Статеві інфекції і безпліддя

Безпліддя може виникати по ряду причин. Іноді його провокує інфекційне захворювання. Підступність статевих інфекцій полягає в тому, що вони можуть протікати безсимптомно і тому довго залишаються невиявленими. При плануванні вагітності особливо важливо вчасно діагностувати і пролікувати всі приховані хвороби, щоб вони не заважали зачаття і правильному розвитку плода. У цій статті мова піде про те, які аналізи бажано здати до зачаття дитини, на які інфекції потрібно перевіритися при підозрі на безплідність і які заходи вжити в разі діагностування захворювання.

Аналізи на інфекції при плануванні вагітності

Підготовка до вагітності включає в себе ряд обов’язкових лабораторних досліджень:

 

1. Аналіз мазка на мікрофлору піхви. Він дасть можливість перевірити відсутність кандидозу (молочниці), БВ, кольпіту і деяких видів захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ).

 

2. Аналіз цитологічного мазка. Це тест на атипові клітини в області шийки матки, що дозволяє виключити онкологічну патологію.

 

3. Аналіз зіскрібка з шийки матки на статеві інфекції. Проводиться методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), що дозволяє з високою точністю визначити наявність збудників венеричних захворювань навіть на самих ранніх термінах зараження.

Аналізи рекомендується здати не тільки жінці, яка планує вагітність, але і майбутньому батькові дитини.

 

4. Бактеріологічне дослідження вагінального виділення (культуральний метод). Використовується для виявлення різних видів патогенної і умовно-патогенної мікрофлори.

Методика полягає в тому, що біоматеріал поміщають в середовище, сприятливе для розмноження мікроорганізмів. В результаті, їх чисельність різко зростає, під мікроскопом стають чітко видно окремі колонії. За їх формою, кольором, щільності та розміру визначають тип мікробів.

Даний вид досліджень дозволяє також визначити чутливість знайдених збудників захворювань до антибіотиків. Для цього проводять лабораторні тести на вирощених мікроорганізмах.

 

5. Аналізи на TORCH-інфекції. Мета їх проведення – виявити ознаки зараження токсоплазмами, цитомегаловірусом, вірусами герпесу, краснухи, збудниками сифілісу і деякими іншими. Ці мікроорганізми не викликають безпліддя, але вони небезпечні тим, що можуть проникати в організм дитини і провокувати вроджені патології.

Радує те, що до деяких з цих інфекцій виробляється довічний імунітет. Перехворівши ними одного разу, жінка вже не заразиться, оскільки в її крові утворюються специфічні антитіла. Якщо при аналізах на TORCH-інфекції буде виявлена ​​така імунний захист, значить жінка і дитина в безпеці.

Якщо такої внутрішньої захисту немає, то потрібно зробити щеплення за 2-3 місяці до вагітності. У разі коли вакцини проти інфекції не існує, доведеться остерігатися контактів з хворими людьми під час вагітності.

 

6. Аналіз крові на ВІЛ і гепатити груп B і C. Дані інфекції можуть передаватися від матері до дитини, провокуючи аномалії в розвитку. Важливо вчасно виключити цю небезпеку.

Інфекції, що викликають безпліддя

Деякі інфекційні захворювання при тривалому перебігу завдають непоправної шкоди репродуктивній системі.

До таких захворювань належать:

  • хламідіоз;
  • трихомоніаз;
  • гонорея.

Ці інфекції можуть викликати безпліддя як у жіночому, так і в чоловічому організмі. Причиною репродуктивної дисфункції у жінок стають спайки в маткових трубах, що виникають внаслідок тривалої набряклості стінок труб і накопичення рідини в їх просвіті. Саме в маткових трубах відбувається запліднення яйцеклітини сперматозоїдом і починається її рух до місця прикріплення в матці. При непрохідності маткових труб неможливо і зачаття дитини.

У чоловіків інфекційні захворювання знижують рухливість сперматозоїдів, через що вони втрачають здатність досягати місця злиття з яйцеклітиною. Крім того, будь-яка тривала інфекція у чоловіків може стати причиною порушення прохідності насінних шляхів та чоловічої бездітності.

Чи лікується безпліддя, провоковане інфекцією

При виявленні будь-статевої інфекції призначається лікування ЗПСШ медикаментозними методами.

При безплідді у жінок, викликаному непрохідністю маткових труб, може бути проведена лапароскопічна операція з відновлення просвіту. Це необхідно для того, щоб яйцеклітина могла вільно переміщатися від яєчника до зони зустрічі зі сперматозоїдами, а далі – в порожнину матки, де ембріон прикріпиться до ендометрію.

У разі коли прохідність труб не може бути відновлена, пацієнтці може бути запропоновано екстракорпоральне запліднення. Це метод допоміжних репродуктивних технологій, при якому ембріон підсаджується відразу в порожнину матки, минаючи стадію проходження маткових труб.

Активне планування вагітності як природної, так і з застосуванням ЕКЗ, необхідно перенести до моменту повного одужання подружжя і відновлення їх організмів після перенесених інфекцій.

У «Центрі репродукції професора Феськова О.М. ® »для Вас проведуть всі необхідні аналізи, дадуть рекомендації з планування та при необхідності проведуть лікування з контролем повної вилікування. З усіх питань звертайтеся до координаторів нашої клініки через онлайн-форму на сайті або за телефонами:

  •  0 800 50 77 90, 
  •  098 100 76 76, 
  •  066 100 76 76, 
  •  093 100 76 76, 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок