Головна Послуги Гінекологія Лікування дисплазії шийки матки

Лікування дисплазії шийки матки

Вартість послуги
Консультація гінеколога + огляд

530грн

Кольпоскопія

365грн

Радіохвильова конізація шийки матки

3365грн

Консультація гінеколога + огляд

785грн

Кольпоскопія

400грн

Радіохвильова конізація шийки матки

від1850грн

Цервікальна інтраепітеліальна неоплазія, вона ж дисплазія шийки матки, вважається передраковим станом. Тому залишати захворювання без лікування категорично не можна. Воно небезпечне тим, що часто не має симптомів і не викликає дискомфорту. Навіть без скарг жінці щорічно необхідно проходити профілактичний медогляд у гінеколога та робити УЗД.

Не варто плутати дисплазію з ерозією, де остання — це доброякісний процес шийки матки, що зустрічається практично у кожної другої жінки. Визначити наявність того чи іншого захворювання може лікар після огляду гінекології.

Симптоми та причини виникнення

Лікування дисплазії шийки матки починається з встановлення діагнозу, для чого необхідно виділити основні фактори її виникнення. Основним фактором ризику, що провокує виникнення дисплазії, вважається зараження ВПЛ. До факторів ризику розвитку також належать велика кількість статевих партнерів, інтенсивне куріння, аборти, вагінальний дисбіоз.

Ступені (стадії) дисплазії

Лікування дисплазії шийки матки фото 1

Дисплазія плоского епітелію має кілька стадій:

 • перша, слабовиражена, CIN I (L-SIL): кольпоскопія дозволяє визначати дисплазію навіть доки у будові плоскотільного епітелію не настали зміни, а перероджені клітини не виявляються;
 • друга, помірна, CIN II (H-SIL) – характеризується ураженням половини епітеліального шару;
 • третя, важка, CIN III (H-SIL) – уражено 2/3 епітелію, у клітинній структурі виявляються великі ядра.

Дисплазія 1 ступеня

Передраковий стан шийки матки починається з легкої дисплазії. Найчастіше дисплазію слабкого ступеня виявляють при плановому гінекологічному огляді. Процедура кольпоскопії передбачає використання спеціального приладу, який за допомогою оптичної бінокулярної системи збільшує зображення ділянок тканин до 30 разів. Таким чином виявляється не лише легка дисплазія, а й лейкоплакія.

Дисплазія 2 ступеня

На цій стадії дисплазія циліндричного епітелію спостерігається на половині всієї його частини. Тактика лікування у разі враховує безліч чинників: вік, репродуктивні плани, історія хвороби конкретної пацієнтки. Іноді може використовуватися петльова електроексцизія чи конізація шийки матки.

Дисплазія 3 ступеня

Найбільш тяжка дисплазія шийки матки. У світі її вважають внутрішньоклітинним неінвазивним раком. На цій стадії спостерігаються гіперхромні ядра великого розміру, епітелій уражений на 2/3 глибини, структурні зміни максимально виражені, присутній патологічний мітоз клітин.

Діагностика дисплазії шийки матки

Для правильної постановки діагнозу необхідно пройти огляд, адже аж до останньої стадії цього захворювання немає жодних симптомів, а для максимально ефективного лікування важлива рання діагностика. Лікар може взяти цитологічний мазок із шийки матки (його ще називають ПАП-мазок), провести кольпоскопію («огляд під мікроскопом»), і за необхідності взяти біопсію шийки матки.

Методи лікування захворювань шийки матки у клініці професора Феськова О.М.

Тактика лікування вибирається індивідуально, залежно від поставленого діагнозу та клінічної ситуації.
Для лікування дисплазії у крайньому випадку використовується конізація – видалення конусоподібної ураженої ділянки шийки матки. Подальший гістологічний аналіз визначає глибину та ступінь ураження епітелію.

Є певні протипоказання для проведення такої операції: її не роблять за наявності інфекційно-запальних захворювань жіночих статевих органів та інвазивного раку шийки матки.

Центр репродукції людини «Клініка професора Феськова О.М.» виконує радіохвильову конізацію шийки матки (метод петльової конізації). Для цього задіюється апарат «Фотек». Лазерне лікування дисплазії шийки матки, що активно використовується, поступається за ефективністю радіохвильовому через можливість зайвого припікання тканин.

Лікування дисплазії передбачає руйнування осередку захворювання (резекція). Для цього використовується метод радіохвильової коагуляції.

При першій стадії розвитку захворювання для лікування застосовується комплексне консервативне лікування, яке включає в себе протизапальну та імуномодулюючу терапію. Середня стадія потребує деструкції у комплексі із зазначеними препаратами. Тяжкий ступінь лікується лише хірургічним втручанням, обсяг якого має узгодити онколог.

Лікування дисплазії шийки матки фото 2

Для жінок, що не народжували, підбираються найбільш щадні методи лікування. До основних ускладнень після лікування дисплазії відносять рубцева деформація, що може стати причиною невиношування та ускладнень під час пологів, чого фахівці клініки намагаються максимально уникнути.

Ціна радіохвильової конізації шийки матки становить 3060 грн., також необхідно заплатити за прийом та проведення кольпоскопії. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим вища ефективність лікування та коротший реабілітаційний період. Не чекайте на прояви симптомів, регулярно проходьте медичний огляд у гінеколога. Записатися на прийом можна у філіях клініки у Києві чи Харкові за допомогою форми нижче ↓ або звернувшись в call-center за телефоном:

 • 0 800 50 77 90
 • 098 100 76 76
 • 066 100 76 76
 • 093 100 7676

 

Переваги клініки

Ми надаємо гінекологічну допомогу — від звичайного планового огляду, щоб ви переконалися, що ваше здоров’я в порядку до діагностики та лікування інфекційних захворювань і важко діагностованих гормональних порушень. Для ситуацій, які вимагають маніпуляцій або хірургічного втручання в клініці обладнана сучасна операційна. А хірургічна команда складається з досвідчених професійних хірургів і дбайливих медичних сестер. Залежно від вашого віку, факторів ризику, історії хвороби та цілей ми адаптуємо ваш шлях так, щоб він включав в себе тільки те, що вам потрібно.

Нам важливо, щоб кожна жінка приходила до гінеколога не тільки, коли симптоми захворювання очевидні, але й дбала про своє здоров’я, проходячи щорічні профілактичні огляди. Ми ж зі свого боку забезпечимо кваліфікованого лікаря і можливість пройти всі необхідні обстеження і маніпуляції в стінах нашої клініки. Місія кожного гінеколога клініки професора Феськова О.М. — піклуватися про крихке здоров’я жінки.

 • Попередній запис на прийом до гінеколога в зручний для вас час;
 • Консультація та УЗД в одному кабінеті;
 • Можливість відразу здати необхідні аналізи;
 • Отримання результатів на електронну пошту;
 • Наявність всього необхідного для проведення огляду та маніпуляцій;

— це стандарти обслуговування в клініці професора Феськова О.М.
Додатково ми віддаємо уважне та доброзичливе ставлення на всіх етапах вашого перебування в клініці.

Вартість послуги
Консультація гінеколога + огляд

530грн

Кольпоскопія

365грн

Радіохвильова конізація шийки матки

3365грн

Консультація гінеколога + огляд

785грн

Кольпоскопія

400грн

Радіохвильова конізація шийки матки

від1850грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом


  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок