Визначення гормонального фону

Для визначення повноцінності гормонального фону ваш доктор, швидше за все, обов’язково призначить вам здати кров на гормони.
Гормони — це високоактивні речовини, що виробляються залозами внутрішньої секреції. Саме гормони є основною ланкою в побудові і реалізації дітородної функції жінки і чоловіка. І відбувається це через систему гіпоталамус-гіпофіз-яєчники.
При порушенні роботи однією зі складових системи змінюється вся робота репродуктивної системи, і, отже, знижується здатність до зачаття.
Саме тому одним з важливих критеріїв обстеження жінки є оцінка її гормонального фону — визначення в крові концентрації певних гормонів з урахуванням фази менструального циклу.

Аналіз на гормони здається в ранкові години на порожній шлунок.

У клінічній практиці перевіряються і мають значення в зв’язку з безпліддям наступні статеві гормони.

ФСГ — фолікулостимулюючий гормон.

У жінок ФСГ є одним з основних гормонів, що регулюють процес росту фолікула (яйцеклітини) в яєчнику і освіту естрогену під впливом якого в матці зростає ендометрій. Максимальний рівень ФСГ виявляється в середині циклу, що призводить до овуляції. Цей гормон здається на 3-7 (залежно від мети дослідження) дні циклу. Для визначення можливості зростання фолікула ФСГ здається на 5-8 дні.

У чоловіків ФСГ є основним стимулятором росту сім’явиносних канальців. ФСГ збільшує концентрацію тестостерону в крові, забезпечуючи тим самим процес дозрівання сперматозоїдів. Так трапляється, коли яєчка чоловіка маленькі або постраждали від якоїсь операції або інфекції. Для чоловіків це один з чотирьох основних статевих гормонів, порушення виділення яких, призводить до порушення репродуктивної функції (інші три: ЛГ, тестостерон і пролактин)

ЛГ — лютеїнізуючий гормон.

У жінок забезпечує завершення процесу дозрівання яйцеклітини у фолікулі і овуляцію. Так само ЛГ забезпечує секрецію естрогенів і утворення жовтого тіла. У циклі у жінок пік концентрації ЛГ припадає на овуляцію, після якої рівень гормону падає і «тримається» всю лютеиновую фазу на більш низьких, ніж в фолікулярній фазі, значеннях. Це необхідно для того, щоб функціонувало жовте тіло в яєчнику. Під час вагітності концентрація ЛГ знижується. Здається також як і ФСГ на 3-8 д.ц.

У чоловіків, стимулюючи утворення глобуліну, що зв’язує статеві гормони, ЛГ підвищує проникність сім’яних канальців для тестостерону. Тим самим збільшується концентрація тестостерону в крові, що сприяє дозріванню сперматозоїдів.

Одним з досить значущих критеріїв при обстеженні на предмет безпліддя важливо співвідношення ЛГ і ФСГ. У нормі до настання менструації воно дорівнює 1, через рік після настання менструацій — від 1 до 1.5, в періоді від двох років після настання менструацій і до менопаузи — від 1.5 до 2.

Пролактин.

Пролактин бере участь в овуляції, стимулює лактацію після пологів. Тому може пригнічувати утворення ФСГ в «потрібних цілях» при вагітності та в непотрібних в її відсутність. При підвищеному або пониженому вмісті пролактину в крові фолікул може не розвиватися, в результаті чого у жінки не відбудеться овуляція. Зміна в концентрації тільки цього гормону досить для розвитку безпліддя.

Для визначення рівня цього гормону важливо зробити аналіз в 1 і 2 фазу менструального циклу соворо на пустий шлунок і тільки вранці. Безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою близько 30 хвилин, оскільки пролактин є гормоном стресу і хвилювання або невелике фізичне навантаження здатні вплинути на його рівень. У лютеїнову фазу рівень пролактину вище, ніж в фолікулярну.
Підвищення рівня пролактину у чоловіків здатне порушувати статеву функцію.

Естрадіол.

Кров на вміст цього гормону здають протягом усього менструального циклу. Він надає різнобічну дію на всі жіночі статеві органи. Особливо важлива його роль у розвитку слизової оболонки матки і підготовці її до вагітності. Цей гормон секретируются дозріваючим фолликулом, жовтим тілом яєчника, наднирниками і навіть жировою тканиною під впливом ФСГ, ЛГ і пролактину. У жінок естрадіол забезпечує становлення і регуляцію менструальної функції, розвиток яйцеклітини. Овуляція у жінки настає через 24-36 годин після значного піку естрадіолу. Після овуляції рівень гормону знижується, виникає другий, менший за амплітудою, підйом. Потім настає спад концентрації гормону, що триває до кінця лютеїнової фази.

Прогестерон.

Цей гормон ще називають «гормоном вагітності», оскільки він забезпечує остаточну підготовку слизової оболонки матки до прикріплення ембріона. Також прогестерон забезпечує оптимальні умови для вагітності, що розвивається.
Цей гормон важливо перевірити на 19-21 день менструального циклу.

Тестостерон.

Цей гормон можна перевірити і у чоловіка і у жінки в будь-який день. Тестостерон потрібен обом, але є чоловічим статевим гормоном. У жіночому організмі тестостерон секретується яєчниками і наднирниками. Перевищення нормальної концентрації тестостерону у жінки може стати причиною неправильної овуляції і раннього викидня, і максимальна концентрація тестостерону визначається в лютеїнової фазі і в період овуляції.

У чоловіка зменшення концентрації тестостерону обумовлює, як правило, недолік чоловічої сили і зниження якості сперми.

ДЕА-сульфат

— гормон є одним з «чоловічих» статевих гормонів, який утворюється в нормі в наднирниках жінки в невеликих кількостях. При підвищенні концентрації цього гормону нерідко виникає порушення роботи яєчників і безпліддя. ДЕА-сульфат гормон можна перевірити і у чоловіка і у жінки в будь—який день. Він також потрібен організмам подружжя, але в різних пропорціях.

Гормони щитовидної залози

(тироксин — Т 4 і трийодтиронін — Т3) опосередковано беруть участь в регуляції функції яєчників. При захворюваннях щитовидної залози нерідко розвивається безплідність

Т3 вільний (Трийодтиронин вільний)

виробляється фолікулярними клітинами щитовидної залози під контролем тиреотропного гормону (ТТГ). Є попередником більш активного гормону Т4, але має власне, хоча і менш виражене, ніж у Т4 дією. Кров для аналізу береться пустий шлунок в будь-який день циклу. Безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою близько 30 хвилин.

Т4 (Тироксин загальний).

Цей гормон, підвищуючи швидкість основного обміну, збільшує теплопродукцію і споживання кисню всіма тканинами організму, за винятком тканин головного мозку, селезінки і яєчок. Рівень гормону у чоловіків і жінок в нормі залишається відносно постійним протягом усього життя. Однак в деяких районах часто спостерігається зниження активності щитовидної залози, що може призводити до серйозних відхилень у власному здоров’ї і здоров’ї майбутньої дитини.

ТТГ (тиреотропний гормон)

регулює роботу щитовидної залози. Зміни його концентрації є маркером захворювань щитовидної залози. Здається в будь-який день циклу.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок