Гормональні причини безпліддя

Зміст

За спостереженнями лікарів проблема безпліддя протягом останніх півтори сотні років стає актуальнішою в усьому світі. Причинами інфертильності можуть бути різні фактори, в тому числі – і відхилення в гормональному здоров’я людини (незалежно від статі). У статті піде мова про гормональні причини безпліддя.

Гормони і їх вплив на організм людини

Гормони – біологічно активні речовини, що виробляються ендокринними залозами і здійснюють вплив на різні органи-мішені з метою забезпечення нормального функціонування всього організму. Основними джерелами гормонів є: гіпоталамус, гіпофіз, щитовидна залоза, надниркові залози, підшлункова і статеві залози, плацента.

Гормони відповідають за активність клітин організму, визначають конституцію тіла, впливають на мислення і фізичну діяльність, задають тембр голосу, визначають статевий потяг і поведінку.

Ендокринна система виконує регуляторну функцію, дозволяючи людині пристосовуватися до перепаду температур, переносити голод, бути стійким до фізичних і емоційних стресів.

Виходячи з цього, складно переоцінити значимість гормонів в організмі людини, адже, завдяки їм, відбувається безліч важливих процесів, підтримуються в “робочому стані” всі системи організму. І, найголовніше, завдяки гормонам, у нас є можливість мати дітей.

Однак відхилення в гормональному здоров’я тягнуть за собою труднощі, в тому числі – і в плані зачаття.

Безпліддя і гормональні порушення

Як відомо, для успішного зачаття і появи здорової дитини необхідно, щоб батьки були здорові у всіх відношеннях. І гормональне здоров’я тут грає одну з найважливіших ролей! будь-які порушення гормонального фону людини тягнуть за собою збої в системах організму. Причинами гормональних порушень можуть бути різні захворювання, неправильний спосіб життя, психологічний стан.

У більшості випадків при гормональному розладі у жінок першими страждають яєчники, що відповідають за можливість завагітніти і народити здорову дитину. Відхилення в роботі яєчників можна визначити за непрямими ознаками, наприклад, якщо тривалість менструального циклу менше 20 днів або понад 40, то це вже привід для занепокоєння і для візиту до гінеколога.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

У разі ж, коли не вдається завагітніти з вини чоловіка, а це, до речі, теж часто зустрічається в Останнім часом, то перевірити і його гормональне здоров’я буде незайвим. Саме тому до планування дитини подружжю необхідно підходити з усією відповідальністю.

Для жінки, яка вирішила завагітніти, вкрай важливо за кілька місяців до зачаття знизити психологічну навантаження на організм, повноцінно відпочивати і висипатися. Якщо при дотриманні цих умов завагітніти так і не вдається, то варто провести обстеження для виявлення причини. Для цього лікарі проводять ряд діагностичний заходів, одним з яких є тест на овуляцію, що дозволяє визначити правильність і повноцінність функціонування репродуктивної системи.

Варто зауважити, що збої в гормональному здоров’я практично завжди пов’язані із зовнішністю. так поширеною причиною гормональних порушень нерідко є наявність зайвої ваги або навпаки різке безпричинне його зниження. Тому важливо стежити за своєю вагою і при будь-якому його значній зміні з’ясовувати причину, по якій це відбулося.

Також жінкам варто звертати увагу на шкіру, її стан яскраво сигналізує про стан гормонального здоров’я, так, наприклад, підвищена жирність або поява вугрів явно вказує на проблему з яєчниками і надлишок вироблення чоловічих гормонів в організмі.

Зайва природна «волосатість» (або, навпаки, відсутність волосся в пахвових западинах або лобкової частини), також є ознакою негараздів з гормонами. Хворобливе протікання менструацій, сторонні виділення при цьому, а також надмірна чутливість в грудних залозах – все це говорить про «Несправності» в гормональній системі і дає привід звернутися за консультацією до фахівця.

Однак нерідкі випадки, коли у жінки все в порядку з циклами, але все одно завагітніти не виходить. В такому випадку необхідно звернути увагу на вироблення гормону прогестерону, який є одним з ключових гормонів материнства. Помітити це можна за допомогою вимірювань базальної температури і вимірювання рівня прогесторона в крові. Для підвищення рівня прогестерону лікарями рекомендований прийом вітамінних комплексів на базі вітамінів групи B і E.

Що стосується лікування гормональних порушень, то тут існує маса різних терапій, в основному зводяться до корекції функцій залоз за допомогою лікарських препаратів. По суті, лікування спрямоване на стимулювання дозрівання фолікула і овуляції, що в підсумку призводить до настання вагітності, при цьому нерідкі випадки вагітності двома плодами. При відсутності результату, тобто настання вагітності в Протягом трьох циклів овуляції, призначається інший препарат. Імовірність позитивного результату лікування сучасними препаратами під постійним контролем лікаря досить висока.

Гормональні порушення у чоловіків

Відносно гормональних порушень у чоловіків можна сказати наступне. Причинами їх виникнення можуть служити ендокринні захворювання, захворювання головного мозку, травми або хвороби яєчок, емоційні перевантаження, нервове виснаження і стреси.

У чоловічому організмі головним гормоном репродуктивної системи є тестостерон, тому його рівень і визначає здатність чоловіка стати батьком. Крім цього рівень тестостерону також знаходить відображення у зовнішності, так недолік чоловічого гормону може привести до зниження лібідо, порушення ваги, зменшення м’язової маси і росту жирових відкладень і ін.

Лікування також проводиться медикаментозно, направлено воно на нормалізацію вироблення тестостерону і, як наслідок, налагодження процесу сперматогенезу. Однак лікування неодмінно має бути розпочато з відвідування фахівця, який порекомендує, які треба здати аналізи (наприклад, спермограмму або, при її невтішному результаті, інші аналізи).

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок