Головна Блог Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

14.05.2021 / Переглядів : 358

Поділитися з друзями:

Екстракорпоральне запліднення допомагає мільйонам жінок знайти радість материнства. Процедура полягає в заплідненні яйцеклітини за межами жіночого організму з подальшим перенесенням ембріона в порожнину матки. Щоб отримати здорові клітини в більшій кількості, за допомогою гормонів гонодотропін проводиться стимуляція овуляції. Деякі вважають, що саме прийом високих доз гормонів здатний спровокувати розвиток онкології. Наш репродуктолог поділилася своєю думкою.

Легенди і міфи

Останнім часом в ЗМІ все частіше стала поширюватися інформація про те, що рак може бути наслідком ЕКЗ. В якості підтвердження своєї теорії автори неодноразово наводять приклад зірок, які зіткнулися з гліобластомою практично відразу після народження дітей за допомогою процедури ЕКЗ.

Скептики впевнені в тому, що саме гормональна терапія, яка передбачена протоколом ЕКЗ, призводить до розвитку злоякісних пухлин. Причому постраждати може будь-який орган. Згідно з їхньою теорією, жінки особливо ризикують зіткнутися з гормонозалежні пухлинами – такими, як рак грудей, ендометрія або яєчників.

Реальність

Щоб підтвердити або спростувати такі теорії, онкологи спільно з репродуктологами вже провели сотні всіляких досліджень, але виявити взаємозв’язок між лікуванням безпліддя за допомогою екстракорпорального запліднення і раком так і не змогли.

Наприклад, під час одного з таких досліджень, бралася вибірка з 20 тисяч жінок, що раніше пройшли ЕКЗ. За ними спостерігали протягом 20 років. Після цього, вчені порівняли показники по частоті виявлення у них раку молочної залози, зіставивши дані з такою ж кількістю жінок, які ніколи не лікувалися від безпліддя. Показники в обох групах випробовуваних були ідентичними.

Також американське суспільство репродуктивної медицини проводило дослідження зв’язку ЕКЗ з ризиком розвитку раку яєчників. Результат виявився практично таким же, як і у жінок, які не проходили дану процедуру. При цьому вчені відзначили, що проводити велику кількість протоколів ЕКЗ (більше 10-12) вони не рекомендують. Пов’язано це з теорією, що занадто часта гормональна стимуляція може, хоч і не набагато, але все ж підвищити ризик розвитку доброякісних або злоякісних новоутворень в яєчниках. Але підтвердження або спростування цього поки не отримані.

Ще один метааналіз, що складається з 37 досліджень і охопив понад 5 млн. жінок, був представлений в 2019 році в базі Cochrane. І жодне з цих досліджень не дало конкретних доказів. У деяких дослідженнях, що проводилися в рамках цього аналізу, було встановлено, що ризик розвитку раку яєчників на порядок вище у жінок, які не народжували, ніж у тих, хто хоч 1 раз ставав мамою.

Фактором ризику розвитку раку яєчників, прийнято вважати пізніше настання менопаузи, відсутність вагітності і пологів протягом життя, генетичну схильність тощо. А грудне вигодовування, прийом певних оральних контрацептивів, вагітність і пологи, здатні істотно знизити ймовірність розвитку онкології.

Експерти зробили висновок, що більше за інших схильні до розвитку раку на тлі гормональної терапії при лікуванні безпліддя як і без неї жінки, старше 40 років. Тому до такої категорії пацієнток увага повинна бути підвищенною.

Також не можна виключати наявність інших факторів ризику розвитку раку, таких як надмірна вага, куріння, деякі захворювання тощо. Тому перед початком протоколу ЕКЗ важливо пройти комплексне обстеження.

Рада лікаря всім, хто боїться наслідків ЕКЗ

Якщо ви давно мрієте стати батьками, але, на жаль, не можете зачати дитину природним способом, зверніться за допомогою до кваліфікованих фахівців. Не вірте неперевіреними фактами в ЗМІ. Ведіть здоровий спосіб життя, проходите регулярні огляди у лікаря, стежте за своїм здоров’ям, і тоді ризики розвитку раку вдасться звести до мінімуму. І реалізація протоколу ЕКЗ ніяким чином не сприяє збільшенню цих ризиків.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  20 Червня 2024 Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

  Ще пару десятиліть тому безпліддя було вироком материнству. Розвиток медицини і технології ЕКЗ дозволило вирішити цю проблему. Нижче ми відповімо […]

  27 Травня 2024 Вагітність при дворогій матці

  Під медичним терміном «дворога матка» мається на увазі вроджений порок розвитку, при якому порожнину матки розпадається на дві частини і […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  21 Березня 2024 Загроза викидня на ранньому терміні

  Що таке викидень? Викидень, або мимовільний аборт, – це раптове переривання вагітності на терміні до 22 тижнів, найчастіше пов’язане з […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок