Головна Послуги Генетичні обстеження Генетичний тест у Києві

Генетичний тест у Києві

Людський геном складається із понад 20 000 генів. Достатньо змінитися одному, щоб відбулася генетична мутація. Подібні порушення можуть бути позитивними, нейтральними та негативними. Останні, так звані уроджені патології виникають приблизно в 1% дітей.

Зі спадкових захворювань найчастіше зустрічається муковісцидоз і спинальна м’язова атрофія. Відносно часто визначається ламка Х-хромосома, синдром Мартіна-Біла, фенілкетонурія. Розвиток подібних патологій краще запобігти. Для цього слід пройти відповідні тести на генетичні захворювання, бажано до вагітності.

Що таке генетичний тест?

Сучасні аналізи на генетику дозволяють виявити носійство різних спадкових захворювань на передімплантаційному етапі.

На етапі планування вагітності рекомендується пройти такі обстеження:

 1. Аналіз каріотипів подружжя
 2. Генетичний скринінг щодо носійства найпоширеніших моногенних захворювань.
 3. Скринінг на генетичну схильність до розвитку онкологічних захворювань.

Генетичний аналіз: кому слід робити?

Генетичні мутації виникають спонтанно чи індуковано. В останньому випадку провокуючим фактором може стати:

 • фізичний мутаген (висока температура, ультрафіолетове або іонізуюче випромінювання);
 • хімічний мутаген у вигляді різних речовин, що викликають дефекти в геномі (ртуть, свинець, формальдегід, отрутохімікати);
 • біологічні мутагени (віруси, токсини цвілевих грибів).

За наявності певного сімейного анамнезу потрібно обов’язково пройти тест на генетичні захворювання при плануванні вагітності. Також скринінг показаний при:

 • невиношування вагітності;
 • відсутності вагітності при постійних інтимних відносинах без використання контрацепції;
 • ранньому наступі клімаксу у матері або близьких родичок.

Якщо є найменші сумніви щодо здоров’я дружини/чоловіка чи майбутніх своїх дітей, потрібно обов’язково здійснити візит до гінеколога. За потреби лікар призначить генетичне тестування, ціна якого цілком виправдана високою якістю проведення дослідження.

Тест на генетичні захворювання: етапи обстеження

Щоб пройти генетичний тест перед вагітністю, слід записатися на консультацію до лікаря-генетика. Під час візиту вивчається анамнез кожного члена сім’ї. За потреби жінці призначають гінекологічне УЗД, а чоловік здає спермограму. При виявленні носійства моногенного захворювання у подружжя на етапі обстеження пропонують таку тактику медичної допомоги:

 1. Проходження програми ЕКЗ.
 2. Отримання ембріонів, з яких спочатку беруть матеріали для передімплантаційної генетичної діагностики (ПГД), а потім заморожують.
 3. Надсилання біоматеріалів до сертифікованих лабораторій.
 4. Отримання результатів та визначення здорового ембріона, що підходить для переносу.
 5. Перенесення відповідного ембріона в порожнину матки, де відбувається його імплантація та подальший внутрішньоутробний розвиток.

Запропонована тактика генетичного тестування найкраще підходить сім’ям, де за родоводом відзначаються спадкові патології. Хворобу легше попередити, ніж займатися її лікуванням, тому ДНК-тест на генетичні захворювання, ціна за який цілком себе виправдовує. Єдине, при звичайній вагітності ПГД провести неможливо, лише у поєднанні з ЕКЗ.

Які захворювання може виявити тест?

Кожен вид генетичної діагностики визначає відповідні патології:

 • Каріотипування – синдром Патау, Едвардса та Дауна, вади розвитку анатомічних утворень. Допомагає виявити причину завмирання вагітності. Для дослідження беруть периферичну кров.
 • ДНК-аналіз дозволяє виявити схильність до спадкових патологій (муковісцидозу, мікроделеції Y-хромосоми, дефектів ферментів фолатного циклу, поліморфізму гормональних рецепторів та інгібіну-альфа).
 • Секвенування нового покоління (NGS-тест) виявляє хромосомні дефекти, генетичні мутації, використовується для комплексного аналізу каріотипу ембріона.

Тести на зміни геному з кожним роком все більше вдосконалюються, тому генетикам вдається допомогти багатьом сім’ям з обтяженою генеалогією.

Що робити, якщо у пари виявили схильність до генетичного захворювання?

Якщо все ж таки виявиться, що у дитини є схильність успадкувати генетичне захворювання, то до 12 тижнів пара повинна вирішити, чи продовжувати вагітність. ЕКЗ — ще один шанс мати здорову дитину: лікарі досліджують кілька ембріонів та перенесуть здоровий в організм жінки.

Генетичні обстеження у Центрі ЕКЗ професора Феськова О.М.

При необхідності пройти генетичний тест у Києві можна в сучасному медичному центрі професора Феськова О. М. У нас працюють досвідчені фахівці, які дні з перших запроваджують інноваційні розробки. За час своєї роботи ми проаналізували понад 1000 ембріонів. При цьому немає однакових випадків, тому кожна сімейна пара у нас проходить ретельні комплексні обстеження, складені за індивідуальним планом діагностики.

Своєчасне звернення до лікаря-генетика дозволяє знизити ризик завмирання плода, розвитку ускладнень під час вагітності. Генетична діагностика збільшує шанси на народження дитини здоровою, що дозволить повною мірою насолодитися довгоочікуваним батьківством.

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвівул. Юлії Здановської (колишня Ломоносова), 71 Е
Час роботипн-пт 8:30-17:00, сб 9:00-13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковівул. Холодногірська, 15
Час роботипн-пт 8:30-16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок