільного часу. Постійна напруга може призводити до ослаблення захисних сил організму, частих застуд, скаргами на головний біль. Це може призводити до регулярного прийому болезаспокійливих або інших ліків. Найкращим способом лікування хронічного стресу і втоми є повноцінний відпочинок, краще, якщо є можливість регулярно бувати за містом.
Напружена робота часто є основним чинником хронічного стресу. Багато дослідників відзначають, що інтенсивність праці зросла в останнє десятиліття. Молоді люди активно займаються кар’єрою, і народження дітей відкладається на невизначений термін. Виходить, що в сучасному світі вибрати час для народження дитини стає дуже складно. Завжди є безліч справ і занять, які практично неможливо поєднувати з вагітністю, пологами та доглядом за малюком. Природно, не може бути вибраний оптимальний час для народження дитини, це завжди вибір з безлічі альтернатив.

Для оптимального перебігу вагітності необхідна можливість повноцінно відпочивати. Іноді хронічна нестача сну впливає на здатність жінки до зачаття. Сон є такою ж базової фізіологічною потребою всього живого, як їжа, вода і повітря. Експериментально доведено, що людина без їжі загине протягом 1,5 – 2 місяців. Якщо ж не давати спати, то вже через 3 – 4 доби може розвинутися психічний розлад, і через 10 – 14 діб людина загине. Лікарі та психологи кажуть, що чоловікам і жінкам для відновлення сил необхідна різна тривалість сну. В середньому, чоловікам досить меншого часу для сну – 7 годин, а жінкам, щоб відчувати себе такими, що відпочили, необхідно 8 -9 годин.

Досить часто у жінок збільшується потреба в сні на початку вагітності і перед пологами. Це відбувається тому, що для збереження вагітності, знижується активність головного мозку. Є старий анекдот, що першою ознакою вагітності є небажання вчитися. Сучасні дослідження повністю його підтверджують. У третьому триместрі вагітності також відбувається зниження активності мозку, це необхідно для запобігання передчасних пологів.

Надлишок або нестача маси тіла

Причиною, що відкладає наступ довгоочікуваної вагітності, може бути вага жінки. Точніше, надлишок або недолік маси тіла. В даний час широко відома формула для обчислення оптимального «коридору» маси тіла. І коли вага значно вище або нижче нормативних показників, організм функціонує не оптимально. Обмін речовин і індекс маси тіла прямо відображаються на репродуктивну функцію жінки. Наприклад, при значному нестачі ваги у жінки можуть навіть бути відсутнім менструації і не відбуватися овуляція. Природно, що в такому випадку настання вагітності просто неможливо. В такому випадку настання вагітності буде можливо при нормалізації ваги. Також погано позначається на здатності до зачаття і виношування зайву вагу. Часто жінки із зайвою вагою стикаються з різними ускладненнями не тільки з зачаттям, а й під час вагітності та пологів. Зайва вага може викликати гіпертонію вагітних, яка є показанням до госпіталізації жінки в стаціонар.

Думка психологів

Багато психологів досліджують мотиви народження дітей. Виділяють безліч мотивів, серед яких є позиція «народження дитини, щоб зберегти сім’ю» або «утримати коханого чоловіка». Такі мотиви демонструють, що на народження дитини покладаються дуже великі надії. Виходить, що на плечі ще не народженій дитині лягає вантаж батьківських проблем. Конфліктні відносини в родині також є фактором, який ускладнює наступ і перебіг вагітності.

Репродуктивна сфера людини вразлива. Сучасна людина у великому місті відчуває безліч негативних впливів: стреси, нестача сну, відпочинку, постійний шум, «електронний смог» і багато інших. Тому при плануванні народження дитини необхідно якщо не зведення до мінімуму негативного впливу, то хоча б зменшенню впливу стресу. Не планувати вагітність і підвищення кваліфікації, кар’єрне зростання, тому що все це викликає напругу. Нормалізація маси тіла до планованої вагітності є профілактикою багатьох ускладнень перебігу вагітності та допомагає поверненню після пологів колишньої ваги.

Зачаття, вагітність і пологи є природними фізіологічними процесами і чим краще загальне здоров’я жінки, тим легше проходить очікування і народження малюка.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок