Головна Послуги Гінекологія Лікування ендометріозу

Лікування ендометріозу

Вартість послуги
Консультація гінеколога

320грн

УЗД трансвагінальне

330грн

Консультація гінеколога

330грн

УЗД трансвагінальне

365грн

Ендометріоз – являє собою доброякісний патологічний процес, при якому за межами слизової матки відбувається розростання тканини, за будовою і функціональними властивостями подібної ендометрію (слизової оболонки порожнини матки). Клітини ендометріальною тканини чутливі до щомісячного гормонального впливу і також проявляють себе кровотечами, як і основна тканина матки. При цьому в тканинах, в яких присутні вогнища ендометріозу, розвиваються мікрокровотечі, запальна реакція, неоваскуляризация (утворення нових судин) і фіброзні зміни (рубці, спайки). Ці зміни і обумовлюють характерну клінічну картину ендометріозу.
Дане захворювання може мати ознаки у вигляді болю, що з’являються до і під час менструації, порушення менструальної функції, диспареунії (болючий статевий акт), безпліддя (внаслідок виражених топографо-анатомічних змін в малому тазу внаслідок спайкового процесу, ураження яєчників, гормональних порушень і т . д.). Вважається, що поширеність ендометріозу складає близько 7-10%. Ендометріоз це гормонально-залежне стан і тому він виникає у жінок репродуктивного віку. Серед жінок з безпліддям частота зустрічальності ендометроіза становить от20% до 50%. У 80% відсотків жінок з хронічною тазової болем обранужен ендометріоз.

В залежності від локалізації захворювання фахівці виділяють кілька форм ендометріозу:
Генітальна форма — генерализоване ураження органів і очеревини малого тазу (ендометріоз матки, яєчників, тазової очеревини).
Екстрагенітальна форма — поширення ендометріальною тканини за межі органів статевої системи. У цьому випадку вражається кишечник, стінки шлунка, органи сечової системи, і навіть легені.
Сукупна форма — розвивається при одночасній генітальної та екстрагенітальної формі.

Точну причину ендометріозу досі не вдалося встановити. Існує декілька теорій, жодна з яких не дає вичерпної відповіді на запитання (ретроградна менструація, імунна дисфункція, теорія метаплазії, генетична схильність). Провідною теорією ендометріозу є порушення ембріонального розвитку при якому клітини ендометрію розносяться з потоком крові і лімфи по всіх органів і тканин.
Оскільки причини і механізми розвитку ендометріозу раніше неясні, поки не існує методу лікування, який дозволив би назавжди позбутися від цієї патології. Вибір методу, за допомогою якого буде проводитися лікування ендометріозу, залежить від конкретної ситуації та індивідуальних особливостей пацієнтки.

Однак слід об’єктивно визначати цілі і завдання лікування, до яких відносяться:
– полегшення симптомів ендометріозу;
– поліпшення якості життя жінки;
– підвищення фертильності (можливості настання вагітності);
– затримка прогресування захворювання, відстрочка його повторних загострень.

Сьогодні медицина використовує наступні методи лікування ендометріозу:

 • хірургічні;
 • медикаментозні;
 • комбіновані.

Хірургічне лікування — це єдиний метод, що дозволяє ліквідувати ендометріоїдні осередки. Останнім часом розроблені бережливі ендоскопічні операції, при яких відбувається мінімальна травматизація тканин і практично відсутній ризик подальшого розповсюдження ендометріоїдних осередків (зараз до 95% операцій здійснюється лапароскопічним методом). Під час операції осередки ендометріозу успішно знищують за допомогою лазера, електровпливу, ультразвукової енергії.
Після операції при необхідності застосовують різні види реабілітації, призначають гормональні засоби для попередження рецидивів.

Показаннями до оперативного лікування при ендометріозі є:

 • важкий ступінь дифузного ендометріозу матки (III-IV стадії з вираженим больовим синдромом і / або хворобливими менструаціями);
 • вузлова форма ендометріозу матки;
 • поєднання ендометріозу з іншого гінекологічною патологією (пухлиною матки, яєчника і ін.);
 • неефективність гормональної терапії або протипоказання до її проведення;
 • ендометріоз яєчників (як етап комплексної терапії);
 • поширений зовнішній генітальний ендометріоз;
 • важкий ендометріоз шийки матки.

Лікарських препаратів, які забезпечують повне лікування від ендометріозу, не існує.
Основний принцип гормонального лікування — придушення утворення власних естрогенних гормонів в організмі жінки. Цей ефект досягається при призначенні різних похідних прогестерону, а також інших, більш потужних препаратів, що пригнічують виділення гормонів яєчниками.

Лікарські методи терапії включають в себе застосування різних груп препаратів:
– комбіновані естроген-гестагенні препарати;
– гестагени, прогестагени;
– антигонадотропні препарати.

Якщо ендометріозом страждає молода жінка, основне завдання лікарів — зробити все можливе, щоб після операції у неї відновилася (при безплідді) або збереглася репродуктивна функція.
Вагітність при ендометріозі можлива, але її наступ залежить від тяжкості захворювання. Треба сказати, що сьогоднішній рівень оперативної гінекології, в тому числі широке впровадження лапароскопічних, щадних операцій, дозволяє досягти такого результату після операції у 60% жінок, що страждають ендометріозом у віці 20-36 років. Приблизно в однієї третини жінок ендометріоз може вирішитися самостійно. Незважаючи на те, що близько 95% пацієнток відповідають на медикаментозну терапію (зменшення болю), вилікувати безпліддя при цьому не вдається, але потенційно вагітність все ж можлива. У 50% жінок після припинення терапії протягом 5 років спостерігається відновлення симптомів.
З урахуванням особливостей патогенезу ендометріозу яєчників, в основі якого лежить склерозування судин з подальшим фіброзом оваріальної тканини і масивної загибеллю прімордіальних фолікулів, останнім часом багато дослідників приходять до висновків про можливу кріоконсервації ооцитів, ембріонів і навіть оваріальної тканини з подальшою аутотранспланаціей.

Переваги клініки

Ми надаємо гінекологічну допомогу — від звичайного планового огляду, щоб ви переконалися, що ваше здоров’я в порядку до діагностики та лікування інфекційних захворювань і важко діагностованих гормональних порушень. Для ситуацій, які вимагають маніпуляцій або хірургічного втручання в клініці обладнана сучасна операційна. А хірургічна команда складається з досвідчених професійних хірургів і дбайливих медичних сестер. Залежно від вашого віку, факторів ризику, історії хвороби та цілей ми адаптуємо ваш шлях так, щоб він включав в себе тільки те, що вам потрібно.

Нам важливо, щоб кожна жінка приходила до гінеколога не тільки, коли симптоми захворювання очевидні, але й дбала про своє здоров’я, проходячи щорічні профілактичні огляди. Ми ж зі свого боку забезпечимо кваліфікованого лікаря і можливість пройти всі необхідні обстеження і маніпуляції в стінах нашої клініки. Місія кожного гінеколога клініки професора Феськова О.М. — піклуватися про крихке здоров’я жінки.

 • Попередній запис на прийом до гінеколога в зручний для вас час;
 • Консультація та УЗД в одному кабінеті;
 • Можливість відразу здати необхідні аналізи;
 • Отримання результатів на електронну пошту;
 • Наявність всього необхідного для проведення огляду та маніпуляцій;

— це стандарти обслуговування в клініці професора Феськова О.М. Додатково ми віддаємо уважне та доброзичливе ставлення на всіх етапах вашого перебування в клініці.

Вартість послуги
Консультація гінеколога

320грн

УЗД трансвагінальне

330грн

Консультація гінеколога

330грн

УЗД трансвагінальне

365грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Виберіть місто
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок