Головна Блог Екстрена контрацепція. Думка лікаря

Екстрена контрацепція. Думка лікаря

27.04.2021 / Переглядів : 518

Поділитися з друзями:

Не завжди у жінки є можливість подбати про надійної контрацепції заздалегідь, наприклад, за допомогою контрацепції чоловіка. Бувають ситуації, коли доводиться діяти максимально швидко. Саме для таких випадків і розроблена екстрена контрацепція. Її ефективність залежить від того, наскільки швидко після статевого контакту застосувати таблетка.

Як працює екстрена контрацепція?

В основному під контрацепцією на увазі засоби, які використовуються до або безпосередньо під час статевого акту — це презервативи, гормональні таблетки, спіраль та інше. Але на жіночих форумах часто можна почути історії про забуту таблетку, порваний презерватив або про незахищений контакт, який трапився так раптово, що було не до запобігання. Що робити в таких випадках?

Екстрена контрацепція зазвичай містить левоноргестрел. Відповідно до проведених досліджень, прийом такого препарату протягом 72 годин після незахищеного сексу знижує ризик завагітніти до 98-99%.

Гормональна контрацепція допомагає:

 1. Придушити процес овуляції. Так як дозріла яйцеклітина не виходить з фолікула, сперматозоїду просто нікого запліднювати, відповідно вагітність не настає.
 2. Уникнути прикріплення до стінки матки заплідненої яйцеклітини.

Але якщо на момент використання екстреної контрацепції вагітність вже наступила, навіть високі дози гормонів, що містяться в таблетці, будуть безсилими. Саме тому застосовувати такі препарати рекомендується якомога швидше після незахищеного статевого контакту.

Як слід застосовувати екстрену контрацепцію?

Будь-які таблетки від вагітності після статевого акту потрібно прийняти, як можна швидше. Ідеально, якщо це відбудеться протягом перших 24 годин. Через 4 — 5 днів їх ефективність вже буде мінімальною.

Приймати препарат потрібно строго по інструкції, так як у кожної таблетки можуть бути свої особливості прийому. Бажано перед цим проконсультуватися з лікарем. Він зможе підібрати оптимальний засіб, який виявиться ефективним і буде мати мінімальну кількість побічних ефектів.

Приблизно 1 з 100 жінок після прийому таблетки скаржиться на нудоту або блювоту. Якщо блювота відбулася протягом 3 годин після прийому препарату, слід випити ще 1 таблетку. Засоби екстреної контрацепції продаються в аптеці без рецепта.

Ефективність і застосування

Важливо прийняти таблетку не пізніше ніж через 72 години після статевого акту. Ефективність таких препаратів безпосередньо залежить від часу, який минув з моменту незахищеного сексу:

 • протягом першої доби — ефективність досягає 95%;
 • 25 — 48 годин — ефективність становить 85%;
 • 49 — 72 години — показник близько 58%.

Що радить лікар?

Екстрена контрацепція — це безпечний і ефективний спосіб запобігання небажаної вагітності. Але він не повинен бути регулярним, адже метод так і називається — екстрений. Тому приймати таблетки частіше 1 разу на 6 місяців не варто. Якщо вживати такі препарати часто, можливе порушення менструального циклу.

Кожна жінка повинна берегти своє здоров’я і зайвий раз не варто випробовувати його «екстреними таблетками». Якщо ви не готові до дитини, краще звернутися до гінеколога, який запропонує варіанти контрацепції. Так ви зможете вберегти себе і в майбутньому станете щасливою мамою.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  28 Червня 2024 Як визначити овуляцію?

  Визначення дати овуляції важливо в двох випадках: ви використовуєте календарний метод контрацепції або плануєте вагітність. Що таке овуляція? Під терміном […]

  27 Травня 2024 Вагітність при дворогій матці

  Під медичним терміном «дворога матка» мається на увазі вроджений порок розвитку, при якому порожнину матки розпадається на дві частини і […]

  20 Травня 2024 Як підвищити лібідо у чоловіків і жінок?

  «Лібідо» – термін, який набув широкого поширення в прикладній психології, сексології і навіть ендокринології. Як і все, що пов’язано з […]

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  29 Квітня 2024 Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

  Арнольд Кегель широко відомий серед гінекологів своїм винаходом – перинеометром, який дозволяє вимірювати силу м’язів тазового дна. Однак більшість людей […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок