Головна Блог Екстрена контрацепція. Думка лікаря

Екстрена контрацепція. Думка лікаря

27.04.2021 / Переглядів : 481

Поділитися з друзями:

Не завжди у жінки є можливість подбати про надійної контрацепції заздалегідь, наприклад, за допомогою контрацепції чоловіка. Бувають ситуації, коли доводиться діяти максимально швидко. Саме для таких випадків і розроблена екстрена контрацепція. Її ефективність залежить від того, наскільки швидко після статевого контакту застосувати таблетка.

Як працює екстрена контрацепція?

В основному під контрацепцією на увазі засоби, які використовуються до або безпосередньо під час статевого акту — це презервативи, гормональні таблетки, спіраль та інше. Але на жіночих форумах часто можна почути історії про забуту таблетку, порваний презерватив або про незахищений контакт, який трапився так раптово, що було не до запобігання. Що робити в таких випадках?

Екстрена контрацепція зазвичай містить левоноргестрел. Відповідно до проведених досліджень, прийом такого препарату протягом 72 годин після незахищеного сексу знижує ризик завагітніти до 98-99%.

Гормональна контрацепція допомагає:

 1. Придушити процес овуляції. Так як дозріла яйцеклітина не виходить з фолікула, сперматозоїду просто нікого запліднювати, відповідно вагітність не настає.
 2. Уникнути прикріплення до стінки матки заплідненої яйцеклітини.

Але якщо на момент використання екстреної контрацепції вагітність вже наступила, навіть високі дози гормонів, що містяться в таблетці, будуть безсилими. Саме тому застосовувати такі препарати рекомендується якомога швидше після незахищеного статевого контакту.

Як слід застосовувати екстрену контрацепцію?

Будь-які таблетки від вагітності після статевого акту потрібно прийняти, як можна швидше. Ідеально, якщо це відбудеться протягом перших 24 годин. Через 4 — 5 днів їх ефективність вже буде мінімальною.

Приймати препарат потрібно строго по інструкції, так як у кожної таблетки можуть бути свої особливості прийому. Бажано перед цим проконсультуватися з лікарем. Він зможе підібрати оптимальний засіб, який виявиться ефективним і буде мати мінімальну кількість побічних ефектів.

Приблизно 1 з 100 жінок після прийому таблетки скаржиться на нудоту або блювоту. Якщо блювота відбулася протягом 3 годин після прийому препарату, слід випити ще 1 таблетку. Засоби екстреної контрацепції продаються в аптеці без рецепта.

Ефективність і застосування

Важливо прийняти таблетку не пізніше ніж через 72 години після статевого акту. Ефективність таких препаратів безпосередньо залежить від часу, який минув з моменту незахищеного сексу:

 • протягом першої доби — ефективність досягає 95%;
 • 25 — 48 годин — ефективність становить 85%;
 • 49 — 72 години — показник близько 58%.

Що радить лікар?

Екстрена контрацепція — це безпечний і ефективний спосіб запобігання небажаної вагітності. Але він не повинен бути регулярним, адже метод так і називається — екстрений. Тому приймати таблетки частіше 1 разу на 6 місяців не варто. Якщо вживати такі препарати часто, можливе порушення менструального циклу.

Кожна жінка повинна берегти своє здоров’я і зайвий раз не варто випробовувати його «екстреними таблетками». Якщо ви не готові до дитини, краще звернутися до гінеколога, який запропонує варіанти контрацепції. Так ви зможете вберегти себе і в майбутньому станете щасливою мамою.

Задати питання на тему
  Схожі статті

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  21 Березня 2024 Загроза викидня на ранньому терміні

  Що таке викидень? Викидень, або мимовільний аборт, – це раптове переривання вагітності на терміні до 22 тижнів, найчастіше пов’язане з […]

  11 Березня 2024 Доплер при вагітності

  Що таке доплер?   Доплер при вагітності – це ультразвукова процедура, яка дозволяє вивчити роботу кровотоку і судин матки, плаценти і […]

  04 Березня 2024 Чому не вдається завагітніти?

  Що робити, якщо пара здорова, але вагітність не настає?  Причин, за якими дівчатам не вдається завагітніти, може бути безліч. Деякі […]

  12 Лютого 2024 Білок у сечі при вагітності

  Контроль наявності білка в сечі проводиться при кожному відвідуванні жіночої консультації протягом всієї вагітності. Якщо визначається білок у сечі вагітної […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок