Причини чоловічого та жіночого безпліддя

Причини безпліддя

В одному з медичних підручників є одне мудре зауваження: «якщо регулярне статеве життя без протизаплідних засобів протягом року не завершилася вагітністю, можна поставити діагноз безпліддя і почати обстеження». Напевно, його автори все ж «переборщили». Хіба Мало що! Дорослі люди розуміють, що все відбувається раптово. Або не відбувається ні за яких обставин. Але в будь-якому випадку варто звернутися до лікаря.

Велика частина гінекологів вважає безпліддя не хворобою, тому як воно зустрічається і у абсолютно здорових людей. Але незважаючи на це, від безпліддя лікують. Буває, що дуже довго, роками. І найчастіше лікування чоловічого і жіночого безпліддя призводить до довгоочікуваної вагітності. Для призначення лікування спочатку необхідно виявити причини безпліддя.

Таким чином безпліддя-це не хвороба, не здоров’я, це якесь особливе стан. І напевно не безнадійне. Ще однією особливістю цього стану є те, що безпліддя не розглядають тільки або як жіноче, або як Чоловіче. Більш справедливо віднести його до обох подружжя і назвати безплідним шлюбом. Головним завданням лікарів при виявленні причин безпліддя є визначення головного “винного”. Це не просто, тому як приблизно в кожному третьому випадку «винні» обоє з подружжя. Або зовсім ніхто не винен. І хоча безпліддя – не хвороба, до нього все ж застосуємо тезу «хворобу легше запобігти, ніж вилікувати».

Хто винен?

Запідозрити прийдешні проблеми із зачаттям у дівчини можна вже в ранньому віці. Рання (до 10 років) менструація або пізня (після 16 років). Рясна менструація (більше тижня) або дуже мізерна (тривалість 1-2 дні). Або нерегулярна. Або болюча. Для дівчаток дуже небезпечні інфекційні запалення мозкових оболонок і черепно-мозкові травми. А ще вірусні інфекції: грип, краснуха, кір. Наслідком вірусного розбою в організмі дівчинки можуть стати порушення, що стають причиною збоїв в ритмі менструацій, що може стати причиною безпліддя. Хронічний тонзиліт (гнійне запалення мигдалин) може зовсім привести до того, що яєчники не зможуть виробляти достатню кількість гормонів.

Дівчатам не слід експериментувати з дієтами, так як разом з жировою тканиною можуть пропасти і менструації. Лікарі стверджують, що жирова тканина є головним накопичувачем гормонів. Ще одним наслідком голодовок стає зменшення розмірів матки і яєчників — причина маткового безпліддя. Таким чином, причини безпліддя у жінок можуть бути дуже різноманітні.

У разі, коли у жінки ніколи не наступала вагітність, говорять про первинне безпліддя, а якщо була хоч одна вагітність — про вторинне (вторинне безпліддя).

Для чоловіка первинне безпліддя означає, що ні в однієї з його сексуальних партнерок не настала вагітність. Вторинним називають безпліддя, коли від цього чоловіка настала хоча б одна вагітність.

Щоб ця проблема не здавалася занадто простою, давайте проведемо невеликий екскурс в” велику ” медицину. За класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я є 16 причин чоловічого безпліддя і 22 причини жіночого безпліддя.

Причини жіночого безпліддя

Жіноче безпліддя існує декількох типів жіночого безпліддя. Розглянемо найпоширеніші причини жіночого безпліддя. У разі, коли порушений гормональний механізм, керівний овуляцією, не відбувається розриву фолікула, яйцеклітина не може вийти з яєчника і потрапити ні в фаллопієву трубу, ні в матку — ендокринна (або гормональна) форма безпліддя. При відсутності або непрохідності обох маткових труб, а також утрудненому Русі яйцеклітини по трубах – трубна форма безпліддя. Анатомічні дефекти матки, вроджені або придбані, також можуть стати причиною, що викликала безпліддя. В такому випадку говорять про матковій формі безпліддя.

Причини чоловічого безпліддя

Чоловіче безпліддя — жінка здорова, а якісні характеристики сперми у чоловіка знижені. Існують різні причини чоловічого безпліддя. Наприклад, сперматозоїди рухаються “ліниво” або взагалі нерухомі, недостатня кількість сперматозоїдів або їх повна відсутність. Список причин “поганого” поведінки сперматозоїдів досить великий: це простатит, різноманітні інфекції, генетичні порушення. Пересуванню сперматозоїдів з яєчок можуть перешкодити якісь перешкоди. Наприклад, це може бути спайка або рубець, звуження або відсутність будь-якої ділянки сім’явивідного каналу. Буває, що безпліддя з’являється внаслідок травми яєчка. Імунна система починає розглядати сперматозоїдів як чужинців і виробляє до них антитіла. І це далеко не весь список причин чоловічого безпліддя.

Не винен ніхто

Безпліддя називають імунологічним в разі, коли у пари не знаходять ніяких патологій, крім, наприклад, несумісності слизу матки і сперматозоїдів чоловіка. Або якесь “неясне” безпліддя, коли лікарі просто не можуть знайти причину безпліддя і починають грішити на психіку і статеві відносини. Або на підсвідомість — ніби в “глибині душі” жінка не хоче дитини. В такому випадку, крім усього, буває дуже корисна допомога психолога.

Буває, що жінка лікується від безпліддя всіма можливими способами, але при всьому цьому не живе статевим життям. Або в силу гігієнічних міркувань спринцюється після статевого акту і приймає протизаплідні засоби. Такі випадки можуть здатися курйозами, але вони присутні в лікарській практиці. Серед пацієнток іноді зустрічаються навіть незаймані, соромляться зізнатися в цьому лікарям.

Що робити?

Але ось отримано діагноз безпліддя. І, ймовірно, доведеться присвятити довгі роки виснажливим, а то й болісним процедурам. Що ж робити? Не панікувати! У нашому розпорядженні сучасні методи лікування чоловічого і жіночого безпліддя. Діти з пробірки — вже давно не фантастика. Як і сурогатні мами з банками донорської сперми. Коли у чоловіка є хоч один-єдиний “здоровий” сперматозоїд, його зуміють звести з яйцеклітиною.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок