Головна Послуги Гінекологія Лікування запалення придатків

Лікування запалення придатків

Вартість послуги
Консультація гінеколога

від630грн

Консультація гінеколога

від660грн

Серед гінекологічних захворювань, запалення придатків займає лідируючу позицію. У медицині така хвороба називається — сальпінгоофорит.

Патологія має ще іншу назву — аднексит. Основна причина — запальний процес на тлі негативного впливу патогенної мікрофлори.

Збудниками захворювання є: стрептокок, стафілокок, хламідія, уреоплазма, гонокок, туберкульозна і кишкова паличка.

Сальпінгоофорит підрозділяється на види, виходячи з місця локалізації проблеми:

 • лівобічний тип діагностується при відхиленнях в матковій трубі і яєчнику зліва;
 • правобічний — запаленню піддаються маткова труба і яєчник справа;
 • двосторонній — важкий різновид, при якому інфікування розташовується з 2-х сторін.

Залежно від перебігу захворювання, сальпінгоофорит буває таких
форм:

 • гостра — відрізняється яскраво вираженою симптоматикою;
 • підгостра — характеризується тривалими періодами ремісії;
 • хронічна — виникає при запущенній стадії, загострюється при наявності певних чинників (достатньо звичайного переохолодження).

Фактори ризику

Збудник передається на слизові оболонки при незахищеній інтимній близькості, недотриманні правил гігієни. Але є й інші фактори зараження:

 • велика кількість партнерів;
 • встановлення спіралі;
 • аборти, викидні;
 • хірургічне втручання;
 • незахищений статевий контакт.

Жінкам слід знати, що переохолодження — це не причина запалення придатків. Проявляється захворювання через ослаблений імунітет. Тому одягайтеся тепло і не випробовуйте організм на міцність.

Симптоми

Виявляється сальпінгоофорит больовими синдромами внизу живота і збільшенням температури тіла до 39 ° С, інші симптоми будуть залежати від стадії захворювання.

Як визначити запалення придатків:

 1. Гостра стадія — стан погіршується різко, виникає діарея або запор, порушується процес сечовипускання, з піхви з’являються виділення неприємного запаху з гнійним ексудатом.
 2. Підгостра ступінь — збивається менструальний цикл, жінка відчуває слабкість, здуття живота.
 3. Хронічна форма — біль поширюється не тільки на область животу, але і на поперек, порушуються функції яєчників, змінюється менструальний цикл.

Діагностика запалення придатків

Від правильної діагностики залежить вибір лікування. При відвідуванні гінеколога жінці необхідно описати свій стан максимально докладно, після чого лікар проводить огляд в кілька етапів:

 1. Загальний огляд. При наявності захворювання на язиці присутній наліт.
 2. Пальпаторно. Обстежується область животу на рівень больового порогу і місце локалізації дискомфорту.
 3. Гінекологічний. Лікар оглядає органи малого тазу, збирає вагінальні виділення для лабораторного дослідження.

Які аналізи потрібно здати при підозрі на сальпінгоофорит:

 1. Кров — загальний і біохімічний аналіз. при патології відзначається збільшення лейкоцитів, С-реактивних білків, прискорення осідання еритроцитів і зменшення глобулінів, альбумінів.
 2. Бактеріоскопія — мазки з каналу шийки матки, піхви. Бактеріологічне обстеження дозволяє точно визначити тип збудника, що допоможе у виборі антибактеріального препарату.
 3. ПЛР-діагностика виявляє інфекцію.

Методи візуальної діагностики:

 1. УЗД візуалізує органи малого тазу. Виявляються абсцеси, розриви, набряклість, кіста яєчників, непрохідність фаллопієвих труб і інші відхилення.
 2. Комп’ютерна томографія. Оглядається черевна порожнина, визначаються вогнища запалення. Це важливо, тому що болі внизу живота виникають і при інших патологіях — ендометріоз, диспареунії тощо.
 3. Пункція або лапароскопія. Оцінюється поширеність запального процесу, особливо при хронічних тазових болях. Це проколи невеликого діаметра
  в порожнину малого таза, після чого не залишається слідів. Для обстеження застосовується відеокамера і мікроскопічні інструменти для збору біологічного матеріалу.

Тільки комплексні діагностичні заходи дають можливість з високою точністю визначити не тільки захворювання, але і ступінь ураження, форму захворювання, причину виникнення.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Лікування

Схема лікування підбирається на підставі форми захворювання і ступеня тяжкості. При хронічному перебігу недоцільно застосовувати медикаментозне лікування. Оптимальний варіант — фізіотерапія (діодинамічний струм, магнітотерапія, електрофорез, УВЧ) і хірургічне втручання.

Щоб довго не лікувати запалення придатків, при гострій і підгострій формі призначаються наступні медикаменти в комплексі:

 1. Антибіотики — до отримання точного результату лабораторного дослідження лікар призначає препарати широкого дії, — ті, які спрямовані на знищення великої кількості штамів.
 2. НПЗЗ — нестероїдні протизапальні медикаменти усувають біль, знімають запалення. Найчастіше це Диклофенак, Індометацин.
 3. Імуностимулятори і вітамінні комплекси — для зміцнення імунної системи.
 4. При гормональному дисбалансі можуть призначатися гормональні препарати.
 5. Поряд з антибіотиками для виключення ризику розвитку дисбактеріозу лікар виписує пробіотики для кишківника.

Хірургічне втручання

Лапароскопія — малотравматичное оперативне втручання, при якому усувається гнійний і інший ексудат, спайки.

Ускладнення

При грамотному лікуванні можна уникнути залучення яєчників і маткові труби в спайковий процес. Наслідки спайок — непрохідність маткових труб, дисфункція сечостатевої системи.

Якщо виникають спайки, розвивається безплідність. Доволі рідко захворювання небезпечне позаматковими вагітностями, перитоніту і кровотечами.

Щоб уникнути інфікування, користуйтеся захисними засобами (презервативи), не переохолоджуйтесь, ведіть здоровий спосіб життя.

Лікувати запалення в домашніх умовах (народними засобами) фахівці не рекомендують, так як сальпінгоофорит є небезпечним захворюванням, яке тягне за собою неприємні наслідки.

І головне — проходьте планове обстеження в гінекологічній клініці хоча б 2 рази в рік, що дозволяє своєчасно виявити сальпінгоофорит і почати лікування на ранніх стадіях розвитку.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Переваги клініки

Ми надаємо гінекологічну допомогу — від звичайного планового огляду, щоб ви переконалися, що ваше здоров’я в порядку до діагностики та лікування інфекційних захворювань і важко діагностованих гормональних порушень. Для ситуацій, які вимагають маніпуляцій або хірургічного втручання в клініці обладнана сучасна операційна. А хірургічна команда складається з досвідчених професійних хірургів і дбайливих медичних сестер.
Залежно від вашого віку, факторів ризику, історії хвороби та цілей ми адаптуємо ваш шлях так, щоб він включав в себе тільки те, що вам потрібно.

Нам важливо, щоб кожна жінка приходила до гінеколога не тільки, коли симптоми захворювання очевидні, але й дбала про своє здоров’я, проходячи щорічні профілактичні огляди. Ми ж зі свого боку забезпечимо кваліфікованого лікаря і можливість пройти всі необхідні обстеження і маніпуляції в стінах нашої клініки. Місія кожного гінеколога клініки професора Феськова О.М. — піклуватися про крихке здоров’я жінки.

 • Попередній запис на прийом до гінеколога в зручний для вас час;
 • Консультація та УЗД в одному кабінеті;
 • Можливість відразу здати необхідні аналізи;
 • Отримання результатів на електронну пошту;
 • Наявність всього необхідного для проведення огляду та маніпуляцій;

— це стандарти обслуговування в клініці професора Феськова О.М.
Додатково ми віддаємо уважне та доброзичливе ставлення на всіх етапах вашого перебування в клініці.

Вартість послуги
Консультація гінеколога

від630грн

Консультація гінеколога

від660грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвівул. Юлії Здановської, 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковівул. Холодногірська, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок