Warning: Undefined array key "HTTP_USER_AGENT" in /home/admin/web/feskov.ua/public_html/wp-content/themes/feskov/functions.php on line 385

Визначення фолікулярного резерву

Що таке фолікулярний резерв?

З віком кількість дозріваючих фолікулів в яєчниках зменшується, що веде до порушення процесу дозрівання самої яйцеклітини. Як правило, ступінь зменшення фолікулів в яєчнику порівняна з віком жінки, але в деяких випадках такого зв’язку немає. Тому, дуже важливим є визначення запасу фолікулів в яєчниках — фолікулярного резерву.

Сам термін «фолікулярний резерв» тісно пов’язаний з фертильністю жінки, тобто здатністю її організму до зачаття. Чим більше кількість фолікулів в яєчниках, тим вище шанси для зачаття при лікуванні безпліддя. І навпаки — низький фолікулярний резерв знижує шанси на вагітність.

Методи оцінки фолікулярного резерву

Так як хронологічний вік жінки — єдиний, найбільш важливий фактор в прогнозі репродуктивного потенціалу подружньої пари, віковий фактор часто визначає метод лікування безпліддя ( «Вік і безпліддя»). Однак, в ряді випадків, віковий фактор не є провідним у виборі тактики лікування безпліддя.

У клінічній практиці виділяють активні і пасивні методи визначення фолікулярного резерву. Мета обох підходів полягає в отриманні інформації щодо кількості фолікулів (яйцеклітин) в яєчниках жінки.

Пасивні методи

Гормональні дослідження
Як правило, з віком жінки і зменшенням запасу фолікулів в яєчниках відбувається підвищення виділення фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) гіпофізом. Підвищення в крові ФСГ спостерігається приблизно за 5 років до менопаузи.

Визначення концентрації цього гормону в 1-3 дні менструації є одним з провідних методів визначення фолікулярного резерву. Відомо, що концентрація ФСГ є одним з прогностичних ознак результату контрольованої стимуляції яєчників в програмі ЕКЗ — чим вище концентрація ФСГ, тим менш сприятливий прогноз на вагітність. Крім того, при високій концентрації цього гормону знижується якість яйцеклітин і їх здатність до запліднення.

Визначення концентрації інгібіну в 1-3 день менструального циклу.

Ультразвукове дослідження
Зменшення фолікулярного резерву означає, що зменшується кількість фолікулів в яєчниках. При проведенні УЗД оцінюється структура яєчників, визначається їх обсяг, визначається кількість фолікулів.

Особливо важливим є проведення УЗД перед лікуванням методом ЕКЗ. Чим менше число фолікулів в яєчниках, тим менша кількість яйцеклітин може бути отримано при проведенні програми ЕКЗ і нижчі шанси на вагітність.

Активні методи

Активні методи включають проведення різних фармакологічних проб. При цьому застосовуються лікарські препарати, які викликають зростання фолікулів в яєчниках. На підставі кількості зростаючих фолікулів, темпів їх зростання, гормональних змін в процесі проведення проби робиться висновок про резерв яєчників.

Вибір того чи іншого методу визначення фолікулярного резерву вирішується лікарем на прийомі виходячи з Вашого віку, діагнозу, тривалості безпліддя, результатів проведених попередніх досліджень.

Крім того, перераховані вище фактори, включаючи результати визначення фолікулярного резерву, визначають найбільш оптимальний метод лікування безпліддя, який може бути запропонований Вашій парі.

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок