Головна Послуги Гінекологія Лікування ендометріозу

Лікування ендометріозу

Вартість послуги
Консультація гінеколога

від660грн

УЗД трансвагінальне

760грн

Консультація гінеколога

від630грн

УЗД трансвагінальне

540грн

Ендометріоз відноситься до найбільш поширених гінекологічних захворювань, за статистикою МОЗ із цим діагнозом стикається близько 10% жінок у світі. При такій патології тканина, функції та будова якої подібні до ендометрію, виявляється за межами матки. Клітини ендометрію, що поширилися, щомісяця кровоточать, але на відміну від клітин слизової матки, не відторгаються і не виводяться з кожною менструацією. Захворювання може супроводжуватися болями, запаленнями та безплідністю.

Симптоми та ознаки ендометріозу

Немає специфічних ознак патології, хвороба може протікати безсимптомно. Приводом для звернення до гінекології можуть стати такі симптоми та прояви:

 • біль під час менструації, сечовипускання, дефекації, статевого акту;
 • порушення менструального циклу, кров’яні виділення між менструаціями;
 • хронічний тазовий біль;
 • зниження рівня гемоглобіну у крові;
 • здуття живота;
 • безпліддя.

Деякі ознаки характерні також іншим хворобам, наприклад, эндометриту, тому точний діагноз може поставити лише лікар.

Причини виникнення

Розвиток ендометріозу можуть спровокувати різні фактори, причому конкретні причини виникнення патології не відомі.

Серед можливих факторів, що призводять до появи хвороби:

 • ретроградна менструація. Це порушення, при якому менструальна кров надходить у порожнину тазу та фалопієві труби;
 • генетика. Ризик розвитку проблеми зростає, якщо у найближчих родичок пацієнтки діагностували таке захворювання;
 • імунна дисфункція. При нормальній роботі жіночої імунної системи влучення клітин ендометрію в тканини інших органів активує захисні механізми, і такі клітини знищуються. При імунній дисфункції або ослабленні імунітету ці клітини отримують можливість імплантуватися поза порожниною матки;
 • порушення ембріонального розвитку. Клітини слизової оболонки матки можуть розноситися зі течією крові чи лімфи.

Форми ендометріозу

Залежно від уражених захворюванням органів та тканин розрізняють:

 • внутрішню або генітальну форму, за якої патологічний процес поширюється на статеві органи (ендометріоз шийки матки, її тіла, маткових труб, яєчників);
 • екстрагенітальну форму, що передбачає імплантацію клітин ендометрію на будь-які інші органи: сечову систему, шлунково-кишковий тракт, легені;
 • поєднану форму, що об’єднує локалізацію клітин слизової оболонки матки на статевих органах та по всьому організму.

Генітальна форма може бути зовнішньою, при якій діагностують ендометріоз яєчників, а також тазової очеревини, або внутрішньої (аденоміоз), що передбачає вростання клітин слизової оболонки в шар м’язів матки.

Стадії ендометріозу

Існують ступені захворювання, які відрізняються рівнем поширення клітин ендометрію та ураження тканин інших органів:

 • 1 стадія. У пацієнтки діагностують поодинокі поверхневі осередки ендометріозу.
 • 2 стадії. Збільшення кількості та глибини проростання патології.
 • 3 стадія. Глибоке проростання клітин ендометрію, множинні осередки, формування спайок та одиничних ендометріом (кист яєчників);
 • 4 стадія. Масштабне ураження різних органів, глибоке проростання клітин слизової оболонки матки в інших тканинах, збільшення кількості спайок, кіст.

Лікування ендометріозу фото 1

Внутрішній ендометріоз матки відрізняється за глибиною проростання клітин слизової оболонки в м’язовому шарі:

 • 1 ступінь – початкове проростання;
 • 2 ступінь – глибина аденоміозу становить до половини товщини м’язового шару;
 • 3 ступінь – повне проростання, що досягає серозної оболонки матки;
 • 4 ступінь – поширення осередків внутрішнього ендометріозу на серозну оболонку матки.

Методи діагностики захворювання

Для встановлення точного діагнозу лікар призначить комплексне обстеження. У кожному випадку лікар визначить необхідні дослідження:

 • УЗД, МРТ, КТ очеревини та малого тазу. Такі методи дозволять отримати хорошу візуалізацію, виявити ехоознаки аденоміозу, точно визначити розмір, ступінь проростання клітин;
 • ендоскопічні методи: гістероскопія (дослідження порожнини матки), цистоскопія (огляд сечового міхура); колоноскопія (дослідження кишечника);
 • лабораторні аналізи крові, сечі.

Які можуть бути цілі та завдання лікування ендометріозу

Лікар зможе однозначно відповісти на запитання, чи можна вилікувати ендометріоз повністю. При цьому вибір оптимальної схеми терапії патології для кожної пацієнтки залежить від можливих цілей та завдань:

 • покращити якість життя завдяки усуненню або полегшенню гострих больових відчуттів, рясних кровотеч та інших симптомів захворювання;
 • підвищити шанси настання вагітності;
 • відстрочити прогресування патології.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Сучасні методи лікування ендометріозу

У клініках професора Феськова О.М. у Києві та Харкові підбирають оптимальний варіант терапії індивідуально для кожної пацієнтки.

Хірургічне втручання

Лікування дозволяє провести повне видалення осередка ендометріозу. У 95% випадків операції проводяться методом лапароскопії, який передбачає виконання кількох мініатюрних розрізів, мінімальне травмування здорових тканин та швидку реабілітацію. Видалення або припікання осередків захворювання проводиться за допомогою ультразвукової, електро дії або лазера.

У яких випадках рекомендована операція:

 • тяжке захворювання шийки матки, дифузний ендометріоз матки 3-4 ступеня, що супроводжується болями, вузлова форма захворювання матки;
 • наявність протипоказань до гормонотерапії чи неефективність такого лікування;
 • масштабне поширення зовнішнього ендометріозу.

Медикаментозне лікування

Повністю вилікувати захворювання за допомогою гормонів чи негормональних препаратів неможливо. Для ефективного полегшення симптомів використовують засоби, які знижують ефект естрогену в організмі жінки. Найчастіше призначаються гормональні препарати похідні прогестерону та інші сильнодіючі ліки.

Комбіноване лікування ендометріозу

У деяких випадках гінеколог приймає рішення про поєднання хірургічних та консервативних методів. Найчастіше лікування безпліддя при ендометріозі комбінується. У наших клініках доступний повний спектр послуг з діагностики та лікування патології. Вичерпну інформацію про схему, терміни та ціни терапії лікар надасть під час консультації. 

Профілактика розвитку ендометріозу

Причини, що провокують розвиток патології, точно не встановлені, тому для запобігання хворобі необхідно регулярно проходити огляди у гінеколога. Виявлення ендометріозу на ранніх стадіях дає більше шансів успішну терапію. При зверненні пацієнток зі скаргами на біль під час менструації необхідне проведення комплексного обстеження – лікар зможе своєчасно виявити на УЗД ехо-ознаки захворювання.

У клініці професора Феськова О. М. використовується ультразвукове обладнання експертного класу —Voluson E8 для УЗД в Харкові і Samsung Medison в Києві, що дозволяє виявити навіть мінімальні зміни в структурах тканин.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Переваги клініки

Ми надаємо гінекологічну допомогу — від звичайного планового огляду, щоб ви переконалися, що ваше здоров’я в порядку до діагностики та лікування інфекційних захворювань і важко діагностованих гормональних порушень. Для ситуацій, які вимагають маніпуляцій або хірургічного втручання в клініці обладнана сучасна операційна. А хірургічна команда складається з досвідчених професійних хірургів і дбайливих медичних сестер. Залежно від вашого віку, факторів ризику, історії хвороби та цілей ми адаптуємо ваш шлях так, щоб він включав в себе тільки те, що вам потрібно.

Нам важливо, щоб кожна жінка приходила до гінеколога не тільки, коли симптоми захворювання очевидні, але й дбала про своє здоров’я, проходячи щорічні профілактичні огляди. Ми ж зі свого боку забезпечимо кваліфікованого лікаря і можливість пройти всі необхідні обстеження і маніпуляції в стінах нашої клініки. Місія кожного гінеколога клініки професора Феськова О.М. — піклуватися про крихке здоров’я жінки.

 • Попередній запис на прийом до гінеколога в зручний для вас час;
 • Консультація та УЗД в одному кабінеті;
 • Можливість відразу здати необхідні аналізи;
 • Отримання результатів на електронну пошту;
 • Наявність всього необхідного для проведення огляду та маніпуляцій;

— це стандарти обслуговування в клініці професора Феськова О.М. Додатково ми віддаємо уважне та доброзичливе ставлення на всіх етапах вашого перебування в клініці.

Вартість послуги
Консультація гінеколога

від660грн

УЗД трансвагінальне

760грн

Консультація гінеколога

від630грн

УЗД трансвагінальне

540грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвіул. Юлии Здановской, 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковіул. Холодногорская, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок