Головна Енциклопедія Енциклопедія ЕКЗ - Перед ЕКЗ Консультації лікарів перед ЕКЗ

Консультації лікарів перед ЕКЗ

До проведення процедури ЕКЗ лікар-репродуктолог зобов’язаний переконатися в тому, що стан здоров’я майбутніх батьків дозволяє їм зачати і виносити здорову дитину. На етапі підготовки до штучного запліднення для чоловіка і жінки буде складено план обстежень, який включає в себе обов’язкове клініко-діагностичне обстеження та відвідування терапевта. Суміжних фахівців, таких як: ендокринолог, мамолог, андролог і інших лікарів, відвідують за показаннями.
Повний перелік процедур регламентований наказом Міністерства охорони здоров’я України № 787 від 09.09.2013 року. Без висновків фахівців про те, що вагітність не протипоказана, процедуру ЕКЗ не проводять.
У статті розглянемо, які аналізи і результати обстежень беруть до уваги лікарі, перш ніж видати допуск до ЕКЗ.

Консультація терапевта перед ЕКЗ

У Клініці професора Феськова О.М. працює штатний терапевт. Він проведе попередню консультацію, вивчить медичну карту пацієнтки, запитає про хронічні хвороби і раніше перенесені захворювання і операціях. За результатами опитування може бути надано індивідуальні діагностичні процедури і консультації вузьких фахівців.

Спільними ж для всіх пацієнток є такі обстеження:

 • Загальні аналізи крові та сечі
 • Біохімічні аналізи крові
 • Електрокардіограма
 • УЗД органів черевної порожнини, щитовидної та молочної залоз
 • Флюорографія

 

За результатами цих даних терапевт дасть свій висновок або направить на дообстеження.

ЕКЗ може бути протипоказано або його необхідно буде перенести до повного одужання у нижче зазначених захворюваннях.

Туберкульоз будь-якої форми

Вагітність може прискорити і посилити розвиток хвороби. Можуть статися передчасні пологи або народження дитини з низькою масою тіла. Тому лікарі категорично проти ризиків для матері і дитини.
Туберкульоз успішно лікується при своєчасному виявленні. Головне, не затягувати зі зверненням до фтизіатра при найменших підозрах на небезпечне захворювання.

Вірусний гепатит

При виявленні гепатиту у вже вагітної жінки лікарі не наполягають на перериванні, однак ризик зараження від матері до плоду існує і коливається в межах 1-5%. Якщо вірус присутній в організмі, то при плануванні вагітності потрібно пройти специфічне лікування і усунути захворювання або знизити активність інфекційного процесу. Тому при діагностуванні у пацієнтки гепатиту, вона направляється на консультацію до інфекціоніста.

Онкозахворювання

Вагітність протипоказана до повного лікування і відновлення організму. Небезпека полягає не стільки в шкоді для плода, скільки в неможливості проводити жінці хіміотерапію. В результаті, гостро постане питання порятунку життя жінки. Важливо враховувати, що перед лікуванням онкології необхідно задуматися про збереження фретільності.

Вади серця

Найчастіше, пороки серця – це порушення роботи клапанів. Вони заважають нормальному кровообігу. При вагітності навантаження на серцево-судинну систему істотно збільшується. Жінкам з неизлеченного пороками серця вагітність заборонена, оскільки може призвести до летального результату.

Захворювання нирок

Їх лікування часто вимагає застосування препаратів, що надають шкідливий вплив на плід. У деяких випадках ниркові захворювання можуть викликати підвищений артеріальний тиск або ниркову недостатність. У таких випадках вагітність протипоказана з метою збереження здоров’я жінки.

Кожен випадок захворювання в нашій клініці вивчається індивідуально, і остаточне рішення в спірних питаннях буде винесено консиліумом лікарів. Фахівці по можливості проведуть курс терапії або дадуть направлення в інші, профільні, медичні установи.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Консультація ендокринолога перед ЕКЗ

До проведення ЕКЗ необхідно з’ясувати всі гормональні показники пацієнтки для правильного планування допоміжної терапії з метою підтримки імплантації ембріона і виношування вагітності. Крім того, важливо скорегувати ендокринні патології, при яких вагітність протипоказана.

Спеціаліст з діагностики захворювань залоз внутрішньої секреції також є в штаті Центру репродукції професора Феськова О.М.. Тому його висновок можна отримати, не покидаючи стін нашого медичного закладу.

Лікар призначить такі види досліджень:

 • Аналіз крові на цукор
 • УЗД наднирників, щитовидної і паращитовидної залоз
 • Аналіз крові на гормони: прогестерон, естрадіол, АМГ, пролактин, ФСГ, ЛГ, тиреотропний гормон, вільний тироксин.

 

Перелік може розширюватися в залежності від індивідуальних особливостей здоров’я пацієнтки.

На прийомі у ендокринолога слід повідомити лікаря про наступні симптоми, якщо вони є:

 • нерегулярний менструальний цикл;
 • різкі коливання ваги;
 • посилена робота сальних залоз;
 • порушення сну;
 • проблеми зі шкірою, волоссям і т.п.

 

Всі вони можуть бути ознаками збоїв в роботі залоз.

Постійного контролю ендокринолога при вагітності вимагають захворювання щитовидної залози і цукровий діабет.

Зміни в роботі щитовидної залози під час виношування дитини можуть вплинути на перебіг вагітності. Важка форма захворювання може стати причиною судом і відшарування плаценти. Однак при своєчасному виявленні порушень і гормональної корекції, ускладнень вдається уникнути.

При цукровому діабеті важливо домогтися повної компенсації захворювання до початку програми ЕКЗ. Зміни в обміні речовин майбутньої мами впливають на засвоюваність вуглеводів, тому знадобляться коригування доз цукрознижуючих препаратів і інсуліну.

Проведення ЕКЗ може бути протипоказано в таких складних випадках:

 • при діабетичних ураженнях судин (мікроангіопатіях);
 • при інсулінорезистентності діабеті;
 • при поєднанні діабету з резус-конфліктом або туберкульоз.

 

При будь-яких порушеннях в роботі залоз внутрішньої секреції жінка буде перебувати під контролем ендокринолога під час підготовки та проведення ЕКЗ.

Консультація мамолога перед ЕКЗ

Обстеження молочних залоз – важлива частина підготовки до вагітності. Під час виношування дитини груди нагрубает, через це стає складніше вчасно виявити патології, що загрожує несправними наслідками. Тому ретельне обстеження молочних залоз необхідно провести перед вагітністю.

Як правило, у жінок до 35 років обстеження проводять методом УЗД на 6-10 день циклу, після 35 років – роблять мамографію в період з 1 по 12 день циклу.

При виявленні вузлів в грудях проводять пункцію для уточнення діагнозу. Найстрашніший з можливих – рак грудей. Але навіть він виліковний на ранніх стадіях, проте може знадобитися хірургічне втручання і хіміотерапія. До остаточного одужання і відновлення організму ЕКЗ протипоказано.

Консультація андролога перед ЕКЗ

При наявності чоловічого фактору безпліддя майбутнього батька дитини направляють до андролога. Цей фахівець займається дослідженням різних причин порушення репродуктивної функції. Він підбере індивідуальну програму терапії для поліпшення якості сперми і підвищення шансів успішного зачаття при ЕКЗ.

Чоловіку, який бажає стати батьком, можуть бути призначені наступні діагностичні процедури:

 • спермограма;
 • дослідження еякулята на наявність антиспермальних антитіл (MAR-тест);
 • аналізи на статеві і TORCH-інфекції;
 • аналізи крові на гормони;
 • перевірка ДНК-ланцюжків в сперматозоїдах на відсутність переривань;
 • тест на ступінь зрілості сперматозоїдів (НВА-тест) та інші.

 

За результатами аналізів буде прийнято рішення про те, які процедури допоміжних репродуктивних технологій необхідно провести для успішного запліднення.

До здачі сперми необхідно підготуватися:

 • Утриматися від сім’явиверження протягом 3-4 днів.
 • Не вживати алкоголь в цей період.
 • Не приймати лікарські препарати по можливості і не вживати в їжу жирне і гостре.
 • Не відвідувати баню і не приймати гарячі ванни за добу до здачі аналізу.

 

Ретельні обстеження і консультації лікарів до ЕКЗ дозволять поліпшити здоров’я і уникнути патологій вагітності.

Консультація психотерапевта перед ЕКЗ

Відвідування психотерапевта або психолога перед програмою ЕКЗ необов’язково. Однак, існує таке поняття як психологічне безпліддя – стан, при якому визначити причини безпліддя і вирішити проблему може кваліфікований психотерапевт.
Крім цього, відвідування психотерапевта перед ЕКЗ часто сприятливо діє на емоційний стан жінки або навіть подружжя. Консультацію психотерапевта Ви також можете пройти в нашій клініці.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок