Головна Послуги Безпліддя Відсутність овуляції: лікування

Відсутність овуляції: лікування

Вартість послуги
Консультація репродуктолога + УЗД

1035грн

Консультація репродуктолога + УЗД

830грн

Консультація репродуктолога онлайн

600грн

Оплатити онлайн

Що робити, якщо у жінки протягом тривалого часу немає овуляції? Багато хто знає про це тільки після довгих спроб завагітніти і відповідного контролю овуляції, рекомендованого лікарем. Варто відзначити, що регулярний менструальний цикл не означає автоматичний наступ овуляції.

Симптоми порушення овуляції

Основні причини ановуляції — порушення гормонального фону, в тому числі захворювання щитоподібної залози, також це може бути надмірна вага. В цьому випадку, зайві жирові накопичення є джерелом жіночих гормонів, надлишок яких і призводить до збою гормонального фону. До гормонального дисбалансу призводить також синдром полікістозу яєчників.

Порушення овуляції можна запідозрити, якщо спостерігаються такі симптоми:

 • відсутність менструації (аменорея);
 • рідкісні або мізерні менструації (олігоменорея), різна тривалість менструального циклу;
 • помітна зміна характеру менструацій (їх тривалості або інтенсивності);
 • маткові кровотечі.

Відсутність овуляції: лікування фото 1

Не у всіх цих випадках потрібне лікування овуляції, але будь-який з цих симптомів — однозначно привід звернутися до професіоналів.

Що таке ановуляція

Ановуляція — це абсолютна відсутність овуляції. Варто відзначити, що іноді вагітність не настає не внаслідок ановуляції, а через нерегулярну або рідкісну овуляцію. У такому випадку вона відбувається, хоч і досить рідко. В останньому випадку ановуляторні цикли чергуються з овуляторними.

Величезний вплив на гормональний фон надає щитовидна залоза. Тому при неможливості завагітніти завжди перевіряють рівень гормонів, що виробляються нею. Для корекції збоїв використовується або гормональна терапія, або операційне втручання.

Ознаки циклу без овуляції

Лікар, залежно від симптомів, призначає відповідне обстеження, щоб визначити наявність або відсутність овуляції в циклі. Одним з найбільш поширених ознак відсутності овуляції є нерегулярний цикл (аменорея). Однак без спеціального дослідження неможливо це стверджувати напевно.

Яйцеклітина може не виходити з фолікула внаслідок багатьох причин: від банального стресу до серйозних генетичних відхилень. Точної ознаки, що дозволяє без проведення аналізів однозначно заявити про ановуляцію, – немає, тому необхідна повна діагностика.

Діагностика

Щоб перевірити, чи здатний яєчник повноцінно функціонувати, використовуються кілька методів діагностики. Вони діляться на прямі і непрямі. Прямий метод — це лапароскопічний контроль овуляції в реальному часі. Однак він використовується досить рідко. Більш поширеними методами є непрямі:

 • підтвердження овуляції шляхом УЗД (проводиться в два етапи: на 12-й або 13-й день циклу визначається фолікул, що переважає, а через 2-3 дні — безпосередньо факт овуляції);
 • аналіз крові на гормон прогестерон в другій фазі циклу (20-й або 21-й день);
 • біопсія маточного ендометрію в другій фазі циклу, адже матка зазнає відповідні овуляції зміни, що відбиваються на ендометрії;
 • вимір базальної температури, яка під час овуляції піднімається до 37-37,2 ° С.

Чому немає овуляції — можливі причини

Якщо жінка хоче визначити причину відсутності овуляції, їй в будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря. Якщо менструацій ніколи не було або вони завжди були нерегулярними — це може свідчити про хромосомні аномалії або вроджені вади розвитку статевої системи. Точно встановити причину дає можливість УЗД або аналіз хромосомного набору з консультацією генетика.

Інший варіант — раптовий збій регулярного циклу, в такому випадку спектр причин набагато ширше: від банального ГРВІ, отруєння до сильного стресу. У всіх цих випадках лікування не потрібно, варто лише почекати деякий час, і гормональний фон організму вирівняється.

Методи лікування в клініці О.М. Феськова

Для початку здійснюється повне обстеження подружньої пари для постановки адекватного діагнозу. У клініці проводиться ретельний огляд як жінок, так і чоловіків, адже проблеми з репродуктивною функцією можуть бути у кожного у них.
Для розробки курсу лікування має значення багато факторів: вік, тривалість безпліддя, стан маткових труб, зміни в спермограмі. Лікар аналізує весь анамнез і розробляє індивідуальну схему лікування, яка дає оптимальний результат.

Якщо лікар приходить до висновку, що завагітніти не виходить саме через порушення овуляції, він може простимулювати її штучно. Це дасть можливість домогтися бажаної вагітності з мінімальним втручанням в організм жінки. Якщо безпліддя викликане іншими факторами, використовується метод ЕКЗ.

Точна діагностика причин безпліддя дуже важлива, адже від неї залежить підбір лікування. І якщо причина буде встановлена точно, то лікування, запропоноване фахівцем клініки, буде максимально ефективним і результативним. Тому всі пацієнти проходять ретельне обстеження.

Постановці точного діагнозу сприяє використання сучасних клінічних і генетичних їх досліджень, хірургічних методів діагностики. При цьому, більш аніж 26-річний досвід боротьби з безпліддям клініки професора О.М. Феськова забезпечує високі шанси на успіх навіть в найскладніших випадках — наші фахівці зможуть поставити точний діагноз і запропонувати адекватне лікування. Філії клініки є в Києві і Харкові.

Переваги клініки

Тільки за результатами всебічного обстеження і жінки і чоловіка можна з точністю діагностувати причини безпліддя. Це дозволить вибрати ефективну для вас тактику подолання безпліддя. У клініці професора Феськова О.М. ви можете пройти повний цикл: від діагностики причин ненастання вагітності до досягнення результату — вагітності та народження дитини. Лабораторні клінічні та генетичні дослідження, хірургічні методи діагностики та лікування та 26-ти річний досвід у подоланні безпліддя дозволяють домогтися успіху навіть у найскладніших випадках.

Регулярний пошук нових методик та рішень, участь в міжнародних конференціях, публікації в наукових виданнях, підвищення кваліфікації лікарів клініки професора Феськова О.М. дозволяє поєднувати науку і практичні навички. Завдяки новим методам, дослідженням, принципам доказової медицини, ми досягаємо успіху в лікуванні пацієнтів.

Понад 26 років наші лікарі успішно боряться з жіночим і чоловічим безпліддям, руйнуючи міф, що воно нездоланне. Накопичені знання, навички та методики дозволяють лікарям підібрати індивідуальне лікування кожній парі. І до сих пір — кожен випадок унікальний. Ми маємо все необхідне, щоб допомогти вам стати батьками: кваліфіковані фахівці, навички, методики, устаткування та інструменти і те, що безцінне — досвід, завдяки котрому тисячі сімей вже отримали щастя батьківства.

Вартість послуги
Консультація репродуктолога + УЗД

1035грн

Консультація репродуктолога + УЗД

830грн

Консультація репродуктолога онлайн

600грн

Оплатити онлайн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом


  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок