Головна Послуги Аналізи та Діагностика Прохідність маткових труб

Прохідність маткових труб

Вартість послуги
Консультація гінеколога

від330грн

УЗД прохідності маткових труб (ехогістеросальпінгоскопія)

від1700грн

Перевірка прохідності маткових труб є одним з ключових моментів діагностики безпліддя.
Проводиться при підозрі на трубно-перитонеальний фактор безпліддя. Дана патологія виникає при анатомічних змінах в маткових трубах, що призводить до функціональних порушень у вигляді непрохідності маткових труб.
Причинами трубно-перитонеального безпліддя є спайкові процеси і зменшення просвіту маткових труб після перенесених інфекційних захворювань, абортів, операцій на органах малого тазу і черевної порожнини, при ураженні маткових труб ендометріозом.

Методи визначення прохідності маткових труб

Для діагностики даної форми безпліддя в клініці використовуються наступні методи:

Діагностична лапароскопія – пункція передньої черевної стінки з введенням спеціальної оптичної системи в черевну порожнину. Хромогістеросальпінгоскопія (хромогідротубації), яка проводиться під час лапароскопії є найбільш інформативним і достовірним методом дослідження прохідності маткових труб. Процедура заснована на введенні контрастної речовини через порожнину матки в маткові труби, що дозволяє оцінити стан маткових труб, їх прохідність.
Дана методика є «золотим стандартом; у дослідженні прохідності маткових труб і дозволяє, крім діагностики, провести відновлення прохідності труб, візуально оцінити стан органів малого таза, черевної порожнини.
Однак, цей метод дослідження не дає повного уявлення про стан слизової маткових труб. У «Центрі ЕКЗ професора Феськова О.М. ® » поряд з хромогідротубації використовують мікросальпінгоскопію.
Мікросальпінгоскопія – це метод, який заснований на введенні тонкої оптики всередину труби, що дозволяє оцінити стан війчастогоепітелію, вираженість поздовжніх складок і наявність внутрішньотрубних спайок. Особливо важлива така оцінка стану слизової маткових труб для визначення подальшої тактики лікування у пацієнток з трубним фактором безпліддя.
Фертилоскопія – оцінка стану маткових труб і порожнини матки, їх прохідності, наявності спайкового процесу шляхом введення оптичної системи через задній звід піхви. Переваги даної методики полягають у відсутності проколів на передній черевній стінці. Однак, при вираженому спаечном процесі даний метод не використовується, а при необхідності відновлення прохідності маткових труб проводиться лапароскопічна операція.
Ехогістеросальпінгоскопія – введення рідини в порожнину матки і маткові труби через шийку матки з наступною візуалізацією за допомогою ультразвуку.
Ехогістеросальпінгоскопія досить недовга і, зрозуміло, амбулаторна процедура оцінки прохідності маткових труб. Однак, цей метод відрізняється високою частотою помилково-позитивних і хибно-негативних результатів. Помилково-позитивні (при цьому нормальні труби при проведенні ультразвукового дослідження виглядають як непрохідні) результати досягають 25% і можливі внаслідок спазму труб, неправильного заповнення порожнини матки розчином. Частота помилково-негативних висновків (тобто – патології не знайдено), за даними декількох досліджень, дорівнює майже 40%.

Методи оперативного відновлення прохідності маткових труб:

 • Фімбріоліз – звільнення фімбрій від спайок і зрощень.
 • Сальпінголізіс – поділ зрощень навколо труб, ліквідація перегинів і викривлень.
 • Оваріолізіс – роз’єднання спайок в області яєчника.
 • Сальпінгонеостомія – восстановлніе прохідності маткових труб.

Вибір методів лікування при трубному безплідді й визначення їх послідовності в кожному конкретному випадку залежать від таких факторів, як тривалість захворювання, вираженість змін маткових труб, ступінь поширення спайкового процесу, вік і соматичне стан пацієнтки.
Чим менше виражені зміни в малому тазу, тим ефективніше реконструктивні операції.
Ефективність реконструктивно-пластичних операцій підвищується при комплексному підході в лікуванні цієї форми безпліддя і послідовному використанні передопераційної підготовки, оперативних методів лікування та післяопераційної реабілітації.

Переваги клініки

Вартість послуги
Консультація гінеколога

від330грн

УЗД прохідності маткових труб (ехогістеросальпінгоскопія)

від1700грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Виберіть місто
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок