Головна Блог ЕКЗ і робота: як знайти компроміс?

ЕКЗ і робота: як знайти компроміс?

13.06.2017 / Переглядів : 387

Поділитися з друзями:

З кожним роком процедура ЕКЗ стає все більш поширеною, але від цього питань, пов’язаних з нею, не стає менше. А з урахуванням того, що велика частина жінок в сучасному світі працює, питання про те, як поєднати ЕКЗ і трудову діяльність, зберігає свою актуальність.

Що говорити на роботі, якщо для проходження ЕКЗ треба їхати в інше місто?

З колективом щастить не всім, та й клініки репродуктивних технологій з потрібним рівнем технічного оснащення та кваліфікацією фахівців є далеко не в кожному великому місті, що вже говорити про невеликих населених пунктах.

У зв’язку з цим для багатьох жінок, які вирішили вдатися до ЕКЗ, стає актуальним питання про те, що сказати на роботі.

Звичайно, це залежить від особливостей характеру самої жінки. Але серед варіантів можна вибрати щось з перерахованого нижче.

 • Можна сказати про справжній стан справ тільки безпосередньому начальнику, а колегам повідомити про те, що є якісь сімейні обставини, які вимагають відсутності на роботі.
 • Взяти дні за свій рахунок, взагалі не пояснюючи причин (але це загрожує масою питань згодом).
 • Підгадати дати так, щоб візити в клініку потрапляли на вихідні (наприклад, на суботу). Але не всі клініки працюють у вихідні дні, і це слід враховувати.
 • Працювати віддалено, якщо дозволяє професія, знову ж таки, повідомивши про все тільки безпосереднього керівника.
 • Сказати про все чесно співробітникам, з якими ви в основному взаємодієте з робочих питань. Але повідомити, що ця тема більш не обговорюється і ділитися інформацією ви не будете до тих пір, поки самі не вважаєте за потрібне.

Яким може бути вплив підготовки до ЕКЗ на організм жінки?

На етапі здачі аналізів і проходження обстежень, як правило, ніяких змін в звичному способі життя немає.

А ось за результатами обстежень може з’ясуватися, що потрібна, наприклад, стимуляція овуляції. У більшості випадків ця процедура проходить без ексцесів, але існує ризик того, що виникнуть побічні ефекти (наприклад, синдром гіперстимуляції яєчників). І це вже не дозволить працювати в звичайному режимі, особливо, якщо робота пов’язана з фізичними навантаженнями або постійними роз’їздами по містах і селах.

Крім того, може з’ясуватися, що необхідно використовувати хірургічні методи підготовки до зачаття (наприклад, лапароскопію). Така ситуація теж зажадає недовгого, але дотримання постільного режиму.

В іншому ж підготовка до ЕКЗ зводиться до здорового способу життя, який вже точно не знизить працездатність жінки. Хоча, знову ж таки, можливі варіанти. Наприклад, якщо робота пов’язана з нічними чергуваннями і хронічним дефіцитом сну. Швидше за все, з цим доведеться щось робити. Але тут вже вирішувати майбутнім батькам.

Чи належить жінці лікарняний лист?

Законодавча база України абсолютно чітко і однозначно говорить наступне:

Жінкам, яким проводиться терапія безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій, листок непрацездатності видається лікувально-профілактичним закладом, в якому проводилась така терапія, від дня початку ультразвукового та гормонального контролю медикаментозної стимуляції овуляції до моменту підтвердження наявності вагітності ультразвуковим методом.

Тобто, здавалося б, жінка має право на лікарняний. Але це справедливо тільки в тому випадку, якщо жінка робить ЕКЗ в державній медичній установі. На практиці ж так буває досить рідко.

Але вихід є. У клініці репродуктивних технологій, яка цілком може не мати права на видачу лікарняних листів, жінці дають довідку (або виписку), в якій відображені медичні маніпуляції, проведені для неї. На основі цього документа в районній жіночій консультації жінці повинні виписати лікарняний лист і, при необхідності, його продовжити.

До речі, в лікарняному листі не вказують діагноз, який став підставою для його видачі. Зараз лікарі повинні лише вказати цифровий код стану, що спричинило видачу лікарняного. Безумовно, при бажанні можна дізнатися, що ховається за цими цифрами, але далеко не завжди цим будуть займатися в конкретній організації, в яку надано лікарняний.

лікарняний лист, лист непрацездатності для жінки після екз

Як вести себе після підсадки ембріонів?

Перш за все – здати кров на гормони (зазвичай це прогестерон і естрадіол, про це скаже лікар). Це робиться, щоб призначити адекватну гормональну підтримку вагітності, що розвивається.

Далі – дотримуватися спокою. Тобто:

 • в перші 2-3 години уникати різких рухів і, тим більше, підняття важких предметів;
 • постільний режим – по самопочуттю, але наполягати на ньому ніхто не буде, так як повна нерухомість веде до застою крові (в тому числі, і в малому тазу);
 • відмовитися від бігу, фітнесу, силових навантажень, відвідування сауни і лазні, гарячих ванн;
 • дотримуватися дієти, рекомендовану лікарем (якщо ви працюєте, то доцільно приносити їжу з собою);
 • уникати запорів (заздалегідь запитати у лікаря, що робити, якщо він стався);
 • відмовитися від перельотів, не змінювати клімат;
 • не курити (краще – зовсім) і не вживати спиртного, кави;
 • відмовитися від продуктів, що викликають алергію і нових, що не випробуваних раніше, екзотичних страв;
 • оптимізувати статеве життя (чи варто повністю виключити статеві контакти – запитайте у лікаря, але, однозначно, пози, що вимагають серйозних фізичних зусиль або передбачають тиск на живіт, недоречні);
 • звести до мінімуму ймовірність виникнення стресів;
 • при необхідності приймати препарати, рекомендовані лікарем (гормональні, заспокійливі, вітаміни), не змінюючи самовільно дозувань і частоти вживання;
 • виділяти час на неспішні прогулянки на повітрі.

Виходячи з рекомендацій, описаних вище, жінка повинна вирішити, чи зможе вона їх виконувати, продовжуючи роботу в звичайному режимі.

Дуже важливий момент: не варто в масовому порядку закуповувати експрес-тести на визначення вагітності. Вони можуть дати недостовірний результат в силу гормональної підтримки вагітності, особливостей підготовки до неї і ряду інших чинників.

Краще здати аналіз ХГЛ в день, визначений доктором (як правило, 14 день після підсадки), і доповнити його УЗД ще через тиждень.

Що далі? Після того, як вам повідомлять результат, планувати подальші дії.

Успіхів! І пам’ятайте, що безпліддя можна подолати!

Задати питання на тему
  Схожі статті

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  21 Березня 2024 Загроза викидня на ранньому терміні

  Що таке викидень? Викидень, або мимовільний аборт, – це раптове переривання вагітності на терміні до 22 тижнів, найчастіше пов’язане з […]

  11 Березня 2024 Доплер при вагітності

  Що таке доплер?   Доплер при вагітності – це ультразвукова процедура, яка дозволяє вивчити роботу кровотоку і судин матки, плаценти і […]

  12 Лютого 2024 Білок у сечі при вагітності

  Контроль наявності білка в сечі проводиться при кожному відвідуванні жіночої консультації протягом всієї вагітності. Якщо визначається білок у сечі вагітної […]

  07 Лютого 2024 Причини затримки місячних

  До гінекологів найчастіше звертаються з такою скаргою, як затримка місячних, причини цього стану далеко не завжди пов’язані із вагітністю. Гінекологічні […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок