Головна Послуги Безпліддя Процедура ВМІ (внутрішньоматкова інсемінація)

Процедура ВМІ (внутрішньоматкова інсемінація)

Вартість послуги
Консультація репродуктолога з питань лікування безпліддя

від750грн

Консультація репродуктолога з питань лікування безпліддя

від750грн

Консультація онлайн аналітична

950грн

Оплатити онлайн
Процедура інсемінації

від8250грн

Внутрішньоматкова інсемінація – це метод штучного запліднення, який проводиться з метою вирішення проблеми діагностованого безпліддя. Може здатися, що процедура подібна до ЕКЗ, тільки при внутрішньоматковій інсемінації (ВМІ) сім’я вводять за допомогою катетера в шийку матки жінки. Тобто запліднення відбувається максимально наближене до природного методу. Для цього попередньо збирають сім’яну рідину, очищають її і під час овуляції вводять у порожнину матки. Відбувається внутрішньоматкове запліднення яйцеклітини, і настає довгоочікувана вагітність.

Якщо природне зачаття дитини з якихось причин неможливе, тоді перенесення сперми підвищує ймовірність запліднення на 25 – 30%. Залежно від медичного випадку лікар-репродуктолог може порадити використовувати сім’я чоловіка чи донора при чоловічій безплідності.

Показання до інсемінації

Процедура ВМІ дозволяє провести лікування безплідних пар із невідомою причиною безпліддя. Також штучне впорскування сперми показано при різних порушеннях репродуктивної функції, наприклад, з боку жінки причиною є:

 • Густий цервікальний слиз і антиспермальне середовище шийки матки, внаслідок чого сперматозоїди гинуть на етапі проходження цервікального каналу.
 • Порушений овуляторний цикл або цикл з недостатньою кількістю готових до запліднення фолікулів, через що не вдається завагітніти.
 • Рубцева зміна шийки матки, утворена через раніше виконану біопсію або іншу хірургічну маніпуляцію.
 • Алергія на біологічні компоненти сперми, що призводить до почервоніння, печіння, набряку тканин у піхві.

З боку чоловіка найчастіше спостерігаються порушення якісних та кількісних характеристик сперматозоїдів. Чоловічі статеві клітини можуть бути недостатньо рухливими, мати порушення у будові, формі чи розмірах.

Не рекомендується ВМІ тим жінкам, у яких діагностують:

 • ендометріоз тяжкого або середнього ступеня;
 • тяжка форма патології фалопієвих труб;
 • обтяжений анамнез захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

Залежно від причини репродуктивних порушень, метод лікування безпліддя підлаштовують під природний овуляторний цикл або поєднують із гормональною стимуляцією.

Від чого залежить ефективність інсемінації

Перед штучним заплідненням пара обов’язково проходить комплексне обстеження — здає лабораторні аналізи, консультується у репродуктолога, досліджується за допомогою інструментальних методів. Коли планується внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка, тоді також відбувається обстеження — спермограма, аналізи на венеричні захворювання та ЗПСШ.

Результати ВМІ багато в чому залежать від якості передпроцедурної підготовки, що включає низку етапів:

 • Очищення сперми від сторонніх речовин. Усуваються складові, здатні викликати алергію, також в еякуляті матеріалі не повинно бути  низькоякісного семені. Чим вище активність і концентрація сперми, тим кращі результати.
 • Моніторинг чи стимуляція овуляції. Перший варіант використовується при природному овуляційному циклі, який визначається за допомогою спеціальних тестів або трансвагінального УЗД. У другому варіанті для стимуляції овуляції ін’єкційно вводять хоріонічний гонадотропін, що викликає дозрівання однієї або кількох яйцеклітин.
 • Визначення відповідного часу. Зазвичай перенесення семені проводять через день-два після визначення овуляції.

Точну схему проведення внутрішньоматкової інсемінації становить репродуктолог у кожному випадку індивідуально.

Етапи процедури перенесення сперматозоїдів

Тривалість ВМІ становить приблизно 20 хвилин, сам процес впорскування сперми займає приблизно кілька хвилин. Досвідчений лікар виконує процедуру, яка проходить практично безболісно із мінімальним суб’єктивним дискомфортом.

Поетапність внутрішньоматкової інсемінації:

 1. Пацієнтку розташовують на оглядовому столі, ноги ставлять у стремена.
 2. Лікар вводить оглядове дзеркало у піхву.
 3. До катетеру у вигляді довгої тонкої та гнучкої трубки прикріплюють ємність із сім’яною рідиною.
 4. Вводять катетер у піхву, далі через цервікальний канал – у порожнину матки.
 5. По катетеру переміщають ємність зі спермою всередину матки.
 6. Впорскують сім’я та видаляють весь інструментарій.

Після процедури деякий час потрібен на відновлення, після чого за відсутності скарг можна залишити клініку. Перші дні після ВМІ можуть відмічатися невеликі кров’яні виділення. Якщо потрібна консультація гінеколога, варто звернутися до лікаря без зволікань.

Як підготуватися до внутрішньої інсемінації

Важливо приділити особливу увагу психологічному моменту правильно налаштуватися і менше переживати. Якщо планується внутрішньоматкова інсемінація спермою донора, тоді відбувається підбір матеріалу з урахуванням аналізів та суб’єктивних побажань пацієнтки щодо зовнішності, віку, групи крові тощо.

При використанні для ВМІ сперми чоловіка важлива правильна підготовка статевого партнера: потрібно 5 днів перед забором семені утримуватись від близькості, відмовитися від алкоголю, правильно харчуватися, не перенапружуватися фізично та емоційно.

Вартість внутрішньоматкової інсемінації 

Дізнатися вартість інсемінації можна у нашій клініці під час онлайн-консультації репродуктолога. Також можлива безпосередня зустріч із лікарем з питань лікування безпліддя спільно з УЗ діагностикою. ВМІ пов’язана з деякими ризиками, тому важливо не лише дізнатися ціну на внутрішньоматкову інсемінацію, а й підібрати висококваліфікованого фахівця, який допоможе підвищити шанси на вагітність.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Переваги клініки

Тільки за результатами всебічного обстеження і жінки і чоловіка можна з точністю діагностувати причини безпліддя. Це дозволить вибрати ефективну для вас тактику подолання безпліддя. У клініці професора Феськова О.М. ви можете пройти повний цикл: від діагностики причин ненастання вагітності до досягнення результату — вагітності та народження дитини. Лабораторні клінічні та генетичні дослідження, хірургічні методи діагностики та лікування та 26-ти річний досвід у подоланні безпліддя дозволяють домогтися успіху навіть у найскладніших випадках.

Регулярний пошук нових методик та рішень, участь в міжнародних конференціях, публікації в наукових виданнях, підвищення кваліфікації лікарів клініки професора Феськова О.М. дозволяє поєднувати науку і практичні навички. Завдяки новим методам, дослідженням, принципам доказової медицини, ми досягаємо успіху в лікуванні пацієнтів.

Понад 26 років наші лікарі успішно боряться з жіночим і чоловічим безпліддям, руйнуючи міф, що воно нездоланне. Накопичені знання, навички та методики дозволяють лікарям підібрати індивідуальне лікування кожній парі. І до сих пір — кожен випадок унікальний. Ми маємо все необхідне, щоб допомогти вам стати батьками: кваліфіковані фахівці, навички, методики, устаткування та інструменти і те, що безцінне — досвід, завдяки котрому тисячі сімей вже отримали щастя батьківства.

Вартість послуги
Консультація репродуктолога з питань лікування безпліддя

від750грн

Консультація репродуктолога з питань лікування безпліддя

від750грн

Консультація онлайн аналітична

950грн

Оплатити онлайн
Процедура інсемінації

від8250грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвівул. Юлії Здановської, 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковівул. Холодногірська, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок