Головна Послуги Безпліддя Невиношування вагітності

Невиношування вагітності

Вартість послуги
Консультація репродуктолога з питань невиношування

від650грн

Консультація репродуктолога з питань невиношування

від650грн

Консультація онлайн

800грн

Оплатити онлайн

З неможливістю виносити вагітність та народити здорового малюка стикається все більше жінок. Багато хто впадає у відчай після численних спроб зберегти вагітність. Звичне невиношування вагітності – це переривання або мимовільний аборт, який повторюється більше двох разів.
Акушери поділяють мимовільне переривання вагітності та передчасні пологи. Вся різниця в термінах: до 22 тижнів – мимовільний викидень, протягом 22-37 тижнів – вже передчасні пологи. До того ж, вони можуть вимагати різного підходу до лікування.

Що таке звичне невиношування вагітності?

Це досить поширена проблема: за статистикою, кожна четверта вагітність закінчується викиднем. З такою проблемою допоможе впоратися гінеколог із достатнім досвідом роботи з жінками, в анамнезі яких діагностували перебіг вагітності на фоні загрози викидня. У разі, якщо дві або більше вагітності перервалися у терміні до 6 – 7 тижнів вагітності, встановлюється діагноз звичного невиношування вагітності, що потребує додаткового обстеження для з’ясування причин.
Комплекс обстеження жінок зі звичним невиношуванням включає лабораторні обстеження та УЗД. Після повного обстеження лікарем призначається план лікувальних заходів.

Загроза викидня на ранньому терміні: які симптоми?

Іноді жінка може навіть не здогадуватися, що у неї стався викидень, бо не встигла дізнатися про свою вагітність. Часто у такому разі ставиться діагноз «безпліддя» і визначаються методи подальшого лікування безпліддя.
Основні ознаки викидня такі:

 • різкий біль, що тягне внизу живота;
 • кровотеча з піхви;
 • мажучі виділення коричневого, червоного кольорів;
 • біль у ділянці попереку;
 • загальна слабкість та стомлюваність;
 • тривожний стан та поганий сон.

Близько 20 – 30% вагітних у перші чотири місяці вагітності хоча б один раз спостерігали у себе кровотечу. У половини цих жінок все-таки трапляється викидень на ранніх термінах, що вказує на досить високі ризики переривання вагітності. Якщо ви помітили симптоми викидня, негайно звертайтеся до лікаря.

Причини невиношування вагітності

Щоб дізнатися, яким має бути лікування невиношування вагітності, важливо розібратися із причинами цієї патології:

 • генетичні порушення плода;
 • фізична дія: удар, струс, стрибок, падіння;
 • аномалії розвитку органів малого тазу та зовнішніх статевих органів (шийки матки та піхви);
 • вживання лікарських препаратів, які провокують переривання вагітності;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом, як наслідок хронічний ендометрит, хронічне запалення;
 • резус конфлікт (резус негативний тип крові у вагітної та резус позитивний тип крові у плода);
 • шкідливі звички;
 • гормональне порушення (дефіцит статевих гормонів, порушення вироблення гормонів щитовидної залози, прихований цукровий діабет);
 • метаболічний синдром;
 • аутоімунні захворювання;
 • пізній вік пари;
 • ендометріоз.

Генетичний фактор – одна з найпоширеніших причин викиднів. Як вважають вчені, жіночий організм настільки еволюціонував, що за наявності будь-яких вад розвитку у плода відбувається переривання вагітності. Також виявити зміни з боку плода дозволяють УЗ-скринінгу. Саме тому відсоток дітей із уродженими дефектами відносно невеликий.
Сучасна медицина дозволяє визначити причини викидня, що вважається звичним. Для цього складають аналізи на TORCH-інфекції, гормональні дослідження, 3D УЗД, каріотипування, імунологічні тести. Комплексне обстеження при невиношуванні вагітності можна пройти у Києві, Харкові у медичному центрі професора Феськова О.М.

Обстеження при звичному невиношуванні вагітності у клініці професора Феськова О.М.

Проблема невиношування вагітності сьогодні торкається багатьох пар. Поодинці впоратися з нею практично неможливо, тому оптимальне рішення пройти комплексну діагностику та індивідуально складене лікування в профільному медичному центрі. Для цього у сучасній гінекології використовуються відповідні пакети обстежень та аналізів, спрямовані на повноцінну оцінку стану як жінки.
Насамперед здають клінічний аналіз крові. Перед аналізом необхідно деякий час побути на дієті, а також не рекомендується вживати спиртне. Далі, залежно від ситуації, лікар може призначити такі обстеження:

 • Дослідження системи фібринолізу, аналіз коагуляції. При підвищеному показнику згортання крові можуть виникати такі порушення, як токсикоз, гестоз, фетоплацентарна недостатність.
 • Оцінка судинно-тромбоцитарного гемостазу. Вагітність може перериватися внаслідок закупорки судин, що викликають тромбоцити, якщо їх рівень перевищує норму. Тому проведення такого аналізу також є необхідним для правильної постановки діагнозу.
 • Кофакторно-метаболічні порушення є також поширеною причиною переривання вагітності: в організмі жінки накопичуються проміжні продукти обміну речовин, необхідні для синтезу білка. Вони ушкоджують ендотелій і підвищують згортання крові.
 • Маркери ендотеліальної дисфункції. Для успішної вагітності велике значення мають ворсини трофобласта: саме з їх допомогою плід кріпиться до організму матері. Якщо вони недостатньо розвинені, кровообіг між плодом та організмом матері буде порушено, внаслідок чого плід не отримає достатньої кількості поживних речовин.
  Консультація імунолога для оцінки клітинної та гуморальної ланки, маркерів активації імунної системи. Може бути призначений аналіз цитокінового балансу антитіл до гамет, гормонів і тканин репродуктивної системи.
 • Консультація ендокринолога вивчення гормонального профілю, відштовхуючись від виявленого захворювання. Лікар зможе точно діагностувати та відкоригувати гормональні порушення, які провокують переривання вагітності.
 • Генетичні обстеження. Часто причиною викиднів є генетичні порушення у хромосомному наборі плода. Фахівці каріотипують як ембріон, і батьківські хромосомні набори, щоб визначити джерело патології. Може бути діагностовано хромосомну патологію.
 • Дослідження інфекції. Список необхідних аналізів призначає лише лікар. Насамперед здають аналізи на ВІЛ, сифіліс, гепатити B та C, TORCH комплекс. Також проводять діагностичну гістероскопію та лапароскопію.

Лікування невиношування вагітності

Тільки після проведення всебічного обстеження можна поставити діагноз невиношування вагітності, призначити певну схему лікування та сподіватися на позитивний результат. Важливо точно знати, що саме заважає організму матері виносити та народити здорову дитину. У цьому допоможуть наші фахівці, які мають 26-річний досвід застосування хірургічних методів діагностики та лікування. Також використовуються високоточні лабораторні та генетичні аналізи, завдяки яким лікарі досягають успіху навіть у найскладніших випадках.
Якщо вже стався мимовільний викидень і матка повністю очистилася від плода та плаценти, тоді специфічне лікування не проводиться. В інших випадках терапія спрямована на збереження вагітності або усунення ускладнень, які могли виникнути після переривання. Для цього, залежно від наслідків, можуть бути призначені знеболювальні, антипіретики, антибіотики. У крайньому випадку проводиться хірургічна евакуація вмісту з матки через піхву.

Коли потрібно негайно звернутися до лікаря?

Після підтвердження делікатного стану потрібно особливо уважно ставитись до свого стану. При першій появі ознак невиношування слід не відкладати візит до лікаря. До тривожних дзвіночків належить:

 • сильна раптова слабкість;
 • характерні виділення при викидні (темна або червона кров);
 • почуття ознобу та підвищення температури;
 • потягування у попереку або внизу живота;
 • підвищена дратівливість.

Ці симптоми можуть з’являтися на пізніх термінах. До них часто додається відходження слизової пробки, відчуття сутичок. У таких випадках сам собою стан не покращується, тому потрібно не затягувати зі зверненням до лікаря.
Щоб запобігти будь-яким ускладненням при вагітності, особливо викидня на пізніх термінах, записуйтесь на прийом і вам допоможуть стати батьком найкращої у світі дитини.

Переваги клініки

Тільки за результатами всебічного обстеження і жінки і чоловіка можна з точністю діагностувати причини безпліддя. Це дозволить вибрати ефективну для вас тактику подолання безпліддя. У клініці професора Феськова О.М. ви можете пройти повний цикл: від діагностики причин ненастання вагітності до досягнення результату — вагітності та народження дитини. Лабораторні клінічні та генетичні дослідження, хірургічні методи діагностики та лікування та 26-ти річний досвід у подоланні безпліддя дозволяють домогтися успіху навіть у найскладніших випадках.

Регулярний пошук нових методик та рішень, участь в міжнародних конференціях, публікації в наукових виданнях, підвищення кваліфікації лікарів клініки професора Феськова О.М. дозволяє поєднувати науку і практичні навички. Завдяки новим методам, дослідженням, принципам доказової медицини, наши пацієнти досягають успіху в подоланні безпліддя.

Понад 26 років наші лікарі успішно боряться з жіночим і чоловічим безпліддям, руйнуючи міф, що воно нездоланне. Накопичені знання, навички та методики дозволяють лікарям підібрати індивідуальне лікування кожній парі. І до сих пір — кожен випадок унікальний. Ми маємо все необхідне, щоб допомогти вам стати батьками: кваліфіковані фахівці, навички, методики, устаткування та інструменти і те, що безцінне — досвід, завдяки котрому тисячі сімей вже отримали щастя батьківства.

Вартість послуги
Консультація репродуктолога з питань невиношування

від650грн

Консультація репродуктолога з питань невиношування

від650грн

Консультація онлайн

800грн

Оплатити онлайн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвіул. Юлии Здановской (бывшая Ломоносова), 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковіул. Холодногорская, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок