Адреналін і вагітність

Психологічний стан для зачаття не менш важливо, ніж фізичне – про це говорять всі лікарі. Але як виміряти цей фактор об’єктивно і підкоригувати, якщо потрібно? Адже стреси і депресії не завжди можна діагностувати навіть у себе самого. Вчені детально досліджують кортизол і адреналін – гормони стресу в людському організмі.

Вплив стресів на можливість завагітніти

Гормони стресу – адреналін і кортизол

Адреналін – гормон, який моментально виділяється в результаті екстремальної ситуації. Це може бути переляк, опік, що наближається небезпека і так далі. Все це вимагає негайної відповіді організму. Адреналін виробляється в надниркових залозах, а внутрішні механізми швидко знижують його рівень, якщо небезпека минула. При постійному стресі, коли наднирники часто «змушують» виробляти адреналін, рівень гормону стає хронічно високим, а орган виснажується.

Кортизол – теж продукт роботи наднирників, але він відповідає за тривалий і постійний стрес – не обов’язково депресію, а й втому, голод, фізичне навантаження. Цей гормон вивчений набагато більше, ніж адреналін. Рівень кортизолу обов’язково перевіряють при плануванні вагітності або проблемах із зачаттям, а ось адреналіну до недавнього часу уваги не приділяли.

Однак, згідно з останніми дослідженням, нормальний рівень адреналіну для настання вагітності не менш важливий. Підвищений рівень є не абсолютним, але дуже ймовірним перешкодою до довгоочікуваного зачаття, хоча точний механізм цього процесу ще не вивчений. Можливо, він, як і кортизол, блокує вироблення статевих гормонів, а разом з цим і наступ овуляції у жінок і зростання сперматозоїдів у чоловіків.

Як знизити рівень адреналіну

Якщо підвищений адреналін не є симптомом хронічного захворювання, яке лікується медикаментозно, то для зниження його рівня є багато простих і приємних способів. Головний принцип – дати організму відпочити і розслабитися. Тоді він сам зрозуміє, що настав сприятливий час і цілком можна дозволити собі завагітніти. Як саме відпочивати, кожен вирішує для себе сам і вибирає доступні і ефективні способи:

  • відпустку і поїздка на море;
  • заняття йогою або медитацією;
  • масаж;
  • прогулянки на природі;
  • спокійне хобі (малювання, в’язання);
  • і безліч інших варіантів.

Якщо стрес виникає саме від невдалих спроб завагітніти, значить має сенс переключити увагу організму на інші завдання: нехай хвилюється про успішне навчання водінню автомобіля, верховій їзді або шукає фінанси для благодійного проекту.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок