Головна Блог Пора року і ЕКЗ

Пора року і ЕКЗ

21.12.2018 / Переглядів : 257

Поділитися з друзями:

Як підвищити ймовірність успіху екстракорпорального запліднення? За час існування цього методу було проведено чимало досліджень. Одним з найбільш спірних питань залишається вибір пори року для ЕКЗ.

А ще на цю тему ведуться досить цікаві дискусії на тематичних форумах серед дівчат, що мають досвід ЕКЗ.

Деякі лікарі і пацієнток змогли побачити зв’язок між місяцем підсадки ембріона і результатом. Інші, навпаки, говорять, що ймовірність успіху приблизно однакова в будь-який час року.

Спробуємо розібратися, хто правий і чи є сезонні коливання в цій статистиці. Найпоширеніші теорії і їх обґрунтування, а також приклади досвіду жінок, які пройшли ЕКЗ в нашому огляді.

Коли краще робити ЕКЗ – взимку, навесні, влітку чи восени? Дослідження вчених

Великий внесок у вивчення цього питання внесли бразильські і американські вчені. Коротенько опишемо кожне з досліджень і висновки, отримані за підсумком.

У бразильському місті Сан-Паулу протягом року спостерігали за більш ніж 1900 пацієнтками. Приблизно у чверті з них яйцеклітини для запліднення взяли навесні, ще у чверті – влітку, приблизно така ж кількість пройшли пункцію ооцитів восени і стільки ж – взимку. Приблизно однакові масиви даних дали можливість провести статистичний аналіз.

В результаті було виявлено, що успішних ЕКЗ з “весняними” яйцеклітинами було більшого всього – 73,5%, трохи менше з “осінніми” – 69%; з яйцеклітин, отриманих влітку, прижилися ембріонів 68,7%; і найменший відсоток успіху з клітинами, витягнутими взимку, – 67,9. Різниця невелика. Крім того, слід враховувати, що в Бразилії пори року відрізняються далеко не так кардинально, як у наших широтах: середньомісячна температура коливається від 18 до 22 градусів протягом усього року. Зима відрізняється від літа за великим рахунком тільки кількістю опадів. У зв’язку з цим отримані в ході досліджень дані складно застосувати до наших умов. Проте, цікавий той факт, що репродуктологи зв’язали сезонні коливання успішності ЕКЗ з природними змінами гормонального фону в жіночому організмі – навесні залози внутрішньої секреції працюють активніше.

Подібну точку зору можна почути і від вітчизняних фахівців. Медики припускають, що збільшення кількості сонячного світла сприятливо впливає на вироблення гормонів, що відповідають за репродуктивну функцію.

А ось на думку американських репродуктологов – в протокол ЕКЗ краще вступати влітку, особливо жителям північних широт. Обгрунтування у них наступне: все та ж висока тривалість світлового дня, яка підвищує сприйнятливість жіночого організму до гормональної стимуляції. Вчені також посилаються на те, що влітку організм насичений природними вітамінами і мінералами і має сильніший імунітет. Важливим фактором є також позитивний вплив ультрафіолету на життєздатність сперматозоїдів, що сприяє успішному злиття чоловічих і жіночих статевих клітин. Дослідження американських медиків проводилося на підставі даних роботи з 3 тисячами пацієнток. В цілому, результати для різних сезонів відрізнялися в межах статистичної похибки, тому говорити про незаперечності цих даних складно.

В яку пору року краще за все робити ЕКЗ – думки пацієнток

Багато жінок, що пройшли ЕКЗ, поділилися своїм досвідом, роздумами і рекомендаціями своїх лікарів на різних форумах в інтернеті.

Ми зібрали для Вас невеликий огляд спостережень пацієнток щодо впливу сезонності на успішність ЕКЗ:

 • Часто лікарі рекомендують вагітніти в кінці літа або на початку осені – в цей час в організмі накопичено достатньо вітамінів. Згадок про успішні ЕКЗ в серпні-жовтні зустрічається досить багато.
 • Жінки, які пройшли через 7-9 ЕКЗ-протоколів в різні пори року, говорять про те, що зв’язку між погодою і успіхом при імплантації вони не помітили. Завагітніли, коли навіть найменше очікували.
 • Багато пишуть про успішне протоколі в січні-лютому і пов’язують це, як не дивно, зі зниженим імунітетом в цей період. Існує думка, що при ослабленні захисних сил організму ймовірність відторгнення ембріона менше.
 • Часто можна зустріти думку, що найбільше шансів на вагітність у тих, хто тільки повернувся з відпустки і зарядився позитивом, незалежно від пори року.
 • Існує також точка зору, що краще робити ЕКЗ в холодну пору через те, що в цей період рухливість сперматозоїдів вище.
 • Одна з пацієнток написала, що їй вдало підсадили ембріон в день її народження. І її лікар зауважила, що такі щасливі збіги трапляються досить часто.
 • Деякі лікарі і пацієнтки більше схиляються до проведення процедури влітку, обґрунтовуючи це сприятливим температурним режимом для ембріонів. Інші ж, навпаки, виступають проти цього і кажуть про зниження якості сперми в спеку.

Як бачите, думки розходяться. У кожного свій досвід, інтуїція і “знаки згори”. Це й не дивно, адже кожен організм індивідуальний і по-різному реагує на навколишні умови.

Коли краще робити ЕКЗ в Клініці професора Феськова А.М.

Є й у нас в клініці тенденція збільшення% позитивних результатів ЕКЗ. Як думаєте, в якому місяці?

У практиці нашої клініки самий «позитивний» місяць це квітень. Але різниця невелика. В середньому протягом року – 40-45% позитивних первинних програм ЕКЗ, а ось в квітні 2018 цей показник зріс до 50%.

Але все таки фахівці клініки не пов’язують позитивний результат з конкретним сезоном і точно знають, що дійсно може вплинути на результат:

 • стан здоров’я пацієнтки, гормональний фон;
 • спосіб життя, харчування;
 • настрій (для успіху потрібен тільки позитив і оптимізм, ніяких стресів).
 • наявність процедур здатних підвищити шанси на успіх

І куди більшу увагу приділяють психоемоційної готовності жінки до ЕКЗ і медичної складової програми.

У нашій клініці до проведення ЕКЗ пацієнтку ретельно обстежують і вибирають найкращий час (перспективний менструальний цикл) для ЕКЗ в індивідуальному порядку. Дізнатись вартість програми ЕКЗ та почати планувати вагітність можна на консультації у клініці професора Феськова О.М.

Для запису на консультацію до репродуктолога зателефонуйте нашим координаторам за телефонами:

 • 0 800 50 77 90
 • 098 100 76 76
 • 066 100 76 76
 • 093 100 7676

Задати питання на тему
  Схожі статті

  26 Жовтня 2022 Вдале ЕКЗ після 40: від чого залежить результат

  З віком репродуктивна функція у жінок знижується. Причиною стає поступове скорочення оваріального резерву: з 32-35 років погіршується якість та зменшується […]

  15 Лютого 2022 Як відбувається імплантація ембріона при ЕКЗ

  Коли багаторазові спроби зачати дитину природним шляхом не призводять до успіху, на допомогу приходять сучасні технології. Ефективним методом подолання безпліддя, […]

  14 Травня 2021 Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

  Екстракорпоральне запліднення допомагає мільйонам жінок знайти радість материнства. Процедура полягає в заплідненні яйцеклітини за межами жіночого організму з подальшим перенесенням […]

  26 Вересня 2020 Скільки коштує ЕКЗ запліднення

  Екстракорпоральне штучне запліднення або, як нині заведено його називати, просто ЕКЗ, в двадцять першому столітті вже набуло досить поширений характер. […]

  26 Вересня 2020 Як обрати клініку для ЕКЗ? 4 ключових критерія

  Можна довго вибирати клініку ЕКЗ перед тим як почати лікування і, в підсумку, так і не зважитися звернутися до фахівців. […]

  10 Квітня 2020 Як COVID-19 розділив ЕКЗ на «до» і «після»

  Скільки планів порушив COVID-19, якщо говорити в масштабах усієї планети? А якщо говорити про конкретну сім’ю, яка планувала вагітність шляхом […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок