Головна Блог Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

14.05.2021 / Просмотров: 293

Поділитися з друзями:

Екстракорпоральне запліднення допомагає мільйонам жінок знайти радість материнства. Процедура полягає в заплідненні яйцеклітини за межами жіночого організму з подальшим перенесенням ембріона в порожнину матки. Щоб отримати здорові клітини в більшій кількості, за допомогою гормонів гонодотропін проводиться стимуляція овуляції. Деякі вважають, що саме прийом високих доз гормонів здатний спровокувати розвиток онкології. Наш репродуктолог поділилася своєю думкою.

Легенди і міфи

Останнім часом в ЗМІ все частіше стала поширюватися інформація про те, що рак може бути наслідком ЕКЗ. В якості підтвердження своєї теорії автори неодноразово наводять приклад зірок, які зіткнулися з гліобластомою практично відразу після народження дітей за допомогою процедури ЕКЗ.
Скептики впевнені в тому, що саме гормональна терапія, яка передбачена протоколом ЕКЗ, призводить до розвитку злоякісних пухлин. Причому постраждати може будь-який орган. Згідно з їхньою теорією, жінки особливо ризикують зіткнутися з гормонозалежні пухлинами – такими, як рак грудей, ендометрія або яєчників.

Реальність

Щоб підтвердити або спростувати такі теорії, онкологи спільно з репродуктологами вже провели сотні всіляких досліджень, але виявити взаємозв’язок між лікуванням безпліддя за допомогою екстракорпорального запліднення і раком так і не змогли.
Наприклад, під час одного з таких досліджень, бралася вибірка з 20 тисяч жінок, що раніше пройшли ЕКЗ. За ними спостерігали протягом 20 років. Після цього, вчені порівняли показники по частоті виявлення у них раку молочної залози, зіставивши дані з такою ж кількістю жінок, які ніколи не лікувалися від безпліддя. Показники в обох групах випробовуваних були ідентичними.
Також американське суспільство репродуктивної медицини проводило дослідження зв’язку ЕКЗ з ризиком розвитку раку яєчників. Результат виявився практично таким же, як і у жінок, які не проходили дану процедуру. При цьому вчені відзначили, що проводити велику кількість протоколів ЕКЗ (більше 10-12) вони не рекомендують. Пов’язано це з теорією, що занадто часта гормональна стимуляція може, хоч і не набагато, але все ж підвищити ризик розвитку доброякісних або злоякісних новоутворень в яєчниках. Але підтвердження або спростування цього поки не отримані.

Ще один метааналіз, що складається з 37 досліджень і охопив понад 5 млн. жінок, був представлений в 2019 році в базі Cochrane. І жодне з цих досліджень не дало конкретних доказів. У деяких дослідженнях, що проводилися в рамках цього аналізу, було встановлено, що ризик розвитку раку яєчників на порядок вище у жінок, які не народжували, ніж у тих, хто хоч 1 раз ставав мамою.
Фактором ризику розвитку раку яєчників, прийнято вважати пізніше настання менопаузи, відсутність вагітності і пологів протягом життя, генетичну схильність тощо. А грудне вигодовування, прийом певних оральних контрацептивів, вагітність і пологи, здатні істотно знизити ймовірність розвитку онкології.

Експерти зробили висновок, що більше за інших схильні до розвитку раку на тлі гормональної терапії при лікуванні безпліддя як і без неї жінки, старше 40 років. Тому до такої категорії пацієнток увага повинна бути підвищенною.
Також не можна виключати наявність інших факторів ризику розвитку раку, таких як надмірна вага, куріння, деякі захворювання тощо. Тому перед початком протоколу ЕКЗ важливо пройти комплексне обстеження.

Рада лікаря всім, хто боїться наслідків ЕКЗ

Якщо ви давно мрієте стати батьками, але, на жаль, не можете зачати дитину природним способом, зверніться за допомогою до кваліфікованих фахівців. Не вірте неперевіреними фактами в ЗМІ. Ведіть здоровий спосіб життя, проходите регулярні огляди у лікаря, стежте за своїм здоров’ям, і тоді ризики розвитку раку вдасться звести до мінімуму. І реалізація протоколу ЕКЗ ніяким чином не сприяє збільшенню цих ризиків.

Задать вопрос по теме
  Схожі статті

  08 Травня 2023 Болі в животі при вагітності: ТОП-5 порад

  Під час виношування дитини жінці доводиться відчувати різні відчуття, серед яких найбільше часто зустрічається біль у животі у вагітної. Цей […]

  02 Травня 2023 Пренатальний скринінг: що це та навіщо роблять?

  Вагітність вважається дуже важливим періодом у житті кожної сім’ї, тому бажано до неї добре підготуватися. Для цього в сучасній пренатальній […]

  22 Грудня 2022 Місячні під час вагітності

  Місячний цикл у жінок становить 28 днів. Приблизно на 14 – 15 день відбувається вихід яйцеклітини з фолікула та її […]

  26 Жовтня 2022 Вдале ЕКЗ після 40: від чого залежить результат

  З віком репродуктивна функція у жінок знижується. Причиною стає поступове скорочення оваріального резерву: з 32-35 років погіршується якість та зменшується […]

  15 Лютого 2022 Як відбувається імплантація ембріона при ЕКЗ

  Коли багаторазові спроби зачати дитину природним шляхом не призводять до успіху, на допомогу приходять сучасні технології. Ефективним методом подолання безпліддя, […]

  27 Січня 2022 Як підвищити фертильність у жінок

  Проблеми з фертильністю можуть не давати про себе знати доти, доки жінка серйозно не замислиться про народження дитини. Найчастіше вчасно […]

  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок