Головна Блог Найбільш «безплідні» професії

Найбільш «безплідні» професії

30.08.2018 / Переглядів : 261

Поділитися з друзями:

Шкідливі умови праці часто стають причиною проблем зі здоров’ям. Деякі види робіт можуть привести до безпліддя, невиношування вагітності або патологій плоду. У цій статті розповімо, яка професійна діяльність може призвести до бездітності, як знизити небезпечний вплив умов роботи і як вагітній жінці захистити себе і майбутньої дитини від шкідливих факторів.

Люди яких професій найчастіше звертаються до репродуктолога

Особливо небезпечною вважається будь-яка робота, пов’язана з радіацією, хімічними речовинами, підвищеним рівнем вібрацій, шуму і сильної запиленістю.

Ми склали список професій, представники яких частіше за інших страждають від безпліддя:

1. Робочі атомних електростанцій

Дія радіації викликає мутації в генах і негативно впливає на органи статевої системи.

2. Наукові співробітники, які проводять хімічні і фізичні експерименти

Відкриття раніше не вивчених речовин, сумішей та сплавів нерідко призводить до непередбачуваних наслідків для здоров’я вченого. Те ж стосується і проведення фізичних дослідів, особливо із залученням небезпечних випромінювань і радіоактивних речовин.

3. Співробітники хімічних заводів, лабораторій, хімчисток

Постійна робота з токсичними сполуками призводить до їх накопичення в організмі, мутацій і, як наслідок, порушення репродуктивної функції.

4. Фермери

Вдихання парів різних хімічних добрив, а також отрутохімікатів, що застосовуються для боротьби зі шкідливими комахами і бур’янами, негативно позначається на здоров’ї всіх органів і систем.

5. Робочі текстильних фабрик, швачки

Тканини нерідко просочують сероуглеродом і штучними барвниками. Накопичуючись в організмі людини, шкідливі частинки стають причиною небезпечних захворювань. Шкідливі також і вібрації від швейних машин.

6. Фармацевти і медичні працівники

Взаємодія з різними лікарськими препаратами і дезінфікуючими засобами негативно позначається на стані яєчників і якості сперми. Крім того, в аптеці і медичному закладі можна легко заразитися інфекційними захворюваннями, що також підвищує ймовірність розвитку безпліддя і патологій вагітності.

7. Пожежні

Хімічні речовини, що використовуються для пожежогасіння, і продукти горіння токсичні для організму людини. При їх частому вдиханні можуть розвинутися патології, що призводять до неможливості зачати дитину.

8. Шахтарі

Підвищені тиск і температура, сперте повітря, велика концентрація вугільного пилу і важка фізична праця часто призводять до порушень рухливості сперматозоїдів і зниження якості сперми.

9. Стюардеси, пілоти, космонавти

Люди цих професій часто піддаються впливу підвищеної вібрації, шуму, космічної радіації. Ці фактори можуть у результаті стати причиною безпліддя.

10. Оператори друку в друкарні

Поліграфічні фарби містять велику кількість токсичних і канцерогенних речовин. Накопичуючись в організмі, вони можуть приводити до важких захворювань.

Як знизити шкідливий вплив негативних факторів на репродуктивну систему

Наведемо кілька основних рекомендацій щодо мінімізації негативного впливу умов праці:

 • Потрібно обов’язково надягати захисний одяг і респіратори при роботі з токсичними речовинами, дотримуватися техніки безпеки і раціональний режим праці і відпочинку, як можна частіше провітрювати робоче приміщення.
 • Зачаття дитини краще планувати на час після виходу з тривалої відпустки.
 • Перед активним плануванням вагітності бажано проконсультуватися з гінекологом або андрологів, які призначать аналізи для перевірки якості біоматеріалу.
 • При високу ймовірність виникнення патології у дитини, рекомендується процедура ЕКЗ. При цій репродуктивної технології запліднення яйцеклітин майбутньої матері сперматозоїдами чоловіка відбувається в лабораторних умовах. Перші кілька днів розвиток ембріонів проходить під наглядом ембріолога. Це дозволяє відсіяти зародки з мутаціями і відібрати найбільш здоровий ембріон для імплантації в матку.
 • По можливості скористатися послугами кріозаморозкі сперматозоїдів і яйцеклітин ще до початку роботи в шкідливих умовах, щоб мати можливість в майбутньому використовувати їх для зачаття дитини.

Більш детальні рекомендації співробітники нашої клініки надають після вивчення кожного конкретного випадку.

Як зберегти вагітність і знизити шкоду для дитини

Перше, що потрібно зробити майбутній мамі після того, як вона дізналася про вагітність, – перевестися на легшу і безпечну роботу. Це право гарантоване статтею 178 КЗпП України. До офіційного рішення роботодавця про переведення на більш легку роботу, жінка звільняється від виконання своїх обов’язків на шкідливому виробництві зі збереженням заробітної плати.

Крім полегшення умов праці, вагітна жінка також звільняється від нічних, надурочних робіт і відряджень, згідно зі статтею 176 КЗпП України.

Переведення на легшу і безпечну роботу проводиться на підставі лікарського висновку. В “Центрі ЕКЗ професора Феськова А.М. ® ” передбачена програма “Ведення вагітності” з видачею обмінної карти і всіх необхідних офіційно завірених лікарняних листів. У нас Ви можете пройти висококласне медичне обстеження і отримати всю необхідну для роботодавця документацію.

На консультації обов’язково повідомте лікаря про Ваших умовах роботи, щоб він склав індивідуальні рекомендації.

Загальним для всіх вагітних є заборона на:

 • підйом вантажів і важка фізична праця;
 • тривалу роботу стоячи або в незручній позі;
 • роботу вночі;
 • роботу з хімічними препаратами;
 • роботу на відкритому повітрі або в неопалюваному приміщенні в холодну пору року.

Навіть при сидячій роботі в офісі під час вагітності слід виконувати особливі рекомендації:

 • частіше вставати і ходити, більше гуляти на свіжому повітрі;
 • виконувати легкі вправи на робочому місці;
 • вибирати крісла, що забезпечують хорошу підтримку попереку і глибоку посадку.

Бережіть своє здоров’я!

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  29 Квітня 2024 Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

  Арнольд Кегель широко відомий серед гінекологів своїм винаходом – перинеометром, який дозволяє вимірювати силу м’язів тазового дна. Однак більшість людей […]

  25 Квітня 2024 Чек-ап організму

  Термін «check-up» став синонімом турботи про власне здоров’я. Саме поняття походить від англійського «check-up», що означає комплексне обстеження організму. При […]

  18 Квітня 2024 Чому не йдуть місячні?

  Регулярність місячних – важливий показник здоров’я загалом, не тільки жіночої репродуктивної системи. Затримки нерідко вказують на глобальні зміни в організмі […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок