Головна Послуги Гінекологія Лікування кіст яєчника

Лікування кіст яєчника

Вартість послуги
Консультація + огляд

475грн

Консультація + огляд

470грн

За статистикою, з діагнозом «кіста яєчника» стикається більше 40% жінок репродуктивного віку. Це доброякісна пухлина, що виникає в результаті скупчення рідини. Зазвичай патологія протікає безсимптомно і виявляється тільки в результаті гінекологічного огляду. При відсутності лікування вона може стати причиною безпліддя та інших ускладнень.

Кіста яєчника — це утворення з рідиною всередині. Її розмір залежить від кількості секрету, розташованого в середині і може досягати від декількох міліметрів до 10 — 12 см в діаметрі.

Лікування кіст яєчника фото 1

Існує кілька видів кіст:

 1. Функціональні — не несуть загрози для здоров’я, протікають безсимптомно, їх виявляють випадково. У більшості випадків не вимагають спеціального лікування і зникають самостійно. Сюди відносяться фолікулярні і кісти жовтого тіла.
 2. Істинні — доброякісні новоутворення, що вимагають лікування. Вони не зникають самостійно і при відсутності терапії можуть призвести до ускладнень. До істинних кіст відносять такі види: серозна, муцинозна, дермоїдна, ендометріоїдна і інші види.

Вплив кісти на організм жінки залежить від її виду. Наприклад, функціональна піддається спостереженню. Тому вкрай важливо виявити її на початковому етапі розвитку. У складних випадках призначається операція з видалення кісти. У сучасній медицині для цього використовують малоінвазивні методики — лапароскопія, склеротерапія.

Оперативне лікування проводять, щоб уникнути розриву кісти. Розрив провокує крововилив в черевну порожнину. До ускладнень відносять нагноєння і перекрут кіст яєчника.

Причини появи

Головна причина розвитку кісти яєчника — зміни гормонального фону. В результаті цього порушується процес овуляції і формуються кісти. Факторами ризику розвитку хвороби є:

 • спадковість;
 • занадто пізнє або раннє настання менструації;
 • часті запалення в органах малого тазу;
 • порушення ембріонального розвитку;
 • перенесені операції на яєчниках;
 • постійні інтенсивні фізичні навантаження.

Симптоми

Патологія не має яскраво виражених проявів. До непрямих симптомів кісти яєчника, за якими можна запідозрити її присутність, відносять:

 1. Хворобливі відчуття в нижній частині живота. Найчастіше вони мають ниючий або тягнучий характер і стріляє в область попереку.
 2. Збільшення розміру живота. Це можливо в разі, коли кіста стала великого розміру.
 3. Порушення менструального циклу. Жінка зазначає, що місячні стали занадто тривалими і рясними. У деяких пацієнток спостерігається затримка менструації.
 4. Дискомфорт під час сечовипускання, якщо кіста велика.

Діагностика

Щоб поставити діагноз і підібрати лікування, гінеколог проводить комплексне обстеження. Жінці призначають такі процедури:

 • гінекологічний огляд;
 • УЗД органів малого тазу;
 • лабораторні дослідження крові та сечі;
 • аналіз на онкомаркери.

Методи лікування

На основі даних, отриманих в результаті обстеження, лікар підбирає схему лікування. Воно може бути консервативним і хірургічним залежно від виду новоутворення, його розміру, присутніх симптомів і ускладнень.

Консервативне лікування

Якщо утворення має невеликий розмір і не представляє небезпеки для пацієнтки, проводиться медикаментозна терапія. Для лікування можуть використовуватися такі методи:

 1. Спостереження. Прийом гормональних препаратів призводить до нормалізації рівня гормонів, які можуть спровокувати формування утворення.
 2. Лікування препаратами прогестерону. Прийом препарату призводить до зниження концентрації естрогенів і пригнічує процес овуляції. Це необхідно для усунення процесів, які викликають утворення кіст.

Хірургічне лікування

Якщо консервативна терапія не дає бажаного результату, кіста досягла великих розмірів і чинить тиск на внутрішні органи або має ознаки злоякісної пухлини, проводиться її видалення.

При хірургічному лікуванні кісти перевагу віддають малотравматичним методикам:

 1. Склеротерапія. Процедура проводиться під контролем УЗД. Під час операції лікар робить в кісті прокол, видаляє її вміст і вводить спеціальний розчин, завдання якого — запобігти формуванню нових утворень.
 2. Лапароскопія — малоінвазивна методика, яка виключає крововтрату і прискорює процес одужання. Для її проведення використовують лапароскоп. Лікар робить три проколи в стінці черевини, через які в порожнину вводиться камера і тонкі інструменти. Зображення передається на монітор, де лікар може стежити за ходом операції.

Ці методики відносять до малоінвазивних, безпечних, ефективних і дбайливим по відношенню до оваріальна запасу.

Профілактика кіст яєчника

Так як патологія характеризується безсимптомним перебігом, зазвичай її діагностують випадково під час гінекологічного огляду. Тому жінкам важливо мінімум 1 раз на рік відвідувати лікаря. Щоб уникнути утворення кісти яєчника, рекомендується дотримуватися простих заходів профілактики:

 • відмова від шкідливих звичок;
 • своєчасне лікування будь-яких запальних захворювань органів малого тазу.

Своєчасне виявлення кісти яєчника — гарантія швидкого і ефективного лікування. На ранніх етапах позбутися новоутворення вдасться без хірургічного втручання, переживань і значних фінансових витрат.

Переваги клініки

Ми надаємо гінекологічну допомогу — від звичайного планового огляду, щоб ви переконалися, що ваше здоров’я в порядку до діагностики та лікування інфекційних захворювань і важко діагностованих гормональних порушень. Для ситуацій, які вимагають маніпуляцій або хірургічного втручання в клініці обладнана сучасна операційна. А хірургічна команда складається з досвідчених професійних хірургів і дбайливих медичних сестер.
Залежно від вашого віку, факторів ризику, історії хвороби та цілей ми адаптуємо ваш шлях так, щоб він включав в себе тільки те, що вам потрібно.

Нам важливо, щоб кожна жінка приходила до гінеколога не тільки, коли симптоми захворювання очевидні, але й дбала про своє здоров’я, проходячи щорічні профілактичні огляди. Ми ж зі свого боку забезпечимо кваліфікованого лікаря і можливість пройти всі необхідні обстеження і маніпуляції в стінах нашої клініки. Місія кожного гінеколога клініки професора Феськова О.М. — піклуватися про крихке здоров’я жінки.

 • Попередній запис на прийом до гінеколога в зручний для вас час;
 • Консультація та УЗД в одному кабінеті;
 • Можливість відразу здати необхідні аналізи;
 • Отримання результатів на електронну пошту;
 • Наявність всього необхідного для проведення огляду та маніпуляцій;

— це стандарти обслуговування в клініці професора Феськова О.М.
Додатково ми віддаємо уважне та доброзичливе ставлення на всіх етапах вашого перебування в клініці.

Вартість послуги
Консультація + огляд

475грн

Консультація + огляд

470грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Виберіть місто
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок