Криптозооспермія та безпліддя

Останнім часом проблема безпліддя стає справжнім бичем у всьому світі. У ситуації, коли в сім’ї, незважаючи на всі спроби завести дитину, жодна з них не закінчується успіхом, причина криється в порушенні фертильності у одного з подружжя. У більшості випадків прийнято говорити про жіноче безпліддя, однак, не варто бути настільки категоричними: чоловіче безпліддя також має місце бути. Тому для встановлення діагнозу безпліддя парі необхідно пройти додаткові аналізи та обстеження.

За статистикою у кожного п’ятого чоловіка з порушенням фертильності виявлено захворювання криптозооспермія, яке характеризується тим, що в еякуляті чоловіка спостерігається вкрай низька кількість статевих клітин. Про це захворювання, причини його появи, симптоматиці і методах лікування піде мова далі.

Причини криптозоосперміії

Як і у більшості захворювань чоловічої репродуктивної системи, причинами виникнення і подальшого розвитку криптозооспермії є наступні:

 • травми пахової області і мошонки;
 • статеві інфекції;
 • порушення гормонального фону;
 • свинка, перенесена в старшому віці;
 • захворювання статевих придатків;
 • тривалий вплив шкідливих звичок (алкоголь, куріння) і зовнішніх факторів (шкідливе виробництво);
 • радіоактивна дія на організм;
 • генетичні відхилення;
 • пошкодження або непрохідність сім’явивідних шляхів.

Симптоми криптозооспермії

Як правило, ніяких характерних симптомів криптозооспермія не має. У більшості випадків, чоловіки можуть почати здогадуватися про проблеми з їх боку, після того, як вичерпані всі методи перевірки фертильності жінки.

Тому при будь-якій підозрі на безпліддя за консультацією до лікаря варто звертатися обом партнерам, а не тільки представницям прекрасної статі.

При криптозооспермії ерекція і можливість проведення нормального процесу сполучення залишається без видимих змін, ніяких зовнішніх проявів не спостерігається, також відсутні больові відчуття або інші дискомфортні прояви типу свербіння або печіння в районі статевого члена.

Якраз через те, що ніяких видимих проявів не спостерігається, встановити діагноз можливо лише після проведення спеціального аналізу.

Діагностика криптозооспермії

Для діагностики криптозооспермії використовуються лабораторні методи, зокрема, здача спермограми. Для підтвердження діагнозу спермограма здається 2-3 рази, при цьому необхідно дотримання наступних умов:

перед здачею аналізу рекомендується утримання від статевих контактів протягом 3-4 днів;
протягом цього ж терміну утримання від вживання алкоголю, куріння і прийому лікарських препаратів;
протягом такого ж терміну утриматися від відвідування сауни, лазні та інших термальних процедур, а також уникати довгострокового впливу ультрафіолетового випромінювання.

У випадках, коли визначено, що сім’явивідні шляхи частково або повністю непрохідні, рекомендовано проведення біопсії придатків яєчок.

Криптозооспермія може супроводжуватися іншими захворюваннями репродуктивної системи, і всі вони вимагають грамотного лікування.

Лікування криптозооспермії

Як правило, якщо у чоловіка встановлений діагноз криптозооспермія, ймовірність зачаття близька до нуля. Для того щоб чоловік зміг здійснити зачаття природним шляхом і необхідне проведення лікування криптозоомсперміі, однак, його успішність залежить від багатьох факторів і умов.

Іноді залишається єдиний вихід – штучне запліднення або ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). Варто враховувати, що в разі відсутності у пацієнта своїх рухливих здорових сперматозоїдів, для штучного запліднення можуть бути використані донорські статеві клітини.

У разі виявлення криптозооспермії на початковому етапі, шанси на успіх лікування досить високі. Як згадувалося вище, криптозооспермія супроводжується і іншими захворюваннями, а тому вибір методів лікування і проведення терапії будуть визначені з урахуванням цього. Якщо встановлено, що причиною криптозооспермії є інфекційне захворювання, то призначається курс лікування антибіотиками або іншими препаратами, які допоможуть впоратися зі збудником інфекційного захворювання.

Коли причиною розвитку криптозооспермії є варикоцеле, рекомендовано проведення хірургічного втручання.

Чималий вплив на успішність лікування має відмова від шкідливих звичок, ведення здорового способу життя, а також корекція раціону харчування, спрямована на скорочення або повне виведення з нього продуктів, що сприяють підвищенню холестерину.

Після проведення курсу лікування пацієнт знову здає спермограму і оцінюються необхідні показники. Якщо на підставі результатів аналізу зроблено висновок про неспроможність лікування, то лікарі рекомендують скористатися методами штучного запліднення. Однак і тут зачаття з першого разу ніхто не гарантує, за статистикою всього третина з подружніх пар, які виявили бажання зачати дитину штучним шляхом, змогли стати щасливими батьками відразу ж.

Таким чином, криптозооспермія-це аж ніяк не вирок, сучасна медицина зможе знайти вихід і дозволить подружжю пізнати радість материнства і батьківства.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок