Косметологічні процедури при ЕКЗ

Зміст

Вагітність, отримана за допомогою ЕКЗ, за своїм перебігом мало чим відрізняється від звичайної. Від моменту пересадки ембріона в порожнину матки і до отримання результату аналізу на ХГЧ, який підтвердить або спростує розвиток вагітності, лікарі рекомендують кілька обмежити фізичні навантаження, утриматися від шкідливих звичок, дотримуватися просту дієту, але в цілому, ніяких строгих заборон немає. Однак є фактори ризику, які можуть перешкодити ембріону успішно імплантуватися і розвиватися вже на самій ранній стадії, а також викликати непередбачувані реакції організму на етапі підготовки до програми ЕКЗ.

Деякі з них відносяться до сфери косметології. Якщо ви плануєте програму ЕКЗ, має сенс відмовитися від наступних процедур:

Ін’єкції ботокса.

Шкода для людського ембріона від цієї процедури не доведений, оскільки дослідження проводилися тільки на тваринах і дали, до речі, негативний результат — кількість викиднів збільшилася. До складу ботокса входить нейротоксин, що потрапляє в кров і здатний викликати у дитини порушення в серцево-судинної і нервової системи, тому на ранніх термінах він особливо небезпечний. Крім того, зміни гормонального фону під час протоколу ЕКЗ можуть викликати непередбачену реакцію організму на введення чужорідного речовини, аж до найсильнішої алергії, навіть якщо раніше нічого подібного не спостерігалося.

Мезотерапія

Це теж ін’єкції, коли під шкіру або всередину неї вводяться «коктейлі» з лікарських препаратів. Небезпека приблизно та ж, що і при використанні ботокса: на тлі гормональної перебудови організм майбутньої мами може відреагувати нестандартним чином, в тому числі порушенням кровотоку і утворенням рубців, а самі по собі уколи — джерело роздратування шкіри і потенційний шлях для потрапляння інфекцій. Якими б корисними не були речовини, що вводяться в проблемну зону при мезотерапії, для плода вони явно не призначені, а в кровотік йому обов’язково потраплять. В період закладки нервової і серцево-судинної систем наслідки можуть бути дуже серйозними.

Лазерна шліфовка шкіри і глибокий пілінг

Вимагають анестезії, а знеболюючі препарати під час вагітності заборонені, якщо до них немає строгих показань. Крім того, при хімічний пілінг в організм матері, а значить і в кровотік плоду, можуть проникнути кислоти. Це також потенційний ризик для закладки систем і органів.

Обгортання водоростями.

Зігріваючий або охолоджуючий ефект від цієї процедури може негативно вплинути на кровотік в області малого тазу, а в період імплантації і раннього розвитку ембріона навіть найменші порушення кровопостачання можуть мати сумні наслідки.

Що стосується найбільш поширених і популярних процедур таких як: манікюр з використанням покриття шелак, солярій, таттуаж в період підготовки до ЕКЗ, а також на етапі проведення самої програми, то наші репродуктологи радять від них відмовитися.

Прийом гормональних препаратів в комплексі з цими процедурами може посилити алергічні реакції або, наприклад, дати непередбачуваний ефект.

Тому наберіться терпіння, адже здоров’я важливіше за все!

Довгоочікувана і запланована вагітність — це як раз той випадок, коли варто максимально виключити всі можливі ризики. Але це не означає, що потрібно взагалі перестати доглядати за собою. Просто варто вибрати більш щадні, м’які і природні методи.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок