Головна Блог Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

20.06.2024 / Переглядів : 6

Поділитися з друзями:

Ще пару десятиліть тому безпліддя було вироком материнству. Розвиток медицини і технології ЕКЗ дозволило вирішити цю проблему. Нижче ми відповімо на найпоширеніші запитання, пов’язані із екстракорпоральним заплідненням та сексуальним життям партнерів.

Підготовка до ЕКЗ

Найпоширенішою помилкою, яка зустрічається в питанні ЕКЗ, є повна заборона на статеве життя до народження дитини. Насправді все відбувається з точністю до навпаки. Під час інтимного контакту поліпшується кровообіг в органах малого тазу. Обмежити контакти варто тільки за 5 днів до збору статевих клітин. Ця рекомендація продиктована тим, що під час утримання в насіннєвій рідині накопичується більша кількість активних сперматозоїдів.

Ініціація стимуляції фолікулогенезу

Цей етап характеризується введенням в організм гормональних препаратів. Основне завдання полягає в стимуляції одночасного зростання декількох фолікулів. На цьому етапі допускається інтимна близькість, але статевий акт повинен проходити з обов’язковим використанням презервативів. На фоні гормональної стимуляції може наступити передчасна овуляція і є ймовірність багатоплідної вагітності.

У міру збільшення розмірів яєчників (етап пункції) секс повинен ставати більш акуратним. Через щільне прилягання до стінок піхви інтимна близькість може приносити дискомфорт.

щасливі чоловік та жінка сидять поруч на ліжку

Пункція і вилучення яйцеклітин

Пункція має на увазі прокол яєчника через стінку піхви, що по суті є мінімальним, але хірургічним втручанням. У цей день і до момента загоєння проколу краще утриматися від інтимної близькості.

В очікуванні перенесення ембріонів

Суворої заборони на інтимну близькість на даному етапі немає. Однак варто розуміти, які процеси відбуваються в організмі жінки. Яєчники піддаються досить серйозним втручанням і потребують відновлення, при цьому вони все ще збільшені в розмірах і розташовуються біля стінки піхви. Якщо інтимна близькість викликає дискомфорт або біль, від неї краще відмовитися.

Після переносу до тесту на вагітність

Цей етап припадає на 12-14 день після перенесення ембріона в порожнину матки. В цей час краще відмовитися від сексу, давши можливість ембріону імплантуватися і вкоренитися. На даний момент уже відбувається вироблення ХГЧ і можна робити перший тест на вагітність.

Коли настала вагітність

Перші два тижні для ембріона вважаються критичними, в цей час відбувається не тільки імплантація, але і активний поділ клітин. Лікарі рекомендують статевий спокій.

Після закінчення цього часу рекомендації щодо інтимної близькості не відрізняються від звичайної вагітності. Секс повинен бути тоді, коли ви цього хочете, чудово себе відчуваєте, в момент інтимної близькості немає дискомфорту, болю або нетипових виділень. Краще уникати екзотичних поз, різких ударів, а також надмірно глибокого проникнення. Як бачите, ці рекомендації не є унікальними і застосовні до будь-якої вагітності.

вагітна жіка сердечко з рук на животі чоловік обіймає жінку

Чи можна мастурбувати?

Обмежень на мастурбацію під час ЕКЗ немає. Рекомендується утриматися тільки в безпосередній день перенесення ембріонів. Неглибоке проникнення секс-іграшок або стимуляція клітора ніяк не впливає на імплантацію, яйцеклітини та яєчники як такі.

Досить популярне питання стосується ефекту оргазму, так як в процесі відбуваються скорочення стінок матки. В даний час немає наукових доказів зв’язку між оргазмом і імплантацією ембріона.

Рекомендації для чоловіків

По відношенню до чоловіків обмежень немає зовсім, тільки рекомендація утриматися від інтимної близькості за 3-5 днів до збору сперми. Це дає можливість зібрати більший обсяг сперми з високими кількісними показниками.

Якщо спроба ЕКЗ виявилася невдалою

Чи завжди ЕКЗ успішне? На жаль, ні. Невдала процедура не накладає ніяких обмежень на подальше інтимне життя партнерів. За бажанням партнерів секс може бути як захищеним, так і ні.

Що ще потрібно знати про секс і ЕКЗ

Основні ризики пов’язані з можливим травмуванням яєчників. Справедливо зазначити, що подібні ситуації можуть виникати і поза екстракорпоральним заплідненням. Апоплексія або розрив яєчника часто відбувається в середині і другій половині менструального циклу. На цьому етапі фолікул досягає максимальних розмірів. ЕКЗ підвищує ризик, тому що існує не один фолікул, а кілька.

Збільшення розмірів яєчників пов’язано з іншим ускладненням – перекрутом яєчника. Такий стан може бути спровоковано не тільки інтимною близькістю, але і будь-якими фізичними навантаженнями.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  28 Червня 2024 Як визначити овуляцію?

  Визначення дати овуляції важливо в двох випадках: ви використовуєте календарний метод контрацепції або плануєте вагітність. Що таке овуляція? Під терміном […]

  27 Травня 2024 Вагітність при дворогій матці

  Під медичним терміном «дворога матка» мається на увазі вроджений порок розвитку, при якому порожнину матки розпадається на дві частини і […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  21 Березня 2024 Загроза викидня на ранньому терміні

  Що таке викидень? Викидень, або мимовільний аборт, – це раптове переривання вагітності на терміні до 22 тижнів, найчастіше пов’язане з […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок