Головна Енциклопедія Енциклопедія безпліддя - Енциклопедія безпліддя Перший візит до репродуктолога: як до нього підготуватися?

Перший візит до репродуктолога: як до нього підготуватися?

Зміст

Безсумнівно, будь-яка сім’я рано чи пізно замислюється над питанням про продовження роду, однак, не завжди подружжю вдається досягти позитивного вирішення цього завдання. Причин негативного результату може бути багато, але одна з них — безпліддя. Незважаючи на таку непривабливу назву, не варто впадати у відчай, сучасна медицина може допомогти вирішити цю проблему. Для цього необхідно звернутися до лікаря-репродуктолога, який зможе допомогти знайти вихід з ситуації, що склалася. Про те, яким чином підготуватися до першого візиту до цього лікаря і піде мова в статті.

 

Загальні відомості про спеціалізацію лікаря-репродуктолога

Для початку варто розібратися з тим, чим займається лікар-репродуктолог, адже така спеціалізація — відносно нова в лікарській справі. Послуги репродуктивної медицини в світі почала розвиватися з середини 70-х років минулого століття, проте в активну фазу на пострадянському просторі ця галузь медицини увійшла в останні двадцять п’ять років. Послуги репродуктивної медицини вивчає альтернативні технології, що дозволяють вилікувати безпліддя і дати шанс подружжю пізнати радість материнства і батьківства.

 

На перший погляд здається, що лікаря-репродуктолога досить бути просто в курсі використовуваних репродуктивних технологій, але це судження оманливе. Хороший лікар-репродуктолог повинен володіти винятковими знаннями в області ультразвукової діагностики, знати тонкощі роботи ендокринної системи людини, а також бути готовим до постійного вдосконалення своїх знань і ретельного аналізу сучасних технологій в медицині.

 

Безпліддя

Сучасна медицина виділяє понад два десятки чинників жіночого безпліддя, і трохи більше півтора десятків — чоловічого. Найпоширенішою причиною жіночого безпліддя є непрохідність маткових труб (20 випадків на 50 безплідних жінок), потім йдуть порушення дозрівання яйцеклітини (30 випадків з 100). Серед причин чоловічого безпліддя майже третина випадків припадає на зниження якості і кількості чоловічого сім’я. Згідно зі статистикою, 70% подружніх пар мають проблеми з репродуктивною системою як з боку жінки, так і чоловіки.

 

Залежно від причини безпліддя, лікар-репродуктолог вибирає відповідне лікування і технологію для реалізації завдання продовження роду. Для визначення точної причини використовують сучасні методи обстежень, правда, це не означає, що шукана причина буде встановлена ​​миттєво, як правило, на її визначення відводиться 3-4 місяці.

Коли варто звернутися за консультацією до репродуктолога?

Причини, при спостереженні яких у пацієнта гінеколог (або андролог, в залежності від статі), може рекомендувати звернення до лікаря-репродуктолога:

підозра на безпліддя — коли жінці в подружній парі при регулярному статевому житті протягом року не вдається завагітніти;
безпліддя в старшому віці — після 35 років і не настанні вагітності протягом півроку;
якщо були проблеми із зачаттям раніше.

Варто врахувати той факт, що медики настійно рекомендують перший візит до репродуктолога нанести подружжю одночасно. Для чого це потрібно? А для того, щоб скласти повну картину репродуктивного здоров’я сім’ї, а також отримати відомості про спадкові фактори обох подружжя.

 

Що ж потрібно для візиту до репродуктолога?

Первинні відомості лікар отримує шляхом проведення бесіди з подружжям, потім звертає увагу на результати наявних у них на руках аналізів і проводить огляд (УЗД). Таким чином, плануючи візит до репродуктолога, не варто залишати вдома результати проведених раніше аналізів та інших обстежень, вони допоможуть лікарю скласти більш повну картину.

 

Основними аналізами, на які буде звернено увагу лікаря, для жінки є:

 • аналіз на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ): гормон синтезується гіпофізом і впливає на стимуляцію розвитку фолікула, активуючи синтез естрогену;
 • аналіз на лютеїнізуючого гормону (ЛГ): гормон виконує основну роль в процесі овуляції, його збільшення призводить до розриву фолікула і дає можливість Ооцити вийти «в світ»;
 • аналіз на Антимюллерів гормон (АМГ): показник, що допомагає визначити кількість яйцеклітин, готових до запліднення;
 • пролактин — гормон гіпофіза, який може опосередковано впливати на функцію яєчників.
  естрадіол — відповідає за розвиток слизової оболонки матки і її готовності до вагітності.

 

Додатково:

гістеросальпінгографія (ГСГ): дозволяє судити про прохідності маткових труб, може мати й інші назви:
метросальпінгографія (МСГ), утеросальпінгографія (УСГ), гістеросальпінгосонографія (ГССГ, УЗД ГСГ)
ультразвукова гістеросальпінгоскопія (УЗГСС або ЕхоГСС);

Для чоловіка:

 • спермограма: дозволяє визначити якісні показники чоловічого сім’я.

Для отримання картини, що ілюструє стан організму жінки на поточний момент лікар може призначити проведення ультразвукового дослідження органів малого таза, аналізів крові та інших специфічних обстежень. Для чоловіка ж може бути призначено проведення спермограми, а також рекомендований огляд у андролога і інших фахівців.

 

Після визначення причини невдалих спроб подружньої пари стати батьками лікар-репродуктолог вибирає прийнятний курс лікування, а також пропонує рішення проблеми шляхом використання методів екстрапорального запліднення (ЕКЗ). Але, перш ніж дійде справа до використання цих методів, подружжя чекає неухильно виконувати приписи і рекомендації лікаря, в будь-якому випадку шлях до материнства, в разі серйозних проблем зі здоров’ям, буде досить тривалий і тернистий, і зажадає від подружжя чималої витримки.

 

Незадовго до проведення процедури ЕКЗ лікарем призначається контрольне обстеження, що включає досить значний список аналізів і досліджень. Після аналізу отриманих даних лікарем-репродуктологом приймається рішення про доцільність проведення екстрапорального запліднення, і в разі позитивного рішення, призначається цикл для початку протоколу.

Консультація репродуктолога в Харкові

У Клініці професора Феськова О.М. консультації репродуктолога проходять щодня з понеділка по суботу з 10:00 до 13:00. Для Вашої зручності діє система попереднього запису на прийом. Записатися можна за телефонами клініки:

 • 0 800 50 77 90
 • 098 100 76 76
 • 066 100 76 76
 • 093 100 76 76

Наші координатори з задоволенням дадуть відповідь на всі Ваші запитання, допоможуть підібрати зручні дату та час консультації, а також зорієнтують, які аналізи необхідно взяти з собою на первинний прийом.

Будемо раді Вам допомогти!

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок