Головна Блог Екстрена контрацепція. Думка лікаря

Екстрена контрацепція. Думка лікаря

27.04.2021 / Просмотров: 430

Поділитися з друзями:

Не завжди у жінки є можливість подбати про надійної контрацепції заздалегідь, наприклад, за допомогою контрацепції чоловіка. Бувають ситуації, коли доводиться діяти максимально швидко. Саме для таких випадків і розроблена екстрена контрацепція. Її ефективність залежить від того, наскільки швидко після статевого контакту застосувати таблетка.

Як працює екстрена контрацепція?

В основному під контрацепцією на увазі засоби, які використовуються до або безпосередньо під час статевого акту — це презервативи, гормональні таблетки, спіраль та інше. Але на жіночих форумах часто можна почути історії про забуту таблетку, порваний презерватив або про незахищений контакт, який трапився так раптово, що було не до запобігання. Що робити в таких випадках?
Екстрена контрацепція зазвичай містить левоноргестрел. Відповідно до проведених досліджень, прийом такого препарату протягом 72 годин після незахищеного сексу знижує ризик завагітніти до 98-99%.

Гормональна контрацепція допомагає:
1. Придушити процес овуляції. Так як дозріла яйцеклітина не виходить з фолікула, сперматозоїду просто нікого запліднювати, відповідно вагітність не настає.
2. Уникнути прикріплення до стінки матки заплідненої яйцеклітини.

Але якщо на момент використання екстреної контрацепції вагітність вже наступила, навіть високі дози гормонів, що містяться в таблетці, будуть безсилими. Саме тому застосовувати такі препарати рекомендується якомога швидше після незахищеного статевого контакту.

Як слід застосовувати екстрену контрацепцію?

Будь-які таблетки від вагітності після статевого акту потрібно прийняти, як можна швидше. Ідеально, якщо це відбудеться протягом перших 24 годин. Через 4 — 5 днів їх ефективність вже буде мінімальною.
Приймати препарат потрібно строго по інструкції, так як у кожної таблетки можуть бути свої особливості прийому. Бажано перед цим проконсультуватися з лікарем. Він зможе підібрати оптимальний засіб, який виявиться ефективним і буде мати мінімальну кількість побічних ефектів.
Приблизно 1 з 100 жінок після прийому таблетки скаржиться на нудоту або блювоту. Якщо блювота відбулася протягом 3 годин після прийому препарату, слід випити ще 1 таблетку. Засоби екстреної контрацепції продаються в аптеці без рецепта.

Ефективність і застосування

Важливо прийняти таблетку не пізніше ніж через 72 години після статевого акту. Ефективність таких препаратів безпосередньо залежить від часу, який минув з моменту незахищеного сексу:

 • протягом першої доби — ефективність досягає 95%;
 • 25 — 48 годин — ефективність становить 85%;
 • 49 — 72 години — показник близько 58%.

Що радить лікар?

Екстрена контрацепція — це безпечний і ефективний спосіб запобігання небажаної вагітності. Але він не повинен бути регулярним, адже метод так і називається — екстрений. Тому приймати таблетки частіше 1 разу на 6 місяців не варто. Якщо вживати такі препарати часто, можливе порушення менструального циклу.
Кожна жінка повинна берегти своє здоров’я і зайвий раз не варто випробовувати його «екстреними таблетками». Якщо ви не готові до дитини, краще звернутися до гінеколога, який запропонує варіанти контрацепції. Так ви зможете вберегти себе і в майбутньому станете щасливою мамою.

Задать вопрос по теме
  Схожі статті

  07 Липня 2023 Знижений оваріальний резерв: діагностика та лікування

  Репродуктивна медицина за останні десятиліття значно збагатилася діагностичними методами, що дозволяють виявити причину безпліддя. Для оцінки жіночого здоров’я активно використовуються […]

  06 Липня 2023 Аменорея: види, причини, принципи лікування

  Репродуктивна система жінки досить чутлива до різних змін, які відбуваються у її організмі. Часті стреси або захворювання внутрішніх органів можуть […]

  23 Жовтня 2022 Що таке стовбурові клітини

  Це клітини, з яких утворюються всі клітини тканин кожного багатоклітинного організму, зокрема і людського. Також вони здатні трансформуватися в різні […]

  18 Лютого 2021 Секс під час менструації: що потрібно знати

  Менструація — природний процес в організмі жінки, що супроводжується кровотечею. Менструальні виділення складаються зі звичайної крові, слизового секрету з піхви […]

  10 Квітня 2020 Як COVID-19 розділив ЕКЗ на «до» і «після»

  Скільки планів порушив COVID-19, якщо говорити в масштабах усієї планети? А якщо говорити про конкретну сім’ю, яка планувала вагітність шляхом […]

  06 Квітня 2020 Чи приводить коронавірус SARS-CoV-2 до чоловічого безпліддя?

  Чи може інфекція, спровокована COVID-19 впливати на вироблення сперматозоїдів і синтез андрогенів – про це піде мова в цій статті. […]

  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок