Головна Блог Скільки коштує ЕКЗ запліднення

Скільки коштує ЕКЗ запліднення

26.09.2020 / Переглядів : 257

Поділитися з друзями:

Екстракорпоральне штучне запліднення або, як нині заведено його називати, просто ЕКЗ, в двадцять першому столітті вже набуло досить поширений характер. Адже в зв’язку з вкрай несприятливою екологічною обстановкою, яка негативно впливає на здоров’я людей, процес природного зачаття для молодих сімей стає з кожним роком все важче й важче.

Що входить у вартість ЕКЗ?

Вартість ЕКЗ не буде сильно лякати і засмучувати, якщо молода пара зможе чітко усвідомити для себе, з чого складається остаточна цифра, і чим ця сума є в порівнянні з тим результатом, який вони отримають.

Отже, процедура ЕКЗ є багатоетапної, а тому її вартість безпосередньо залежатиме від цілого ряду певних факторів, і для кожного пацієнта підсумкова сума завжди буде різною.

У вартість самої програми екстракорпорального запліднення не входить: оплата медикаментів, які можуть знадобитися на будь-якому з етапів, і додаткові послуги.

У поняття додаткових послуг при ЕКЗ включають:

 • діагностику безпліддя;
 • допоміжні процедури —ІКСІ (Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда в яйцеклітину), ІМСІ, PGD, timelapse, лазерний хетчінг і ін.;
 • терапію супутніх захворювань, при наявності таких.

Всі ці послуги підбираються для кожної пари окремо, і тільки після складання індивідуального плану з проведення процедури можна визначити її загальну кінцеву вартість.

На формування вартості екстракорпорального штучного запліднення може мати значний вплив і кваліфікація лікарів, і регіональне розташування клініки, а так само кількість в регіоні клінік, які практикують даний метод лікування безпліддя.

В середньому по Україні вартість стандартного пакету послуг за програмою ЕКЗ в 2018-2019 роках становить від 27000 до 33000 грн.

Сюди включені наступні етапи лікування:

 • стимуляція суперовуляції;
 • трансвагінальна пункція фолікулів;
 • запліднення яйцеклітин спермою чоловіка (донора);
 • культивування ембріонів;
 • імплантація ембріонів в організм матері (ембріотрансфер);
 • контроль вагітності (аналіз в-ХГЛ).

Початкова вартість стандартного пакету зміниться в більшу сторону при наявності додаткових послуг та після підбору медикаментів для проведення ЕКЗ, які підбираються на підставі індивідуальних характеристик: вік, результати обстежень, причини безпліддя та ін.

Медикаменти для ЕКЗ

Будь-яка програма ектракорпорального штучного запліднення передбачає застосування спеціальних лікарських препаратів. Вони необхідні для стимуляції дозрівання і зростання фолікулів у жінки і для поліпшення станів маткової слизової оболонки, що значно підвищить рівень шансів на здорову вагітність.

Підбір медикаментів безпосередньо залежить від клінічної картини пацієнтки, а тому проводиться в кожному індивідуальному випадку.

До основних лікарських препаратів для проведення ЕКЗ відносяться наступні групи:

 • агоністи гонадоліберину або а-ГРГ — потрібні для підготовки яєчників і збільшення кількості шансів на успішну вагітність. Агоністи гонадоліберину необхідні також для того, щоб овуляція не відбулася передчасно, до того як буде зроблена пункція фолікулів;
 • антагоністи гонадолиберина або ант-ГРГ призначаються для попередження передчасної овуляції на заключному етапі стимулювання розвитку фолікулів;
 • гонадотропні гормональні препарати потрібні для дозрівання фолікула і яйцеклітини;
 • ХГЛ (хоріонічний гонадотропін) призначається для завершення дозрівання яйцеклітини і її підготовки до пункції;
 • прогестеронові препарати призначені для поліпшення стану слизової оболонки матки і підготовки матки до переносу в неї ембріона, тобто ці ліки забезпечать оптимальні умови для розвитку здорової вагітності;
 • препарат Прогінова з гормоном естрадіолом, так само разом з прогестероном допоможе підготуватися матці до вагітності.

Залежно від показань і на підставі результатів обстеження і діагностування пацієнтів лікар буде підбирати, і призначати необхідні медикаменти. Крім того, лікар в кожному індивідуальному випадку буде підбирати оптимальний режим дозування і прийому кожного препарату, визначати тривалість терапії, контролювати за допомогою ультразвукового дослідження процес стимуляції і всієї подальшої вагітності.

Чому ж ЕКЗ таке коштовне?

Це один з найбільш поширених питань. Відповідь на нього досить проста. Справа в тому, що всі маніпуляції і процес штучного зачаття дитини проходить при безпосередньому застосуванні дорогого устаткування в умовах ембріологічних лабораторій. У цих лабораторіях дуже важливо для повної ефективності процедури і успішного проходження ембріонального етапу екстракорпорального зачаття підтримувати оптимальні умови середовища (вентиляцію, вологість, температуру, і інше). Для цього всього потрібні фінанси, причому значні їх суми.

Крім того, в процес ЕКЗ кожної подружньої пари залучені такі фахівці, як гінекологи, репродуктологи, анестезіологи, ембріологи, лаборанти. Для оплати їх праці, навчання і постійного вдосконалення їх професійних навичок так само необхідні чималі фінансові витрати. Без цього неможливо досягти бажаних результатів і високої ефективності.

Ще однією важливою статтею для фінансових вкладень в ЕКЗ є придбання дорогих медикаментів та витратних матеріалів для операційних палат, ембріологічних лабораторій. Звичайно, витрати можна знизити до мінімуму, використовуючи при цьому більш дешеві матеріали і обладнання. Але ж кожен, хто наважується на ЕКЗ бажає отримати «дорогий» і «якісний» результат, тобто здорову вагітність і міцного малюка, чи не так? Тому для більшої впевненості і кращої якості проведення процедури штучного запліднення, варто витратити більше фінансів.

Тепер, бачачи і розуміючи, з чого складається вартість екстракорпорального запліднення, безумовно, у кожної пари подружжя виникає питання:

Чи варто взагалі робити ЕКЗ?

Відповідь на це питання однозначна і категорична: безумовно, варто! Варто робити ЕКЗ, варто сподіватися і вірити, що все пройде благополучно з першого разу, а якщо ні, то варто робити спроби другий, третій раз, поки не прийде бажаний результат. Але ось вже точно чого не варто робити, так це шкодувати гроші для того щоб використати шанс на материнство та батьківство, і «опускати руки», якщо перша спроба виявилася не дуже вдалою.

Народження в родині дитини – це справжнє диво, і зовсім не важливо, яким шляхом заробляється це чудо. Сьогодні екстракорпоральне запліднення вже не вважається чимось незвичайним. А навпаки, це ті досягнення людства, ті пізнання і навички, які відкриваються вченим для служіння і поліпшення життя людей, які страждають від якихось недуг. ЕКЗ — це колосальний крок вперед, який варто робити, на який варто вирішуватися, і на який не варто шкодувати фінансів. Тому що ефект і результат цієї процедури — народження довгоочікуваного малюка, ніколи не розчарує своїх батьків.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  20 Червня 2024 Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

  Ще пару десятиліть тому безпліддя було вироком материнству. Розвиток медицини і технології ЕКЗ дозволило вирішити цю проблему. Нижче ми відповімо […]

  26 Жовтня 2022 Вдале ЕКЗ після 40: від чого залежить результат

  З віком репродуктивна функція у жінок знижується. Причиною стає поступове скорочення оваріального резерву: з 32-35 років погіршується якість та зменшується […]

  15 Лютого 2022 Як відбувається імплантація ембріона при ЕКЗ

  Коли багаторазові спроби зачати дитину природним шляхом не призводять до успіху, на допомогу приходять сучасні технології. Ефективним методом подолання безпліддя, […]

  14 Травня 2021 Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

  Екстракорпоральне запліднення допомагає мільйонам жінок знайти радість материнства. Процедура полягає в заплідненні яйцеклітини за межами жіночого організму з подальшим перенесенням […]

  26 Вересня 2020 Як обрати клініку для ЕКЗ? 4 ключових критерія

  Можна довго вибирати клініку ЕКЗ перед тим як почати лікування і, в підсумку, так і не зважитися звернутися до фахівців. […]

  10 Квітня 2020 Як COVID-19 розділив ЕКЗ на «до» і «після»

  Скільки планів порушив COVID-19, якщо говорити в масштабах усієї планети? А якщо говорити про конкретну сім’ю, яка планувала вагітність шляхом […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок