Як лікувати ендометріоз?

Зміст

  • Ендометріоз — що це?
  • Які симптоми ендометріозу
  • Методи лікування ендометріозу
  • Ендометріоз і вагітність

Згідно зі статистикою на ендометріоз страждає кожна 10-та жінка репродуктивного віку. Чи можна його вилікувати і які існують методи лікування?

Ендометріоз — що це?

Ендометріоз — це гінекологічне захворювання. Характеризується він розростанням клітин ендометрія (внутрішнього шару маткових стінок) поза своїх меж (яєчники, маткові труби, і інші органи малого тазу).

Ендометріоз, в залежності від розташування осередків ураження, може бути генітальним і екстрагенітальні. Тобто, при генітальному ендометріозі під поразки потрапляють органи статевої системи жінки, а при екстрагенітальному — органи малого тазу (пупок, сечовий міхур або кишечник).

На сьогоднішній день основними причинами виникнення та розвитку ендометріозу вважаються порушення в регуляції гормональних і імунних процесів організму жінки. До факторів ризику розвитку ендометріозу відносяться, перш за все, ускладнені пологи (такі, наприклад, як кесарів розтин) або діатермокоагуляція шийки матки (один з сучасних методів лікування ерозії). Обумовлено це занадто високим рівнем ризику потрапляння ендометрія в поверхню рани і розростання клітин ендометрію.

До цього захворювання піддаються жінки репродуктивного віку. Тому основною метою лікування ендометріозу є збереження здоров’я репродуктивної системи і її функціональності, а так само можливості настання потім здорової вагітності, виношування дитини та пологів.

Головним ускладненням даного захворювання є безпліддя. Щоб уникнути цього діагнозу, важливо своєчасно діагностувати і лікувати ендометріоз.

Які симптоми ендометріозу

Найбільш часто початок розвитку ендометріозу проявляється через хворобливі менструації. Причому з кожним разом больовий синдром стає все інтенсивніше, і якщо спочатку жінка відчуває тягне біль внизу живота, то потім ця біль поширюється по всій епігастральній ділянці і до поперекового відділу спини. До кінця менструації болі стихають і поступово йдуть до початку наступного циклу.

З розвитком захворювання можуть з’явитися постменструальние кров’янисті виділення з піхви, і навіть маткові кровотечі.

У більш рідкісних випадках, ендометріоз може проявлятися через болючий статевий акт або ж хворобливий процес дефекації, що свідчить про поразку ендометріоз кишечника.

Аномальне розташування тканин ендометрію призводить до розвитку спайкової хвороби, і ускладнюється кишкової непрохідності, безпліддям.

Розвиток ендометріозу може викликати і такі симптоми, як невеликі кровотечі з прямої кишки (зазвичай на тлі менструацій при ендометріозі кишечника), болючість під час сечовипускання. А при ендометріозі сечового міхура сеча може мати кров’яні домішки.
Лікування хронічного ендометриту фото 1 Симптоматика ендометріозу в значній мірі знижує свою інтенсивність, а то і зовсім зникає при настанні вагітності або вікової менопаузи.

Кожна жінка повинна знати про те, що ендометріоз довгий період часу від початку свого розвитку може взагалі протікати непомітно, не даючи ніяких ознак і проявів. Тому вкрай важливо регулярно проводити ультразвукове дослідження і огляд у гінеколога, щоб не пропустити початок хвороби, вчасно зупинити її поширення і не допустити розвитку незворотних процесів.

Методи лікування ендометріозу

У сучасній гінекології існує і застосовується дві методики лікування ендометріозу: консервативна або гормональна терапія і оперативна або хірургічна.
Консервативна терапія ендометріозу має на увазі застосування гормональних препаратів, які відновлюють порушений баланс гормонів і зупиняють патологічне розростання ендометрія. Гормональні лікарські препарати пригнічують функціональність яєчників жінки, що призводить до атрофії ендометріозних вогнищ.

Перший етап гормональної терапії триває не менше трьох місяців, а при отриманні позитивного ефекту (тобто при зникненні яскравою симптоматики) курс продовжується ще на 6-9 місяців.

Приблизно у 50% пацієнток після консервативного лікування ендометріозу і безпліддя, настає здорова вагітність. Більш того, даний метод лікування цього захворювання значно знижує рівень ризику розвитку злоякісних пухлин яєчників. Правда, є і мінус даного методу лікування — гормональна терапія не дає гарантій появи рецидивів ендометріозу, дуже високий рівень ймовірності відновлення захворювання після припинення прийому ліків.

Хірургічний метод лікування ендометріозу вважається більш ефективним. Але він застосовується у виняткових випадках, коли хвороба сильно запущена, прогресує швидкими темпами або гормональна терапія виявилася неефективною.

Існує кілька видів операцій по видаленню ендометріозу. Їх обсяг, і вид безпосередньо залежить від бажання жінки мати дітей після цього, її віку та ступеня поширення захворювання.

Перший вид хірургічної операції при ендометріозі

консервативна, при якій припікають вогнища захворювання і розсікають спайки, що провокують болі внизу живота. Він вибирається для молодих жінок, що бажають надалі мати дітей. Проводиться така операція шляхом лапароскопії (оперативний метод лікування з 80% ефективності).

Другий вид – напівконсервативним операція. Сюди, крім припікання вогнищ ендометріозу може входити видалення матки. Цей різновид оперативного втручання підходить народжували жінки, і не планують в майбутньому знову мати дітей.

Третій вид – радикальна операція, коли необхідно разом з припіканням вогнищ хвороби проводити повне видалення яєчників і матки. Ця операція проводиться, як правило, коли жінка вже наближається до періоду менопаузи (ближче до 50 років).

Важливо знати і пам’ятати про те, що ендометріоз, при ранній діагностиці, цілком виліковне захворювання. І нерідко головними ліками є вагітність і пологи, після яких захворювання повністю зникає. Але дуже важливо своєчасно виявити хворобу і вжити відповідних заходів для її блокування.

Ендометріоз і вагітність

Незважаючи на те, що головним ускладненням ендометріозу є безплідність, в разі його раннього виявлення та діагностування, першими рекомендаціями лікаря для лікування є вагітність і пологи. При настанні вагітності симптоматика ендометріозу в значній мірі слабшає, а після пологів, як правило, зникає зовсім.

На розвиток плода ендометріоз не робить ніякого впливу, саме тому цей період (вагітність) і вважається найкращими ліками від цього захворювання.

Важливо пам’ятати! Якщо Вас турбує тазовий біль, спостерігаються хворобливі відчуття при статевому акті, Ви плануєте вагітність, обов’язково відвідайте свого гінеколога!

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок