Головна Блог Ознаки вагітності

Ознаки вагітності

09.05.2024 / Переглядів : 7

Поділитися з друзями:

З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який збігається із затримкою менструації. Однак сучасні тести на ХГЛ показують вагітність на 7-10 день після зачаття.

Перші ознаки вагітності

Численні обстеження дозволили отримати картину найбільш поширених перших ознак вагітності. У 29% жінок першою ознакою була затримка менструації, 25% відчували нудоту, а у 23% спостерігалися перепади настрою. У 16% опитаних спостерігалися болі внизу живота і зміни в грудній клітці, ще 13% відзначили сонливість і стомлюваність.

Болючість і збільшення грудей

Цей знак з’являється одним з перших. На 3-4-му акушерському тижні жінки можуть відчувати дискомфорт в молочних залозах, вони набухають, стають важчими і щільнішими, підвищується чутливість сосків. Через збільшення кровотоку можуть з’явитися помітні синюваті «прожилки» вен. Перераховані вище зміни пов’язані з підвищенням концентрації естрогену і прогестерону.

перші ознаки вагітності біль у грудях, нудота

Нудота і чутливість до запахів

Підвищення рівня прогестерону сприяє підвищенню чутливості до запахів. В результаті, колись приємні аромати можуть почати вас відштовхувати. Механізм, що викликає ранкову нудоту на ранніх термінах вагітності, до кінця не вивчений. Підвищення гормонів, зокрема прогестерону, уповільнює моторику травної системи, призводить до нудоти і блювоти.

Місячні під час вагітності

Наявність місячних при вагітності на ранніх термінах не є нормою. В окремих випадках можливі кров’янисті виділення в той термін, коли у жінки раніше починалася менструація. Запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінки матки через 6-10 днів, цей процес супроводжується пошкодженням ендометрія і незначними кров’яними виділеннями, які часто приймають за менструацію.

Підвищена стомлюваність, сонливість

Стрімке підвищення рівня прогестерону призводить до відчуття втоми і порушень сну.

На який день після зачаття з’являються ознаки вагітності?

Через 6-7 днів після зачаття може з’явитися чутливість молочних залоз; кров’янисті виділення – через тиждень після овуляції. Важливо розуміти, що далеко не весь перелік симптомів може бути присутнім у кожної жінки.

Перші ознаки вагітності перед затримкою місячних

За статистикою, перед затримкою місячних спостерігається підвищена чутливість до запахів, ранковий токсикоз, тяжкість внизу живота і легке поколювання, перепади настрою через зміну гормонального фону. Підвищення рівня прогестерону уповільнює виведення рідини і солей, з цієї причини виникає набряклість кінцівок.

За рахунок посиленого кровопостачання сечостатевої системи активізується сечовий міхур і нирки, що призводить до частого сечовипускання.

Відчуття в перші дні вагітності

Перші ознаки вагітності можуть бути малопомітними, часто їх приймають за легке нездужання на тлі застуди або початку менструації. До поганого самопочуття додається різка зміна настрою, печія або нудота, відчуття тяжкості внизу живота, набряки ніг, рук і обличчя.

Інші ранні ознаки вагітності

Ознаки вагітності поділяються на фізіологічні та емоційні.

Фізіологічні

Зміни в молочних залозах (збільшення в розмірах, чутливість, потемніння сосків) відбуваються через 1-2 тижні після зачаття. Досить велика кількість жінок відзначають швидку стомлюваність, а також запаморочення і іноді непритомність, пов’язані з розширенням судин і зниженням артеріального тиску.

Гормональні зміни тягнуть за собою безсоння, зміна смакових пристрастей, можливе підвищення температури, печію, здуття живота або запор, підвищене слиновиділення.

Емоційні

Наші емоції безпосередньо залежать від гормонів, зміна їх кількості, зокрема, підвищення естрогену і прогестерону, провокує перепади настрою, плаксивість, дратівливість, депресію. 15% жінок відзначають наростаюче почуття тривоги.

Діагностика вагітності

Первинні аналізи на ранньому терміні вагітності можна проводити в домашніх умовах.

тест на вагітність та результат узд

Тести

Експрес-тести на вагітність працюють за принципом визначення хоріонічного гонадотропіну людини, який активно виробляється з моменту прикріплення ембріона. Залежно від специфіки використання такі тести поділяються на кілька категорій: тест-смужки, тест-мідстрім, касетні тести.

При виборі тесту орієнтуйтеся на такий параметр, як чутливість. Високочутливі тести дають можливість визначити вагітність до затримки місячних. Тести зі стандартною чутливістю достовірні в перші дні затримки циклу.

Тести повинні зберігатися з дотриманням умов, зазначених виробником на упаковці. Повторне використання тесту, а також тестів із вичерпаним терміном служби не допускається.

Найпростішим тестом є тест-смужка. Для його використання потрібно зібрати ранкову сечу в ємність, помістити в неї смужку і залишити на час, вказаний в інструкції. Результат оцінюють через 10 хвилин.

Струменеві тести не вимагають збору сечі в ємність, для них досить піднести смужку під струмінь сечі. Визначення результату через 1-5 хвилин.

Гінекологічний огляд

Візит до гінеколога краще запланувати на 7-14 день після затримки. Раніше УЗД не інформативно.

Аналіз крові на ХГЛ

Цей тест є одним з найбільш достовірних способів визначення вагітності на ранніх термінах. За умови нормального ембріонального розвитку рівень гормону підвищується в 2 рази кожні 1,5-2 дні і до 10-го тижня досягає до 225 000 мед/мл. Для підтвердження вагітності може проводитись повторно з 6 дня після зачаття.

УЗД

Ультразвукові дослідження дають достовірний результат через 3 тижні після затримки місячних, а можливість запідозрити вагітність – через тиждень після затримки. Цей термін відповідає 5 акушерським тижням або 3 тижням з моменту зачаття.

візит до гінеколога для визначення вагітності

Відповіді на поширені запитання

За час нашої практики ми відповіли на багато запитань пацієнтів і нижче опублікуємо найпоширеніші з них.

Через скільки днів можна дізнатися про вагітність?

Аналіз крові на ХГЛ здатний визначити вагітність на 3-4 день після затримки місячних, тест-смужки – через 7 днів.

Що робити при виявленні ранніх ознак вагітності?

Найдоступнішим методом діагностики в домашніх умовах є використання тест-смужок, електронного тесту, а в лабораторних – аналізу крові на ХГЛ.

Чи можуть бути місячні при вагітності?

У нормі менструації при вагітності бути не може, але часто за початок менструації приймають виділення з кров’яними включеннями, які з’являються в процесі імплантації ембріона.

Чи можна робити тест на вагітність ввечері?

Концентрація ХГЛ знижується до вечора, що може вплинути на достовірність тесту, саме тому рекомендується проводити його вранці.

Симптоми вагітності при грудному вигодовуванні

Під час лактації ознаки вагітності мало чим відрізняються, можлива підвищена стомлюваність, безсоння, часте сечовипускання, біль у грудях, нудота вранці. Часто малюк відмовляється від грудного вигодовування, це пов’язано з тим, що молоко змінює консистенцію і смак.

Задати питання на тему
  Схожі статті

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  29 Квітня 2024 Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

  Арнольд Кегель широко відомий серед гінекологів своїм винаходом – перинеометром, який дозволяє вимірювати силу м’язів тазового дна. Однак більшість людей […]

  25 Квітня 2024 Чек-ап організму

  Термін «check-up» став синонімом турботи про власне здоров’я. Саме поняття походить від англійського «check-up», що означає комплексне обстеження організму. При […]

  18 Квітня 2024 Чому не йдуть місячні?

  Регулярність місячних – важливий показник здоров’я загалом, не тільки жіночої репродуктивної системи. Затримки нерідко вказують на глобальні зміни в організмі […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок