Ультразвукове дослідження

Ультразвукова діагностика в гінекології, як і в інших напрямках медицини, на сьогоднішній день стала одним з провідних методів дослідження, що обумовлено неінвазивністю і безпечністю методики, її високою інформативністю, відносною простотою і доступністю. Безпека методу зробила її одним з основних в контролі за станом плоду, що розвивається.

Даний метод дослідження дозволяє «побачити» органи малого тазу, об’єктивно оцінити їх структуру і функцію. Причому для проведення цього методу практично відсутня необхідність в спеціальній попередній підготовці. Проведення ультразвукового дослідження не супроводжується хворобливими відчуттями і пошкодженням тканин організму. У зв’язку з цим цей метод отримав широке значення в гінекології і на сучасному етапі застосовується як скринінговий, тобто практично для всіх пацієнток, які проходять обстеження при безплідді.

Коли застосовується ультразвукове дослідження?

Ультразвукова діагностика дозволяє виявити:

  • захворювання матки — пухлини доброякісні та злоякісні, аденоміоз, гіперплазію ендометрія (потовщення слизової оболонки матки) і поліпи, спайки в порожнині матки;
  • захворювання яєчників — кісти, ендометріоз ( «Ендометріоз»), рак яєчників;
  • аномалії розвитку внутрішніх статевих органів — подвоєння матки, перегородку в матці;
  • захворювання маткових труб — запальні процеси, пухлини;
  • позаматкову вагітність;
  • внутрішньоматкові контрацептивні засоби.

За допомогою УЗД можна проконтролювати зростання фолікула, що сталася овуляцію, визначити товщину ендометрія.

Принцип методу

Метод УЗ діагностики заснований на розходженні швидкостей поширення ультразвуку в різних за фізіологічними властивостями середовищах (тканинах) організму. Ультразвук це хвилеподібне поширення коливання частинок матеріального середовища з частотою вище 2000 Гц (що вище порога, сприйманого людським вухом). Отримане зображення виникає в результаті відображення ультразвуку від структур органу.

Поширення ультразвукової хвилі залежить від акустичних властивостей досліджуваних тканин, кожна з яких має певний опір. Найменшим опором в організмі людини мають рідкі середовища і найбільшим — кісткова тканина. Виходячи з цього, рідина вважається ідеальним середовищем для поширення ультразвукових коливань, що визначає необхідність наповнення сечового міхура для гарної візуалізації органів малого таза.

Як проводиться ультразвукове дослідження?

Ультразвукове дослідження може проводитися безпосередньо через передню черевну стінку або через піхву. При огляді органів через черевну стінку обов’язковою умовою є наявність наповненого сечового міхура.

У гінекологічній практиці основним методом ультразвукової діагностики є трансвагінальне дослідження (через піхву). При цьому немає необхідності в наповненні сечового міхура і органи малого тазу можна розглянути більш детально. Тому УЗД через піхву є найкращим методом ультразвукового дослідження.

Ультразвукове дослідження проводиться при першому прийомі у лікаря репродуктолога. Надалі частота УЗ досліджень залежить від виявленої патології, необхідності в контролі стану внутрішніх статевих органів.

Провести ультразвукове дослідження органів малого тазу у жінок можна в Клініці професора Феськова О.М. в тому числі на апаратах експертного класу Voluson E8 для УЗД в Харкові і Samsung Medison в Києві.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок