Оцінка гормонального фону

Робота жіночої репродуктивної системи регулюється гормональними факторами. Саме гормональна регуляція є провідною ланкою в реалізації дітородної функції жінки. Існує ряд гормонів, які «зверху» регулюють роботу статевих органів жінки, інші гормони утворюються безпосередньо в статевих залозах — яєчниках. ( «Будова і функція жіночої статевої системи»).

Гормони регулюють кожен етап, необхідний для досягнення вагітності, починаючи від процесу дозрівання яйцеклітини і закінчуючи імплантацією (прикріпленням) плодового яйця в порожнині матки ( “Фізіологія зачаття“).

Відповідно, при гормональних порушеннях змінюється робота жіночої статевої системи і знижується здатність до зачаття.

Одним з важливих етапів обстеження жінки, є оцінка гормонального фону — визначення концентрації в крові певних гормонів з урахуванням фази менструального циклу.

У клінічній практиці, в залежності від мети дослідження визначаються різні гормони.

Гормони гіпофіза

ФСГ — фолікулостимулюючий гормон, є одним з основних гормонів, що регулюють процес росту фолікула (яйцеклітини) в яєчнику.

ЛГ — лютеїнізуючий гормон, забезпечує завершення процесу дозрівання яйцеклітини у фолікулі і овуляцію.

Пролактин — під час лактації стимулює процес утворення молока в молочних залозах. Крім того, пролактин опосередковано впливає на роботу яєчників. Зміна в концентрації тільки цього гормону досить для розвитку безпліддя ( «Гиперпролактинемия»).

ТТГ — тиреотропний гормон, регулює роботу щитовидної залози. Зміни його концентрації є маркером захворювань щитовидної залози.

Гормони щитовидної залози

Гормони щитовидної залози (тироксин – Т 4 і трийодтиронін – Т3) опосередковано беруть участь в регуляції функції яєчників. При захворюваннях щитовидної залози нерідко розвивається безплідність ( «Захворювання щитовидної залози і безпліддя»).

Гормони надниркових залоз

ДЕА-С — гормон є одним з «чоловічих» статевих гормонів, який утворюється в нормі в наднирниках жінки в невеликих кількостях. При підвищенні концентрації цього гормону нерідко виникає порушення роботи яєчників і безпліддя.

Гормони яєчників

Естрадіол — різнобічно впливає на всі жіночі статеві органи. Особливо важлива його роль у розвитку слизової оболонки матки і підготовці її до вагітності.

Прогестерон — цей гормон ще називають «гормоном вагітності», оскільки він забезпечує остаточну підготовку слизової оболонки матки до прикріплення ембріона. Також прогестерон забезпечує оптимальні умови для вагітності, що розвивається.

Тестостерон — в невеликих кількостях утворюється в яєчниках жінки, але його надлишок негативно впливає на процес овуляції і інші функції статевих органів жінки.

 

В оцінці гормонального фону дуже важливим моментом є час проведення аналізу, тобто з урахуванням фази менструального циклу жінки.

Практично всі гормони оцінюються з 1 по 3 дні циклу, тобто під час менструації. Кров на гормон прогестерон здається тільки в другу фазу менструального циклу – на 20-21 день циклу.

Направлення на всі необхідні гормональні дослідження Ви можете отримати на прийомі у лікаря. Після отримання результатів проводиться інтерпретація даних з оцінкою овуляторного статусу та постановкою діагнозу.

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок