Аналізи на гормони: в які дні циклу здавати?

Досить часто лікарі, особливо, гінекологи і репродуктологи, призначають аналізи на гормони, які можуть прояснити причини виникнення ряду проблем зі здоров’ям, у тому числі, – проблем із зачаттям і виношуванням дитини. Також аналізи на гормони слід здати, якщо майбутня мама – старше 35 років.

Дуже часто у дівчат і жінок виникають питання про те, коли і які аналізи слід здавати. Середньостатистичні рекомендації ми наводимо нижче, але, в залежності від особливостей організму жінки, лікар може скоригувати дні, в які слід відправитися в лабораторію.

Крім того, деякі аналізи доведеться повторити кілька разів, щоб зрозуміти динаміку показників і скласти точну картину процесів, що відбуваються в організмі жінки.

Які гормони здаються на початку циклу?

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ). Від нього залежить те, як будуть дозрівати фолікули, без яких неможливе зачаття. Його рівень фіксується на 2-3 день циклу.
Підготовка: відмовитися від надмірно інтенсивних спортивних навантажень за 3 дні до аналізу, виключити стреси; за годину до процедури – не курити.

Естрадіол. Гормон, від якого багато в чому залежить перебіг менструального циклу, дозрівання яйцеклітини. Протягом вагітності естрадіол грає значну роль в збільшенні розмірів матки, паралельно з ростом малюка. Здають його на 6 або 7 день циклу.
Підготовка: відмова від куріння і фізичних навантажень напередодні дослідження.

Тестостерон – гормон, від якого залежить розвиток фолікулів в яєчниках. Здається на 6-7 день циклу.
Підготовка: за 8-12 годин до аналізу треба відмовитися від прийому їжі, можна пити тільки негазовану воду, за добу до аналізу – відмовитися від алкоголю, сигарет, фізичних навантажень.

Пролактин – гормон, що пригнічує вироблення ФСГ; якщо рівень пролактину високий, то фолікули не розвиваються. Рівень гормону відстежують на 7-9 день циклу.
Підготовка: за 8-12 годин до аналізу – відмовитися від прийому їжі (при цьому аналіз здається вранці); за 30 хвилин до здачі крові необхідно дотримуватись повний спокій.

Лютеїнізуючого гормону (ЛГ). Саме від нього залежить дозрівання жовтого тіла і овуляція (при досягненні максимального значення ЛГ). Аналіз здають на 9-12 день циклу.
Підготовка: за 8-12 годин до аналізу не слід їсти, за кілька годин до аналізу – не курити; за 3 дні – відмовитися від підвищених фізичних навантажень, виключити стреси.

Які гормони здаються в другій половині циклу?

Один з найважливіших у справі зачаття гормонів – прогестерон. Саме від його кількості залежить, чи буде вдалою імплантація заплідненої яйцеклітини в порожнину матки, а також те, чи збережеться вагітність, чи буде прогресувати.

Оптимальний термін здачі – 7 днів після овуляції і 5-7 днів до початку менструації (іншими словами, 20-23 дні циклу).

Підготовка: за 8-12 годин до аналізу – відмовитися від прийому їжі (при цьому аналіз здається вранці); дуже важливо повідомити лікаря про всі прийнятих ліках, адже багато хто з них можуть спотворити результат.

Антимюллерів гормон (АМГ) – гормон, який показує оваріальний резерв яєчників. Здається в будь-який день циклу – протягом циклу його значення не змінюється.

Зверніть увагу! У деяких випадках все гормони можна здавати в будь-який день циклу. У таких випадках результати аналізу інтерпретуються лікарем відповідно до того днем ​​циклу, в якому Ви його здавали.

Що треба повідомити медичному персоналу перед здачею аналізу?

Гормони – речовини, на вироблення яких впливають найрізноманітніші чинники. Саме тому слід знати:

 • який у вас день циклу;
 • вагітність і її термін (якщо така є);
 • препарати, які приймаються;
 • наявні в анамнезі операції.

Ціна аналізу на гормони:

Для Харкова – гормональний профіль (ФСГ, ЛГ, естрадіол, пролактин, АМГ, прогестерон) за 1770 грн.

Для Києва – гормональний профіль (ФСГ, ЛГ, естрадіол, пролактин, АМГ, прогестерон) за 2085 грн.

Всі ціни >>>

Аналізи на гормони: в які дні циклу здавати? фото 1

Уточнити подробиці можна за телефонами call-центру:

 •  0 800 50 77 90, 
 •  098 100 76 76, 
 •  066 100 76 76, 
 •  093 100 76 76.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок