Вдала підготовка до ЕКЗ

Зміст

Процедура ЕКЗ сьогодні — це реальний шанс для багатьох пар стати щасливими батьками. Навіть, коли вже пройдено безліч досліджень, результатом яких став невтішний діагноз — «безпліддя», впадати у відчай не треба, лікар може запропонувати ефективну процедуру. Йдеться про екстракорпоральному заплідненні.

Початок підготовки до процедури

Підготовка до ЕКЗ включає в себе багато етапів, як для чоловіка, так і для жінки. Перший етап починається за 2—3 місяці перед процедурою, і він мало відрізняється від підготовки до звичайної вагітності, яка настає природним шляхом.

Завдання жінки — підготувати організм до 9 важливим місяців роботи, а чоловік повинен подбати про якість свого біологічного матеріалу.

Первинна підготовка до ЕКЗ для жінок включає наступні показники:

 • Необхідно відмовитися від куріння і вживання алкоголю. Вміщені канцерогенні речовини в сигаретах впливають на гормональний фон, знижують вироблення необхідного під час вагітності гормону естрадіолу. Естрадіол відповідає за дозрівання фолікулів, готує ендометрій до впровадження заплідненої яйцеклітини. Під час вагітності контролює розвиток плода, при низькому рівні естрадіолу відбувається завмирання ембріона. Алкоголь також негативно впливає на всю репродуктивну систему.
 • Правильне харчування — важливий момент підготовки. При вагітності дитина «висмоктує» з мами все корисні речовини, і якщо їх буде недостатньо, то страждати буде і жіночий організм, і сам плід. Бажано «накопичити» корисні речовини заздалегідь, тим самим буде виключена їх нестача в подальшому.
 • Фолієва кислота потрібна ембріону з самого першого дня, вона відповідає, в першу чергу, за формування нервової трубки. При нестачі цієї речовини виникають дефекти і патології часом несумісні з життям, тому майбутній мамі призначають даний препарат ще до вагітності, з метою перестраховки.
 • Варто відмовитися від купання у відкритих водоймах, в них легко підхопити інфекцію. В крайньому випадку, лікарі радять жінці перед плаванням скористатися звичайним гігієнічним тампоном, а після вставити свічку Гексикон, вона має дезінфікуючі властивості, вбиває безліч бактерій.

 

Якщо парі не потрібні послуги донора сперми, то чоловік теж повинен готуватися до майбутнього зачаття.

Підготовка до ЕКЗ для чоловіків полягає в наступному:

 • Алкоголь і куріння впливають на якість сперми, приводячи до деформації і малорухомості сперматозоїдів. Оновлюється насіннєва рідина один раз в 2-3 місяці, саме за цей час слід відмовитися від шкідливих звичок — це знизить ризик патології сперматозоїдів.
 • Необхідно відмовитися від прийняття гарячих ванн, походів в лазню і сауну. Високі температури тимчасово знижують фертильність чоловіків. В середні віки існував спосіб запобігання — чоловік сидів в гарячій ванні 20-30 хвилин, після цього протягом 2-3-х місяців жінки від нього не вагітніли.
 • Перед здачею сперми потрібно виключити інтимні стосунки. Лікарі стверджують, що стриманість збільшує кількість і покращує якість біологічного матеріалу.

 

Аналізи чоловіка перед ЕКЗ

Обстеження перед ЕКЗ для чоловіка включає здачу аналізів еякуляту і виявлення інфекції.

Головне дослідження — спермограма, яка проводиться за кількома параметрами. Якість сперми визначається наступними факторами:

 • Кількість сперматозоїдів, їх рухливість.
 • Обсяг еякуляту, колір, в’язкість.
 • Наявність умовно-патогенних бактерій і мікроорганізмів.
 • Оцінка кислотно-лужного середовища та ін. показники

Актуальний цей аналіз 3 місяці, потім спермограмму можуть призначити повторно. Перед здачею діє кілька правил — утримання від сексу (3-5 днів), відмова від лазні, сауни і ванни, крім того, заборонено приймати лікарські препарати без попереднього узгодження з лікарем.

Обстеження перед ЕКЗ може включати в себе мазки (методом ПЛР). Перевіряють наявність деяких типів вірусу папіломи, герпесу, уреаплазмоза, хламідіозу, цитомегаловірусу, мікоплазми.

Ряд цих захворювань не вилікувати повністю, завдання лікарів – приспати бактерії, довести недугу до ремісії. Найчастіше ці хвороби заважають настанню вагітності і є причиною безпліддя.

Мазок береться з уретри, сперми. Перед аналізом доктор рекомендує протягом доби не вступати в інтимні стосунки. Якщо чоловік недавно проводив лікування антибіотиками, то результат визнається недійсним. Потрібно почекати 10-14 днів і тільки потім здавати аналіз на інфекції.

Крім того, чоловікові призначається бактеріологічний посів з уретри на наявність трихомоніазу.

Крім цих аналізів, обстеження перед ЕКЗ може включати в себе і інші дослідження — це вирішується в кожному окремому випадку лікуючим лікарем. Якщо лікарі не влаштує якість спермограми, чоловікові порадять звернутися за консультацією до андролога, що спеціалізується на подібного роду проблеми. У тому випадку, коли за плечима вже були невдалі спроби ЕКЗ, призначається глибоке генетичне обстеження.

Аналізи жінки перед ЕКЗ

Обстеження перед ЕКЗ для майбутньої мами досить ретельне і глибоке. Жінці треба буде пройти ряд серйозних підготовчих етапів, гормональну терапію, а після 9 місяців виношувати дитину.

В першу чергу, здається кров на захворювання — ВІЛ-інфекції, сифіліс, гепатити групи В і С.

Обов’язковий список на TORCH-інфекції, куди входить цитомегаловірус, краснуха, герпес, токсоплазмоз та інші. Перехворівши такими захворюваннями один раз, організм виробляє антитіла, завдяки яким повторному зараженню неможливо. Якщо одна з цих хвороб вперше з’являється під час виношування, лікар може наполягати на штучне переривання вагітності, так як ці недуги часто ведуть до непоправних ускладнень у плода. Аналіз на TORCH-інфекції дозволить з’ясувати, до яких захворювань у жінки вироблені антитіла.

Обов’язкові аналізи для жінок в період підготовки до ЕКЗ:

 • Мазок на ступінь чистоти з піхви необхідний для виявлення жіночої флори.
 • Бактеріологічний посів з піхви, уретри і цервікального каналу.
 • Цитологія шийки матки призначається з метою вивчення епітелію.
 • Гормональні дослідження, кров можна здавати у певні дні циклу. Перевіряють рівень жіночих і чоловічих гормонів, а також гормонів щитовидки.
 • Перевірка згортання крові — коагулограма.
 • УЗД матки і придатків в період передбачуваної овуляції або на початку циклу.

 

Додатково може бути призначений мазок з піхви на інфекції, який визначає наявність хламідій, мікоплазм, ВПЛ і герпесу. Лікар може порадити пройти аналіз після менструації, саме тоді у флорі спостерігається максимальна кількість шкідливих бактерій.

Обов’язкові аналізи перед програмою ЕКЗ для пари (Наказ МОЗ України №787 від 09.09.2013)

Етапи ЕКЗ

Перш ніж вагітність настане, жінці треба буде пройти ряд етапів процедури ЕКЗ — це:

 1. Стимуляція овуляції.
 2. Пункція фолікулів.
 3. Запліднення яйцеклітини сперматозоїдом.
 4. Вирощування заплідненої яйцеклітини в лабораторних умовах.
 5. Підсадка ембріона.

 

Перший етап

Стимуляція овуляції — триває приблизно 10 днів. В цей час призначаються гормональні препарати. Важливо правильно вводити призначені лікарем препарати! Дотримуватися дозування і час. Цей етап контролюється за допомогою УЗД, де фіксують розвиток фолікулів. Якщо все проходить успішно, то жінці призначається ХГЛ гормон і через 1,5 доби лікар переходить до наступного етапу ЕКЗ.

Пункція фолікулів

Витяг «готових» яйцеклітин назовні. Процедуру проводять під загальним наркозом, рідше під місцевою анестезією. Після вилучення яйцеклітини потрапляють в дбайливі руки ембріолога і потім зберігаються в сприятливих умовах до моменту запліднення.

Наступний етап

Запліднення. В день пункції здається сперма, з якої ембріологи проводять відбір кращих сперматозоїдів. Після цього їх і яйцеклітину поміщають в спеціальне середовище, що створює умови, схожі на умови всередині організму.

Після того, як сперматозоїд запліднив яйцеклітину, її вирощують, а потім (на 3 або 5 добу розвитку) переносять в порожнину матки. Процес перенесення ембріона в порожнину матки контролюється за допомогою УЗД. Процедура безболісна і не вимагає наркозу.

Після перенесення ембріонів за майбутньою мамою ретельно стежать лікарі, перевіряють її стан аналізами на гормони і УЗД-діагностикою.

Половина успіху протоколу ЕКЗ залежить від правильної підготовки до процедури, як з боку чоловіка, так і з боку жінки.

Дізнатись вартість програми ЕКЗ та почати планувати вагітність можна, записавшись на консультацію за телефонами контакт-центру клініки професора Феськова О.М.:

 •   0 800 50 77 90
 •   098 100 76 76
 •   066 100 76 76
 •   093 100 76 76

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок