Головна Енциклопедія Енциклопедія ЕКЗ - Перед ЕКЗ Скарифікація ендометрія (скретчинг)

Скарифікація ендометрія (скретчинг)

Скретчинг ендометрія – один з етапів підготовки до ЕКЗ. Цю процедуру настійно рекомендують, коли товщина слизової матки не відповідає нормі і / або попередні спроби перенесення ембріона не увінчалися успіхом. У цій статті розглянемо докладніше, за яких результати обстежень ендометрія показана скарифікація і як вона проводиться.

Суть методу

Процедура скарификации полягає в нанесенні декількох подряпин на ендометрій незадовго до перенесення ембріона в програмі ЕКЗ (в циклі, що передує переносу, на 21 день циклу). В результаті невеликих ушкоджень слизової оболонки матки в жіночому організмі запускаються біологічні процеси з відновлення тканини, поліпшується кровотік і підвищується имплантационная здатність.

Імовірність настання вагітності після скарификации ендометрія значно збільшується. Побічних ефектів від проведення процедури у пацієнток нашої клініки зафіксовано не було.

В яких випадках призначають процедуру

На скретчинг відправляють після невдалих спроб перенесення ембріона в протоколі ЕКЗ. Це пояснюється тим, що перешкодою до настання вагітності часто стають саме патології ендометрія. Обстеження та лікування цієї тканини приділяють підвищену увагу при підготовці до процедур допоміжних репродуктивних технологій. Перед ЕКЗ проводять якісний аналіз слизової оболонки матки лабораторними методами і оцінюють її товщину за допомогою УЗД. У нормі до моменту підсадки ембріона вона повинна бути в межах від 9 до 11 мм. Якщо ендометрій товщі 14 мм або тонше 8 мм, шанси завагітніти значно знижуються. Поліпшити ситуацію допомагають додаткові процедури, в тому числі і скретчинг.

Як проходить процедура

Скарифікація ендометрія проходить безболісно: ні наркоз, ні знеболюючі не потрібні. Її тривалість – до 10 хвилин. Процедура проводиться в амбулаторних умовах, госпіталізація не потрібна.

Для скретчинга лікар вибирає найбільш підходящий день циклу. Якщо протипоказань немає, в призначений день виконують маніпуляції:

  • Пацієнтку розміщують на гінекологічному кріслі.
  • У порожнину матки вводять скарифікатор. Розширювачі при цьому не потрібні з огляду на малого діаметру інструменту.
  • Потім проводиться скарифікація ендометрія.

 

Після процедури можливі нерясні кров’янисті виділення і легкий спазм внизу живота. Це варіант норми і такі симптоми, як правило, проходять самі.

Протипоказання

Скретчинг, та й саму процедуру ЕКЗ доведеться перенести в разі виявлення запалень в цервікальному каналі, а також при збоях в мікрофлорі піхви.

Відносними протипоказаннями також є такі стани:

  • підвищення температури;
  • гостра фаза хронічних захворювань;
  • слабкість, нездужання.

 

Позитивний ефект від проведення процедури багато в чому залежить від загального стану здоров’я пацієнтки, її імунної системи і впливу факторів зовнішнього середовища.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок