Головна Блог Виділення під час вагітності: коли варто звернутися до лікаря?

Виділення під час вагітності: коли варто звернутися до лікаря?

16.10.2023 / Переглядів : 78

Поділитися з друзями:

Вагітність, яка нормально протікає вважається фізіологічним станом, який у своєму розвитку пов’язаний з багатьма змінами. Деякі з них стосуються виділення при вагітності з піхви. Які вважаються нормальними, а за яких необхідно звертатися за медичною допомогою?

Які виділення при вагітності вважаються нормальними?

Організм жінки під час вагітності піддається серйозним гормональним перебудовам, що впливають на обмін речовин та частково – виділення під час вагітності. Їх оцінюють з метою виявлення деяких захворювань, зокрема, звертають увагу на колір, запах, консистенцію, кількість. У цілому нормою вважаються такі виділення з піхви:

 • безбарвні чи білі;
 • консистенція допускається в’язка чи слизова;
 • без запаху або з незначним кислуватим відтінком;
 • у незначній кількості, хоча виділення на перших тижнях вагітності буває трохи більшим, ніж зазвичай.

Варіанти норми

Залежно від загального стану здоров’я вагітною варіантом норми вважаються жовті виділення при вагітності, а також трохи рожеві. Але при цьому враховується термін ембріогенезу, чи немає незвичайного аромату, сверблячки, печіння чи болісності в промежині. За наявності подібних симптомів або при супутньому почервонінні, набряклості вульви потрібно насторожитися і звернутися до лікаря.

Опис виділень за кольором

Відтінок вагінального секрету може змінюватися з різних причин. Найчастіше ними є інфекційні та грибкові захворювання, які в плані кольору проявляються таким чином:

 • Трихомоніаз – відокремлюване стає пінистим, жовто-зеленого відтінку.
 • Гарднереллез – консистенція секрету липка, піниста, сіро-білого кольору, може мати запах риби.
 • Кандидоз – найчастіше визначається у вагітних через зміну кислотності в піхву, в результаті секрет, що відокремлюється стає більш сирним.
 • Гонорея – проявляється гнійними виділеннями жовто-зеленого забарвлення.

Яскраво-жовта або темно-жовта секреція піхви може з’являтися при запаленні  піхви, матки або придатків. Коричневі виділення при вагітності найчастіше вказують на приховану кровотечу.

Вагітної необхідно ретельно стежити за особистою гігієною, своєчасно проходити потрібні скринінги та УЗ-діагностику. Іноді навіть незначні прояви, включаючи вагінальне відокремлюване, вказують на зміну здоров’я. Тому про будь-які незвичайні ознаки слід своєчасно повідомляти лікаря.

Vydilennya pry vahitnosti-1

Кров’янисті виділення під час вагітності: наскільки небезпечний цей симптом?

Поява яскраво-червоної крові з піхви – показання для негайної госпіталізації в будь-який час доби. Насамперед виникає ризик загрози викидня, особливо у перші тижні вагітності. Деякі випадки є винятком, якщо:

 • Визначається невелике мазання в передбачувані дати настання менструації, що може вказувати на імплантаційну кровотечу, яка виникає на тлі впровадження плодового яйця в стінку матки, через що травмуються судини.
 • Перед пологами відходить слизова пробка та разом з нею виділяється невелика кількість крові, що також вказує на розрив судин під час підготовки шийки матки до пологів.

У деяких випадках кров’янисте відділення вказує на позаматкову вагітність, ерозивну патологію шийки матки, міому або кісту. Для визначення цих патологій проводять відповідні процедури та огляди.

Виділення при вагітності на ранніх термінах

Після запліднення починає більше вироблятись прогестерону для збереження вагітності. При цьому стає більш інтенсивним кровообіг в малому тазі, в результаті чого збільшується кількість виділень, що відокремлюється. Найчастіше визначаються виділення в першому триместрі вагітності білого забарвлення, хоча можуть відзначатися жовті, але при цьому не повинно бути неприємного аромату чи домішок крові.

За кілька місяців починає формуватися плацента. У цей час шийка матки закривається слизовою пробкою, на тлі чого також може збільшитися кількість вагінального секрету.

В цілому, якщо жінка почувається добре і відсутні симптоми загрози викидня, рожеві виділення при вагітності на ранніх термінах можна сприймати спокійно.

Виділення при вагітності на пізніх термінах

Починаючи з другого триместру, зазвичай визначаються білі виділення при вагітності, нерідко вони зовсім відсутні. Головне, щоб при цьому не було підозрілих домішок чи незвичайного аромату.

Останній місяць зазвичай дуже хвилюючий для майбутньої мами. У цей час може потягувати поперек, з’являються тренувальні сутички. На додаток секрет з піхви стає рідкішим. Іноді виділяється вода зі специфічним запахом, що може вказувати на підтікання навколоплідних вод. Про подібне необхідно повідомити лікаря.

Коли варто звернутися до лікаря?

Вагітність може бути під загрозою, якщо визначаються такі ознаки:

 • Загальна слабкість, тривожність, дратівливість.
 • Зміна артеріального тиску.
 • Біль унизу живота або в попереку.
 • Тремор у м’язах кінцівок чи судоми.
 • Виражений головний біль.
 • Нудота, блювання, пронос.

Якщо потрібна грамотна консультація гінеколога, звертайтеся до клініки професора Феськова О. М., де надають послугу постановки на облік при вагітності, роблять необхідні скринінги та обстеження.

Задати питання на тему
  Схожі статті

  18 Квітня 2024 Чому не йдуть місячні?

  Регулярність місячних – важливий показник здоров’я загалом, не тільки жіночої репродуктивної системи. Затримки нерідко вказують на глобальні зміни в організмі […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  21 Березня 2024 Загроза викидня на ранньому терміні

  Що таке викидень? Викидень, або мимовільний аборт, – це раптове переривання вагітності на терміні до 22 тижнів, найчастіше пов’язане з […]

  15 Березня 2024 Як спланувати стать майбутньої дитини?

  Багато майбутніх батьків хочуть заздалегідь дізнатися і спланувати стать свого майбутнього малюка. Для деяких пар це дуже важливо, й існує […]

  11 Березня 2024 Доплер при вагітності

  Що таке доплер?   Доплер при вагітності – це ультразвукова процедура, яка дозволяє вивчити роботу кровотоку і судин матки, плаценти і […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок