Гіперпролактинемія і проблеми з зачаттям

Пролактин – один з гормонів, що серйозно впливає на настання вагітності. Саме тому у разі виникнення проблем із зачаттям лікарі призначають аналізи, що дозволяють з’ясувати рівень цього гормону. Враховуючи, що близько 20-25% випадків жіночого безпліддя пов’язані з порушеннями у виробленні пролактину, такий підхід дуже розумний.

Які симптоми підвищеного пролактину (гіперпролактинемії, гиперпролактінемічеського гипогонадизма)?

Спонукати доктора призначити обстеження можуть такі симптоми у звернулася до нього жінки:

 • порушення менструального циклу (нерегулярність місячних або їх ненастання протягом тривалого періоду, відсутність овуляції як такої);
 • проблеми із зачаттям протягом року і більше;
 • тійке зниження лібідо (за умови, що ніяких препаратів, здатних до цього привести, пацієнтка не приймає (серед них — нейролептики, опіати, естрогени);
 • зайву вагу, вугрі, надмірне оволосіння обличчя, грудей, спини.

Рівень пролактину в залежності від фази циклу.

Нормою вважаються наступні показники:

 • 4,5-33 нг / мл, або 136-999 мкМЕ / мл — для фолікулярної фази;
 • 6,3-49 нг / мл, або 190-1484 мкМЕ / мл — для овуляторной фази;
 • 4,9-40 нг / мл, або 148-1212 мкМЕ / мл — для лютеїнової фази.

При цьому інтерпретувати отримані результати самостійно не варто. Краще обговорити їх з лікарем, який повністю в курсі анамнезу пацієнтки.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Відзначимо, що дуже важлива підготовка до аналізу: за 8-12 годин до нього слід відмовитися від прийому їжі, сексу, гінекологічних оглядів, сильних фізичних і психологічних навантажень. Здавати аналіз на пролактин необхідно вранці через 2-3 години після сну, при цьому необхідно виключити куріння щонайменше за 1 годину до здачі.

Щоб переконатися в діагнозі, доктор може рекомендувати здати аналіз двічі, з певним інтервалом.

Як гиперпролактинемия впливає на здатність до дітородіння?

Перш за все, жінці з таким діагнозом складно завагітніти в силу того, що виникають проблеми з овуляцією (пролактин змінює вироблення ЛГ (лютеїнізуючого гормону).

Також гиперпролактинемия змінює роботу яєчників — вони починають виробляти зменшене (і недостатнє для нормального функціонування репродуктивної системи) кількість прогестерону.

А ще відхиляється від норми кількість естрогену в організмі.

Досить часто наступила вагітність мимовільно переривається на ранніх термінах (тобто в першому триместрі). Випадки переривання вагітності, викликаного надмірною виробленням пролактину, у другому триместрі зустрічаються досить рідко.

Також жінки з цим діагнозом потрапляють в групу ризику по розвитку токсикозів і гестозов.

Що ж стосується пологів, то вони, як правило, мало чим відрізняються від цього процесу у здорових жінок. Необхідно знати, що гіперпролактинемія не є абсолютним протипоказанням для грудного вигодовування.

Лікування гіперпролактинемії

Залежно від причин, які викликали дану патологію, лікар призначає лікування. Зазвичай все обмежується консервативним терапевтичним підходом.

Призначають найчастіше агоністи дофаміну, які нормалізують роботу гіпофіза, який відповідає за вироблення пролактину. Курс може тривати від 6 до 24 місяців.

Після завершення прийому препарату більше 70% пацієнток можуть завагітніти.

Якщо ж у лікаря виникають сумніви в тому, чим викликана гиперпролактинемия, то можуть бути призначені додаткові обстеження. Серед них:

 • краніограмми;
 • комп’ютерна томографія;
 • діагностика полів зору, вивчення очного дна;
 • функціональні проби (з метоклопрамідом, ТРГ).

Виходячи з результатів, отриманих в ході комплексного обстеження, призначають лікування, в яке можуть бути включені не тільки медикаменти, але й променева терапія, хірургічні методи.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок