FISH-аналіз сперми: що це таке

За статистикою, 50% пар, які лікуються від безпліддя за допомогою передових репродуктивних технологій, стикаються саме з чоловічим фактором. Генетичні аномалії, в тому числі анеуплоїдії хромосом сперми і структурні аберації є однією з основних причин безпліддя серед сильної половини людства.

Звичайний аналіз сперми, що включає вимірювання концентрації сперматозоїдів, їх рухливість, морфологію і присутність інших клітин, є одним з перших тестів, які проводяться в разі проблем із зачаттям з чоловічої сторони. Однак він дає тільки підказки, але для виявлення справжньої причини може знадобитися додаткова оцінка.

Що таке анеуплоїдії?

Анеуплоїдії — найчастіші хромосомні аномалії. Більшість з них є результатом мейотіческіх помилок під час гаметогенного процесу у батьків. У чоловіків ці помилки можуть привести до виробництва сперматозоїдів з числовими аномаліями хромосом, які представляють підвищений ризик передачі поганого генетичного матеріалу потомству.

FISH аналіз сперми

Аналіз хромосомного числа сперматозоїдів проводиться з використанням методу FISH (fluorescent in situ hybridization), завдяки якому фахівці отримують цінну інформацію про якість генетичного матеріалу сперми, що було б неможливим при традиційному аналізі. Відхилення, виявлені при проведенні аналізу, можуть вказувати на безплідність і можливу причину невдалого ЕКЗ.

Метод FISH дозволяє проаналізувати частина хромосом сперматозоїдів, зокрема хромосоми 13, 18, 21, X і Y, які в основному стають причиною викидня і фетальних вад розвитку плоду. Сперма з високим відсотком хромосомно-аномальних сперматозоїдів може також привести до невдалої імплантації або хромосомних аномалій у потомства.

Клінічно цей метод також використовується для оцінки сперми чоловіків, видужуючих після гонадотоксичного лікування. FISH-аналіз є широко використовуваним скринінговим інструментом, використовуваним в консультуванні подружніх пар з важким чоловічим безпліддям. Надаючи повну інформацію, його дані дозволяють подружній парі зробити, часом, складний, але усвідомлений вибір можливих варіантів репродукції.

Здати аналіз FISH сперми можна в Клініці професора Феськова О.М. Всі деталі за телефонами:

  •  0 800 50 77 90, 
  •  098 100 76 76, 
  •  066 100 76 76, 
  •  093 100 76 76, 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок