Головна Блог Найбільш «безплідні» професії

Найбільш «безплідні» професії

30.08.2018 / Просмотров: 217

Поділитися з друзями:

Шкідливі умови праці часто стають причиною проблем зі здоров’ям. Деякі види робіт можуть привести до безпліддя, невиношування вагітності або патологій плоду. У цій статті розповімо, яка професійна діяльність може призвести до бездітності, як знизити небезпечний вплив умов роботи і як вагітній жінці захистити себе і майбутньої дитини від шкідливих факторів.

Люди яких професій найчастіше звертаються до репродуктолога

Особливо небезпечною вважається будь-яка робота, пов’язана з радіацією, хімічними речовинами, підвищеним рівнем вібрацій, шуму і сильної запиленістю.

 

Ми склали список професій, представники яких частіше за інших страждають від безпліддя:

 

1. Робочі атомних електростанцій

Дія радіації викликає мутації в генах і негативно впливає на органи статевої системи.

 

2. Наукові співробітники, які проводять хімічні і фізичні експерименти

Відкриття раніше не вивчених речовин, сумішей та сплавів нерідко призводить до непередбачуваних наслідків для здоров’я вченого. Те ж стосується і проведення фізичних дослідів, особливо із залученням небезпечних випромінювань і радіоактивних речовин.

 

3. Співробітники хімічних заводів, лабораторій, хімчисток

Постійна робота з токсичними сполуками призводить до їх накопичення в організмі, мутацій і, як наслідок, порушення репродуктивної функції.

 

4. Фермери

Вдихання парів різних хімічних добрив, а також отрутохімікатів, що застосовуються для боротьби зі шкідливими комахами і бур’янами, негативно позначається на здоров’ї всіх органів і систем.

 

5. Робочі текстильних фабрик, швачки

Тканини нерідко просочують сероуглеродом і штучними барвниками. Накопичуючись в організмі людини, шкідливі частинки стають причиною небезпечних захворювань. Шкідливі також і вібрації від швейних машин.

 

6. Фармацевти і медичні працівники

Взаємодія з різними лікарськими препаратами і дезінфікуючими засобами негативно позначається на стані яєчників і якості сперми. Крім того, в аптеці і медичному закладі можна легко заразитися інфекційними захворюваннями, що також підвищує ймовірність розвитку безпліддя і патологій вагітності.

 

7. Пожежні

Хімічні речовини, що використовуються для пожежогасіння, і продукти горіння токсичні для організму людини. При їх частому вдиханні можуть розвинутися патології, що призводять до неможливості зачати дитину.

 

8. Шахтарі

Підвищені тиск і температура, сперте повітря, велика концентрація вугільного пилу і важка фізична праця часто призводять до порушень рухливості сперматозоїдів і зниження якості сперми.

 

9. Стюардеси, пілоти, космонавти

Люди цих професій часто піддаються впливу підвищеної вібрації, шуму, космічної радіації. Ці фактори можуть у результаті стати причиною безпліддя.

 

10. Оператори друку в друкарні

Поліграфічні фарби містять велику кількість токсичних і канцерогенних речовин. Накопичуючись в організмі, вони можуть приводити до важких захворювань.

Як знизити шкідливий вплив негативних факторів на репродуктивну систему

Наведемо кілька основних рекомендацій щодо мінімізації негативного впливу умов праці:

 • Потрібно обов’язково надягати захисний одяг і респіратори при роботі з токсичними речовинами, дотримуватися техніки безпеки і раціональний режим праці і відпочинку, як можна частіше провітрювати робоче приміщення.
 • Зачаття дитини краще планувати на час після виходу з тривалої відпустки.
 • Перед активним плануванням вагітності бажано проконсультуватися з гінекологом або андрологів, які призначать аналізи для перевірки якості біоматеріалу.
 • При високу ймовірність виникнення патології у дитини, рекомендується процедура ЕКЗ. При цій репродуктивної технології запліднення яйцеклітин майбутньої матері сперматозоїдами чоловіка відбувається в лабораторних умовах. Перші кілька днів розвиток ембріонів проходить під наглядом ембріолога. Це дозволяє відсіяти зародки з мутаціями і відібрати найбільш здоровий ембріон для імплантації в матку.
 • По можливості скористатися послугами кріозаморозкі сперматозоїдів і яйцеклітин ще до початку роботи в шкідливих умовах, щоб мати можливість в майбутньому використовувати їх для зачаття дитини.

Більш детальні рекомендації співробітники нашої клініки надають після вивчення кожного конкретного випадку.

Як зберегти вагітність і знизити шкоду для дитини

Перше, що потрібно зробити майбутній мамі після того, як вона дізналася про вагітність, – перевестися на легшу і безпечну роботу. Це право гарантоване статтею 178 КЗпП України. До офіційного рішення роботодавця про переведення на більш легку роботу, жінка звільняється від виконання своїх обов’язків на шкідливому виробництві зі збереженням заробітної плати.

Крім полегшення умов праці, вагітна жінка також звільняється від нічних, надурочних робіт і відряджень, згідно зі статтею 176 КЗпП України.

Переведення на легшу і безпечну роботу проводиться на підставі лікарського висновку. В “Центрі ЕКЗ професора Феськова А.М. ® ” передбачена програма “Ведення вагітності” з видачею обмінної карти і всіх необхідних офіційно завірених лікарняних листів. У нас Ви можете пройти висококласне медичне обстеження і отримати всю необхідну для роботодавця документацію.

На консультації обов’язково повідомте лікаря про Ваших умовах роботи, щоб він склав індивідуальні рекомендації.

 

Загальним для всіх вагітних є заборона на:

 • підйом вантажів і важка фізична праця;
 • тривалу роботу стоячи або в незручній позі;
 • роботу вночі;
 • роботу з хімічними препаратами;
 • роботу на відкритому повітрі або в неопалюваному приміщенні в холодну пору року.

 

Навіть при сидячій роботі в офісі під час вагітності слід виконувати особливі рекомендації:

 • частіше вставати і ходити, більше гуляти на свіжому повітрі;
 • виконувати легкі вправи на робочому місці;
 • вибирати крісла, що забезпечують хорошу підтримку попереку і глибоку посадку.

Бережіть своє здоров’я!

Задать вопрос по теме
  Схожі статті

  06 Липня 2023 Аменорея: види, причини, принципи лікування

  Репродуктивна система жінки досить чутлива до різних змін, які відбуваються у її організмі. Часті стреси або захворювання внутрішніх органів можуть […]

  23 Жовтня 2022 Що таке стовбурові клітини

  Це клітини, з яких утворюються всі клітини тканин кожного багатоклітинного організму, зокрема і людського. Також вони здатні трансформуватися в різні […]

  27 Квітня 2021 Екстрена контрацепція. Думка лікаря

  Не завжди у жінки є можливість подбати про надійної контрацепції заздалегідь, наприклад, за допомогою контрацепції чоловіка. Бувають ситуації, коли доводиться […]

  18 Лютого 2021 Секс під час менструації: що потрібно знати

  Менструація — природний процес в організмі жінки, що супроводжується кровотечею. Менструальні виділення складаються зі звичайної крові, слизового секрету з піхви […]

  10 Квітня 2020 Як COVID-19 розділив ЕКЗ на «до» і «після»

  Скільки планів порушив COVID-19, якщо говорити в масштабах усієї планети? А якщо говорити про конкретну сім’ю, яка планувала вагітність шляхом […]

  06 Квітня 2020 Чи приводить коронавірус SARS-CoV-2 до чоловічого безпліддя?

  Чи може інфекція, спровокована COVID-19 впливати на вироблення сперматозоїдів і синтез андрогенів – про це піде мова в цій статті. […]

  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок