Головна Послуги Вагітність Скринінг першого триместру

Скринінг першого триместру

Вартість послуги
УЗД скринінг I триместру

605грн

УЗД скринінг I триместру

715грн

Біохімічний скринінг I триместру

480грн

Біохімічний скринінг I триместру

480грн

Розрахунок ризику трисомії 13, 18, 21 хромосом

475грн

Розрахунок ризику прееклампсії

395грн

Спостереження вагітності "Базовий"

24500грн

Спостереження вагітності "Спеціальний"

38500грн

Спостереження вагітності "Все включено"

55000грн

1 скринінг вагітності

Попередній термін вагітності повинен розраховуватися правильно. Згідно міжнародних рекомендацій акушерський термін (термін, який використовується для спостереження вагітної) розраховується за формулою: від дня запліднення + 14 днів. Тобто акушерський термін на 2 тижні більше «істинного» терміну. Але все одно: всі нормативні значення, терміни проведення досліджень, декретну відпустку, термін пологів розраховується як акушерський термін. Це треба один раз зрозуміти, прийняти і слідувати загальноприйнятим правилам.

Скринінг першого триместру проводиться в терміні від 11 тижнів + 2 дня до 13 тижнів + 6 днів.
Але навіть в цих рамках існують оптимальні («найбільш інформативні») терміни.

Це термін від 12 тижнів + 0 днів до 13 тижнів + 0 днів.

При нормальному менструальному циклі термін розраховується від першого дня останньої нормальної менструації при 28-денному менструальному циклі (тривалість циклу розраховується від першого дня попередньої менструації до першого дня наступної менструації). Якщо цикл коротше 28-ми днів (наприклад на 3 дні і становить 25-денний цикл), то до терміну від першого дня менструації додаються «3 дні». Якщо цикл довший (наприклад на 5 днів і становить 33 дні) – то від терміну від першого дня менструації віднімається відповідно «5 днів».

Якість проведеного дослідження залежить від:

 • кваліфікації лікаря
 • термінів проведення дослідження
 • обладнання

Зауважте, що термін проведення дослідження за важливістю перевершує навіть якість обладнання. Хоча, останнім нехтувати теж не рекомендується.

Що ми хочемо Вам запропонувати в скринінгу першого триместру?

Даний скринінг ставить такі завдання перед лікарем:

 • Максимально точне визначення терміну вагітності. За даними вимірювання довжини ембріона визначення терміну вагітності більш точно, ніж за датою менструації. Тільки якщо проводиться ЕКО і відомий точний день запліднення – термін можна визначити більш точно (+ 2 тижнів додається навіть до цієї дати).
 • Діагностика (виключення) найбільш важких (летальних) вад розвитку. І таких вад не так мало. З розвитком техніки і методик дослідження цей список постійно розширюється.
 • Розрахунок ризику синдрому Дауна, синдрому Едвардса, синдрому Патау. І саме тут ми суттєво відрізняємося від інших. Розрахунок ризику проводиться лікарем – Яременко Сергій Миколайович, який з 2009 року має ліцензію Фонду Медицини Плода – «The Fetal Medicine Foundation, London» – на проведення цих досліджень.

За 7 років їм було проведено понад 6500 досліджень. Перевірити список лікарів (в будь-якій країні світу), які мають ліцензію на проведення розрахунку ризику синдрому Дауна і які хоча б один раз пройшли аудит в Лондоні і підтвердили свою компетенцію в проведенні цих досліджень Ви можете самі. Для цього перейдіть за посиланням на сайті Фонду Медицини Плода – «The Fetal Medicine Foundation, London» – https://courses.fetalmedicine.com/lists/specialist

Розрахунок ризику синдрому Дауна, Едвардса, Патау

Розрахунок ризику проводиться на основі даних УЗД і даних концентрації в сироватці крові вагітної РАРР-А та free-β-hCG.
При ультразвуковому огляді досліджуються маркери хромосомної патології:

 • вимірюється ТВП (товщина комірного простору);
 • довжина носової кістки плода;
 • ЧСС (частота серцевих скорочень);
 • за показаннями величина лицьового кута;
 • досліджуються кровотік в венозній протоці і кровотік на трикуспідального клапані серця плоду;
 • проводиться біометрія плода.

Всі ці дані коригуються відповідно до популяційної норми для даного терміну вагітності з точністю до дня.
З такою ж точністю терміну і відповідно до ваги жінки (і інших її індивідуальних особливостей) коригуються дані аналізу крові на РАРР-А та free-β-hCG.

Всі відхилення (або ж їх відсутність) реєструються в спеціальній комп’ютерній програмі для спостереження вагітних – «ASTRAIA», яка є кращою програмою в світі. За допомогою цієї програми проводиться розрахунок ІНДИВІДУАЛЬНОГО ризику.

У цієї програми є одна важлива особливість: вона не дозволяє проводити розрахунки лікарям, у яких немає ліцензії для проведення досліджень чи лікарям, які не пройшли ЩОРІЧНИЙ аудит в Фонді Медицини Плода (Лондон).

Саме з цієї причини в Україні її мало хто використовує в своїй практиці. «Вседозволеність підкуповує відсутністю відповідальності». Інші програми розрахунку (типу програми PRISCA, безкоштовні калькулятори), «приймають вимірювання» від будь-якого лікаря, навіть якщо він тільки вчора закінчив курси або працює в загальноклінічної ультразвукової діагностики (не навчений специфіці огляду вагітних).

Розрахунок ризику прееклампсії

Саме цей вид діагностики розвивається у нас в країні менше інших. Прееклампсія розвивається у кожної 10-15-й жінки. Тобто дуже часто. Тяжкість захворювання може бути різною: від легкого ступеня, що виявляється набряками, наявністю білка в сечі, підвищенням тиску; до важких проявів, таких як гіпертонічний криз, набряк мозку, важкі порушення функції нирок.

У світі в рік в середньому близько 50 000 жінок гинуть від цього захворювання. 15% передчасних пологів відбувається саме з цих причин.

Характерна особливість захворювання: лікування ефективне тільки, якщо лікування починається в першому триместрі вагітності, коли жінку нічого не турбує. Коли хвороба починає себе проявляти (а це найчастіше відбувається в кінці другого – на початку третього триместру) – лікування практично не ефективно і спрямоване не на причину захворювання, а на її наслідок, тобто, на симптоми захворювання. А ефективність такого лікування низька. При тяжкому перебігу захворювання можуть спостерігатися: затримка внутрішньоутробного росту плода (ЗВУР), внутрішньоутробна загибель плода, відшарування плаценти, тромбози у жінки, маткові кровотечі (в тому числі післяпологові кровотечі).

Причиною недостатньо якісної діагностики в першому триместрі є відсутність у лікарів ліцензії для розрахунку ризику прееклампсії (можливо, відсутність бажання проводити цю діагностику і боязнь відповідальності за проведене обстеження). Методику розрахунку ризику розробив і проводить ліцензування все той же центр – Фонду Медицини Плода – «The Fetal Medicine Foundation, London».

Розрахунок ризику прееклампсії проводиться в ті ж терміни – 12-13 тижнів вагітності, і можна провести одночасно з розрахунком ризику синдрому Дауна.

Без перебільшення можна сказати, що завдяки проведеним розрахункам і своєчасно розпочатого лікування було врятовано багато дітей і збережено здоров’я їхніх мам.

Тому у всі три пакети спостереження вагітності від клініки професора Феськова О.М. включено процедуру розрахунку ризиків. Докладніше про кожен пакет описано на сторінці «Програми ведення вагітності».

Для запису на консультацію або скринінг дзвоніть за вказаними телефонами кол-центру:

 • 0 800 50 77 90
 • +38 098 100 76 76
 • +38 066 100 76 76
 • +38 093 100 76 76

або заповніть форму нижче .

Переваги клініки

Спеціалізована клініка (серед наших вагітних ті, хто йшов до народження дитини через тернистий шлях багаторічного безпліддя. Ми знаємо цінність кожного зачаття, тому професійно і відповідально спостерігаємо майбутніх малюків до самого народження).

Оформляємо всі необхідні документи – обмінна карта, лікарняний лист (немає необхідності звертатися в державну поліклініку, паралельно ставати там на облік).
Оформляємо договір на ведення вагітності (весь перелік і порядок надання послуг регламентований документально).

У нас можна зробити всі необхідні аналізи і дослідження (своя лабораторія, апарати УЗД експертного класу).

Прийом по запису без черг і очікувань (всі візити будуть скоординовані з метою мінімізації відвідувань – за один візит можна здати необхідні аналізи, пройти УЗД-скринінг, відвідати доктора, який спостерігає вагітність).

3 пакети спостереження з урахуванням індивідуальних потреб Вашої вагітності.

Для майбутніх мам ми проводимо лекції по догляду за малюком спільно з дитячим медичним центром Ліни Барської.

Вартість послуги
УЗД скринінг I триместру

605грн

УЗД скринінг I триместру

715грн

Біохімічний скринінг I триместру

480грн

Біохімічний скринінг I триместру

480грн

Розрахунок ризику трисомії 13, 18, 21 хромосом

475грн

Розрахунок ризику прееклампсії

395грн

Спостереження вагітності "Базовий"

24500грн

Спостереження вагітності "Спеціальний"

38500грн

Спостереження вагітності "Все включено"

55000грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом


  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок